دانستنی های عطر

تامین مواد اولیه عطر و شغل جهانگرد عطر

تامین مواد اولیه: شغل جهانگرد عطر

منبع یابی مواد خام هنوز جنبه ناشناخته ای از عطرسازی است، اما فرآیندی حیاتی در توسعه عطرها است. منبع یابی مواد خام جنبه ای است که اغلب توسط عموم نادیده گرفته می شود، اما بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تولید عطر است. مانند یک کاشف واقعی، منبع، این “جمع کننده عطر” در جستجوی مواد خام جدید به سراسر جهان سفر می کند. و اینها ممکن است روزی به ترکیب عطر بعدی شما راه پیدا کنند! پیشینه این حرفه استثنایی و سیر تحول آن در طول سالیان را توضیح می دهیم.

حرفه: تامین مواد اولیه برای عطرسازی

شرح شغل غیر معمول

در نیمه راه بین ایندیانا جونز و مارکوپولو، ماموریت منبع پیچیده است. اولین و جذاب ترین بخش کار کشف مواد خام معطر جدید است که به طور بالقوه می توانند در عطرسازی استفاده شوند. منبع یابی مواد خام نیز شامل مطالعه گیاهانی است که قبلاً توسط عطرسازان شناخته شده اند. سپس به دنبال توسعه روش های جدید کشت و استفاده است. منبع برای انجام این تحقیق، کل جهان را، از بوته استرالیا گرفته تا آمازون، از طریق صحرای نامیبیا بررسی می کند.

آیا این شغل شما را رویا می‌سازد؟ ما شما را درک می کنیم! با این حال، هیچ آموزش واقعی برای تبدیل شدن به یک “کاشف بو” وجود ندارد. یک چیز مسلم است: شما باید با کشاورزی، تجارت راحت باشید و از تماس انسانی لذت ببرید. هیچ آمار رسمی در مورد تعداد این ماجراجویان عطر وجود ندارد. طبق مقالات مختلف، امروزه در جهان بین ۱۵ تا ۱۰۰ عدد وجود دارد.

چه کسانی به تامین مواد اولیه نیاز دارند؟

خریدار مواد اولیه و عرقیات، منبع آن نیز و بالاتر از همه رابط بین تولیدکنندگان و عطاران است. بنابراین او واقعیت “زمینه” را با الزامات بازاریابی مشتریان خود مطابقت می دهد. اما دقیقاً برای چه کسانی کار می کنند؟ آنها می توانند به طور مستقل کار کنند یا مستقیماً توسط شرکت های بزرگ ترکیبی استخدام شوند. اینها شرکت های جهانی هستند که برای برندهایی که بینی داخلی ندارند عطر ایجاد می کنند (و این اکثر برندهای عطر امروزی هستند). افزودن رایحه های جدید به پالت آنها یک بحث تجاری واقعی برای این شرکت ها است. این به آنها اجازه می دهد تا برندهای بیشتری را متقاعد کنند تا با آنها کار کنند.

الموندو
معرفی عطر ادکلن بایردو اسپیس رج تراویس

گاهی اوقات، منبع مستقیماً به خانه های عطر بزرگی می رود که عطرهای خود را طراحی می کنند. آنها سپس به دنبال مواد کمیاب برای ایجاد فرمول خود هستند. به ندرت، کاوشگر می تواند با بازیگران کوچکتر در صنعت عطر کار کند. اما زمانی که هزینه تحقیق مواد خام را که بسیار (بسیار) بالاست، بدانیم، همچنان حکایتی باقی می‌ماند. به راحتی می توان فهمید که چرا این بسیار گران است، زیرا یافتن عطرهای جدید یک چالش واقعی برای رقابت است. در واقع، ادغام یک ماده جدید و هنوز ناشناخته در یک عطر اغلب مترادف با مزیت قابل توجهی نسبت به رقبا و یک دارایی واقعی برای مشتریان است.

تامین اخلاقی و مسئولانه مواد اولیه

در پشت تصویر کارت پستال، تامین مواد اولیه یک مسئولیت واقعی زیست محیطی، اخلاقی و اقتصادی نیز دارد. چندین دهه پیش، منبع و کارفرمایان آنها واقعاً به شرایط تولید اهمیت نمی دادند. امروزه خواسته های برندها و همچنین خواسته های مصرف کنندگان بسیار پیشرفته تر شده است. مردم می خواهند بدانند محصولشان از کجا می آید، از چه چیزی ساخته شده است و مطمئن باشند که به روشی سازگار با محیط زیست و انسان تولید شده است. بنابراین، کار کاوشگر بویایی باید این خواسته های جدید را در نظر بگیرد. برای برآوردن این مشخصات پیچیده تر، و همچنین برای جلوگیری از اختلال در عرضه در دراز مدت، یافتن مواد خام جدید، هر چند استثنایی، دیگر کافی نیست. لازم است اطمینان حاصل شود که بهره برداری از یک گیاه عطر جدید یا یک چوب معطر پایدار است و به شیوه زندگی مردم محلی و محیط زیست آنها احترام می گذارد.

الموندو
عطر گوچی هورتوس سنیتاتیس

تامین مواد خام: فرآیند از اکتشاف…

کشف مواد اولیه جدید برای عطرسازی آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. کاوشگر با سفر به دنیا به دنبال زیباترین ذات است. و برای انجام این کار، هدف شناسایی بهترین تولیدکننده است، کسی که بهترین و خوشبوترین مواد را تولید کند، در حالی که احترام واقعی برای فرهنگ و کارگران قائل است. سپس باید با این کشاورزان که گاه از روش‌های اجدادی و عمیقاً ریشه در فرهنگ‌های محلی استفاده می‌کنند، یک رابطه واقعی اعتماد برقرار کرد. بنابراین منبع باید آنها را بشناسد و به آنها گوش دهد تا ترس ها و مشکلات آنها را درک کند.

هنگامی که رایحه پیدا شد، این روند در اینجا متوقف نمی شود، کاملا برعکس. لازم است برندها/شرکت های ترکیبی را متقاعد کنیم که به آن علاقه مند شوند. و این کار آسانی نیست زیرا سرمایه گذاری در یک ماده خام جدید به طور متوسط ​​​​۱۵۰۰۰۰ یورو است، فقط برای ثبت آن در بازار! پس از صدور مجوز، لازم است برای شروع بهره برداری با تولیدکنندگان داخلی توافق حاصل شود: قیمت خرید، حجم درخواستی، فرآیند تولید… منبع به عنوان یک شرکت عمل می کند.

واسطه بین صنعت و تولید کننده برای ارزیابی کلیه شرایط قرارداد آتی. اغلب، کاوشگر با سازمان‌های غیردولتی یا انجمن‌های محلی ارتباط برقرار می‌کند تا تولید را تنظیم کند و از منابع اخلاقی‌تر مواد خام اطمینان حاصل کند.

تجهیزات اولیه برای شکار عطر

آیا از قبل به شلاق و کلاه کاوشگر مجهز شده اید؟ هنوز باید چند شانس و انتهای مفید به کوله پشتی خود اضافه کنید! فضای سر تکنیکی است که در عطرسازی برای جداسازی اجزای بدبو یک مکان یا یک ماده خام استفاده می شود. برای کشف و تجزیه و تحلیل یک ماده خام، منبع یابی نیاز به تجهیزات خاص با دو ابزار دقیق دارد. اولین مورد یک headspace است. این نوعی کپسول است که به شما امکان می دهد بوی گیاه را ضبط کنید تا ترکیبات بدبوی آن ثبت شود. گیاه، گل یا پوست آن در نوعی حباب شیشه ای وارد می شود که به پمپ متصل می شود. این دستگاه ترکیب هوای داخل حباب را تجزیه و تحلیل می کند تا نوعی شناسنامه بویایی گیاه مورد مطالعه را تهیه کند.

الموندو
مهندسی در عطرها

سورس نیز مجهز به ثابت است. این ابزار امکان تقطیر یک ماده خام با بخار را برای بدست آوردن اسانس فراهم می کند. در یک نسخه فشرده تر، هنوز هم به کاوشگر اجازه می دهد تا گل، ریشه، برگ را مستقیماً در نقطه ای گرم کند تا عصاره ها را درک کند.

اگرچه این حرفه هنوز کمی شناخته شده است، اما برخی از افراد متعهد به انتشار اخبار در مورد این شغل جذاب هستند. این مورد استفان پیکوارت است، یک شکارچی عطر که در سال ۲۰۰۷ شرکت Behave را ایجاد کرد، یک شرکت تامین کننده مواد خام که به دنبال اعمال یک مدل پایدار و اخلاقی است. او داستان خود را در پادکست بنیاد عطر می گوید تا اینجا گوش کنید. این حرفه نیز به لطف دومینیک روکز علاقه جدیدی را تجربه می کند. او منبع یک شرکت بزرگ آهنگسازی است که در حال انتشار کتابی درباره تجربه خود است. مانند یک دفتر خاطرات سفر، ما را در بیش از ۳۰ سال سفر در جستجوی عطرهای جدید می برد. چه خبره باشید و چه صرفاً کنجکاو، این کتاب نوید یک فرار بویایی زیبا را می دهد!

آیا از تامین مواد اولیه اطلاع داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *