دانستنی های عطر

آیا باید عطرم را در یخچال بگذارم؟

سس کچاپ، خردل، ترشی، آبجو… عطر؟ درست خواندید — بسیاری از مصرف کنندگان عطرهای سرسخت اصرار دارند که یخچال بهترین مکان برای نگهداری عطر است. برخی فکر می کنند که عمر عطر را افزایش می دهد. برخی دیگر مانند اسپری سرد ادکلن در روزهای گرم تابستان هستند. در حقیقت، با توجه به منابع زیادی در وب که ذخیره سازی یخچال را توصیه می کنند و بسیاری دیگر دقیقاً برعکس آن را ادعا می کنند، یافتن پاسخ دقیق می تواند دشوار باشد. پس کدام است، در حال حاضر؟

معلوم می شود که دلیل خوبی برای سردرگمی وجود دارد. به گفته بنیاد عطر، آب توالت و ادکلن ها را می توان در یخچال (اما نه عطر) نگهداری کرد، زیرا آنها دارای سطوح بالاتر الکل و سطوح کمتری از اسانس هستند. با این حال، الیزابت باریال، عطرساز در آزمایشگاه کیمیاگری بلک فینیکس در نورث هالیوود، کالیفرنیا، در این مورد صحبت می کند.

او توضیح می‌دهد: «دمای سبک و شدید ممکن است اسانس‌ها و مواد شیمیایی معطر مصنوعی را حتی در چنین غلظت‌های کوچکی تخریب کند. برخی از روغن‌های ضروری را می‌توان در یخچال نگهداری کرد، اما تا زمانی که دقیقاً ندانید کدام روغن‌ها موجود هستند، نمی‌دانید چه نتیجه‌ای ممکن است داشته باشد. عطرها خارج از یخچال!”

skin in the form of contact dermatitis - آیا باید عطرم را در یخچال بگذارم؟

به عنوان یک قاعده، دمای شدید در هر دو طرف طیف، عطر را تغییر می دهد. الیزابت باریال، می افزاید: “نت های بالایی به طرز بدنامی شکننده هستند.” پس کجا باید عطر خود را ذخیره کنید؟ ممکن است یافتن نقطه‌ای در خانه‌تان غیرممکن باشد که هرگز تغییرات دمایی عجیب و غریب را تجربه نکند، اما می‌توانید منطقه‌ای را شناسایی کنید که کمتر مستعد گرما یا سرمای بیش از حد است. در غیر این صورت، این خطر را دارید که عطری که خیلی دوستش دارید به نسخه ای ترش یا کمتر قوی از خود اصلی خود تبدیل شود.

الموندو
عطر زنانه كاچارل يس اي ام دليشز

اول، هرگز عطرها را در زیر نور مستقیم خورشید نگهداری نکنید، حتی اگر میز روشویی شما در آنجا قرار دارد. طاقچه های پنجره را نیز از لیست خود خارج کنید. پیشخوان های حمام نیز محلی وحشتناک برای عطرها هستند. آنها تمایل به تغییر درجه حرارت اغلب با همه آن دوش های گرم و بخار دارند. اگر از کمبود بطری های زیبا در سینی روشویی خود ناراحت هستید، به جای آن به سادگی با شیشه های قدیمی و خالی عطر تزئین کنید. یا، آنها را با آب رنگی برای ضربه بیشتر پر کنید.

در عوض، یک نقطه در کمد تاریک، کمد یا کشوی کمد در اتاقی با دمای خوب و یکنواخت انتخاب کنید. الموندو پیشنهاد می‌کند در صورت امکان، عطرها را بین ۵۵ تا ۷۲ درجه فارنهایت (۱۲ تا ۲۲ درجه سانتیگراد) نگه دارید. هر نقطه ای که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی است. شما نمی خواهید آنها به طور تصادفی عطرهای مضر را بریزند یا بخورند. اگر عطر به درستی نگهداری شود، اغلب ماندگاری شگفت‌آوری طولانی دارد، اگرچه واقعاً به رایحه آن بستگی دارد. برخی از تولیدکنندگان عمری در حدود یک سال را پیشنهاد می‌کنند، حتی اگر سال‌ها بیشتر دوام بیاورند.

سوالات متداول عطر را در یخچال نگهداری کنید

عطرم را کجا نگهداری کنم؟

جایی را در کمد تاریک، کمد یا کشوی کمد در اتاقی با دمای خوب و یکنواخت انتخاب کنید. در صورت امکان، عطرها را بین ۵۵ تا ۷۲ درجه فارنهایت (۱۲ تا ۲۲ درجه سانتیگراد) نگه دارید.

آیا عطر در سرما خراب می شود؟

به عنوان یک قاعده، دمای شدید در هر دو طرف طیف، عطر را تغییر می دهد.

الموندو
عطر زنانه اس.اوليور فيلز لايك سامر ويمن

آیا عطر باید در یخچال نگهداری شود؟

به گفته بنیاد عطر، ادوتویلت و ادکلن ها را می توان در یخچال (اما نه عطر) نگهداری کرد، زیرا آنها دارای سطوح بالاتر الکل و سطوح کمتری از اسانس هستند.

بدترین مکان برای نگهداری عطر کجاست؟

هرگز عطرها را در زیر نور مستقیم خورشید نگهداری نکنید، حتی اگر میز روشویی شما در آنجا قرار دارد. طاقچه های پنجره را نیز از لیست خود خارج کنید. پیشخوان های حمام نیز محلی وحشتناک برای عطرها هستند.

ماندگاری عطر چقدر است؟

اگر عطر به درستی نگهداری شود، اغلب ماندگاری شگفت‌آوری طولانی دارد، اگرچه واقعاً به رایحه آن بستگی دارد. برخی از تولیدکنندگان عمری در حدود یک سال را پیشنهاد می‌کنند، حتی اگر سال‌ها بیشتر دوام بیاورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *