دانستنی های عطر

آیا عطر سفارشی وعده واقعی است یا دروغ؟

عطر سفارشی: یک وعده دروغ؟

آیا عطر سفارشی وعده واقعی است یا دروغ؟

در سال‌های اخیر، صنعت عطرسازی شاهد ظهور یک روند جدید بوده و بینی‌ها را در جستجوی اصالت فریب می‌دهد: عطر سفارشی. در حالی که ایجاد یک ترکیب به زمان و تخصص نیاز دارد، چگونه می تواند کار کند؟ آیا واقعاً یک لوکس مقرون به صرفه است؟ بیایید نگاهی به جنبه های مختلف این مفهوم بیندازیم و نظر خود را در این مورد در پایان مقاله پیدا کنیم.

روند عطرهای سفارشی

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که شخصی‌سازی و محصولات خانگی به وضوح در مد هستند… و عطر نیز از این قاعده مستثنی نیست! در حالی که قفسه های فروشگاه های عطر رایج مملو از صدها مرجع کم و بیش شناخته شده است، ما به طور فزاینده ای به دنبال یک اسانس منحصر به فرد هستیم. چون استفاده از همان عطر همکار اداری شما، به هیچ وجه! بنابراین به جای ترک سیگار، برخی از افراد سعی می کنند رایحه خود را ایجاد کنند، بویی که با دیگران به اشتراک نمی گذارند. برخی دیگر به عطرهای سفارشی روی می آورند تا سعی کنند رایحه ای خاص از دوران کودکی خود را پیدا کنند، خاطره ای شاد، عزیزی که دوستش دارند. در نهایت، کسانی هستند که به سادگی می خواهند با همکاری با یک عطرساز، یک تجربه بویایی منحصر به فرد را تجربه کنند.

اگر کمی دقیق‌تر به تاریخچه عطر بنگریم، در نهایت متوجه می‌شویم که عطرهای سفارشی از تازگی دور هستند. در واقع، مورخ Elisabeth de Feydeau در کتاب La Grande Histoire du Parfum تأکید می‌کند که برای قرن‌ها «عطرها برای یک نفر در دربار پادشاهان ساخته می‌شدند». تنها با صنعتی شدن عطرسازی است که عطر برای همه ظاهر می شود. از دهه ۱۹۸۰ به بعد، میل به پوشیدن آب میوه های “مد” احساس شد و عطرهای خاصی نمادین شدند و از سنین گذشتند.

الموندو
معرفی عطر دولچه گابانا ال ایمپرتریسرا لیمیتد ادیشن

یک سرویس لوکس برای یک نخبه رزرو شده است؟

از سفارشی سازی فوق العاده…

برای مدت طولانی، ایجاد یک عطر سفارشی برای یک مشتری بسیار ممتاز و با امکانات مالی قابل توجهی در نظر گرفته شده بود! برای یک عطر “واقعی” ساخته شده به اندازه، یعنی عطری که دقیقاً مطابق میل شما ساخته شده و ماه ها روی آن کار شده و آزمایش شده است، باید حداقل ۱۰۰۰ یورو بپردازید… و قیمت ها می تواند تا ۶۰۰۰۰ یورو افزایش یابد. به ویژه در کارتیه. خانه معروف Guerlain با ساخت دو لیتر عطر سفارشی برای احساس (و بوییدن) خود برای حداقل ۵ سال خدمات استثنایی ارائه می دهد. قیمت انحصاری: حداقل ۳۵۰۰۰ یورو بسته به مواد مورد استفاده. این سرویس (بسیار) سطح بالا واقعاً مبتنی بر یک رویکرد شخصی است و با عطرساز طی جلسات متعددی توسعه یافته است… نهایت عطرسازی لوکس!

… به دموکراتیک کردن عطر منحصر به فرد

اگر نمی خواهید پول زیادی برای ایجاد عطر خود خرج کنید، راه حل های بسیار اقتصادی تری وجود دارد. در واقع، برخی از بازیگران این امکان را ارائه می‌دهند که کارگاه‌های خلاقیت را دنبال کنند تا برای چند ساعت شاگرد عطرساز شوند. شما با عطری که خودتان طراحی کرده اید از این مینی آموزش بیرون می آیید. به طور کلی با اضافه کردن چندین پایه به یکدیگر توضیح داده می شود. این نوع کارگاه به شما امکان می دهد تا با تداعی های مختلف بویایی و روش های ساخت عطر آشنا شوید. با بوی ایده خوب (و سودآوری)، پیشنهادات دیگری از این سال‌های گذشته به‌ویژه در وب در حال ظهور هستند. بنابراین می توانید با پاسخ دادن به پرسشنامه بر اساس سلیقه خود، عطر خود را به سرعت بسازید. سپس یک الگوریتم به خوبی ساخته شده به جمع آوری داده های شما می پردازد. سپس چند نت و سایر مواد شناخته شده را که با شما مطابقت دارد جمع آوری می کند.

الموندو
معرفی عطر زنانه نارسیس رودریگز پچولی ماسک 2020

عطر سفارشی، علاقه واقعی؟

دانش خاصی که زمان می برد

ساختن عطر یک فرآیند طولانی است که نیاز به دانش خاصی دارد. از الهام گرفته تا تحقیق در مورد مواد اولیه، از طریق فرمولاسیون و تست های مختلف، ساخت یک عطر به خودی خود یک هنر است! کار بر روی یک رایحه جدید می تواند ماه ها و حتی سال ها طول بکشد تا به نتیجه دلخواه برسید! به همین دلیل است که وقتی عطر سفارشی خود را در اینترنت با چند کلیک ایجاد می‌کنید، معمولاً دستیابی به یک ترکیب واقعاً موفق پیچیده است. با ساختن عطر خود بدون حمایت از بینی آموزش دیده و با تجربه، می توانید رایحه ها و موادی را که ممکن است هنوز ندانید اما همچنان می تواند سوراخ های بینی شما را قلقلک دهد، از دست بدهید. در جهان بویایی چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد که حیف است که به این همه عطرسازان با دماغ تیز اعتماد نکنیم!

چگونه عطر خود را پیدا کنیم؟

ده ها هزار یورو برای ساختن عطر خود ندارید؟ ما شما را درک می کنیم! اما ناامید نشوید، همچنان می توانید جوهره ای را بیابید که واقعاً شخصیت شما را بیان کند، بدون اینکه بویی شبیه آقای یا خانم همه باشد! به جای گشتن در قفسه‌های شلوغ فروشگاه‌های بزرگ عطر، می‌توانید از قبل به عطرسازی‌های خاص روی بیاورید. با انتخاب این عطرهای محرمانه تر، کمتر احتمال دارد که عطری مشابه رئیس خود انتخاب کنید.

آیا می خواهید یک بی نظیر ایجاد کنید؟ تکنیک ترکیب و تطبیق را امتحان کنید! با لایه بندی عطرهای مورد علاقه خود، عطر جدیدی ایجاد خواهید کرد.

الموندو
عطر گرلن لا پتیت روب نویر رز رز رز 2022

که حتی بیشتر شبیه شماست! در نهایت، ما آماده ایم تا به شما کمک کنیم عطری را در مجموعه ما پیدا کنید که شما را عاشق می کند. در چت روم به ما بپیوندید تا در مورد خواسته های خود صحبت کنیم و با هم عطری را انتخاب کنیم که شما را وادار به بله گفتن کند!

نظر شما در مورد مفهوم عطر سفارشی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *