دانستنی های عطر

رایحه مونوی و تیار در عطر و عطر سازی

عطر با رایحه مونوی و تیار، راز واهین

عطر مونوی از خیساندن گل های تیار در روغن نارگیل به دست می آید.

وقتی به تابستان فکر می کنیم، بوی خاصی مستقیماً به بینی ما می آید. این مورد monoi است، این روغن معطر ظریف، مترادف با پوست برنزه و تعطیلات در کنار دریا. عطر مونوی عجیب و غریب، خامه ای و شیرین است. این از یک سنت اجدادی است که از گل تیار، عنصر ستاره پلی‌نزی استفاده می‌کند. از گل تا روغن، بیایید رد پای راز زیبایی تاهیتی ها را دنبال کنیم.

گل تیار، طلای معطر اقیانوس آرام

گل تیار یا گاردنیا تاهیتنسیس که از نظر گیاه شناسی شناخته می شود، نماد چندین مقصد بهشتی مانند پلینزی، تاهیتی و جزایر کوک است. این گلی که دوست داریم از گوش‌هایمان آویزان کنیم (در سمت راست برای مجردها و در سمت چپ اگر قبلاً گرفته شده‌اید!) از تایاره، یک درختچه کوچک استوایی می‌آید. این یکی گل هایی با گلبرگ های سفید بی عیب و نقص و عطری شیرین و مسحورکننده تولید می کند که یادآور یاس می باشد. تیار که اغلب با گل فرانگی‌پانی موجود در آسیا اشتباه گرفته می‌شود، قرن‌هاست در تاهیتی به دلیل خواص مرطوب‌کننده و تسکین‌دهنده‌اش کشت می‌شود.

گل تیار همانقدر که معطر است زودگذر است. فقط یک روز زندگی می کند، صبح باز می شود و هنگام غروب خورشید می میرد. نماد شور، گل نیز بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از آیین های عرفانی فیلترهای عاشقانه یا دسته گل های تقویت کننده جنسی است… خیلی برنامه!

از گل تیاره تا مونوی: عطر سنت

دانش الهام گرفته و محافظت شده

در زبان تاهیتی، اصطلاح “مونوی” به معنای “روغن مقدس” است. مونوی یک روغن گیاهی طبیعی و به طور دقیق تر یک ماسرات روغنی است. در واقع، برای ساخت این ماده معطر گرانبها، ماهوی ها بیش از ۲۰۰۰ سال پیش این ایده را داشتند که جوانه های گل تیار تاهیتی را در روغن نارگیل تازه خیس کنند. برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده، این روغن اکنون با روغن کوپرا جایگزین شده است. این ماده ای است که از آسیاب کردن گوشت نارگیل خشک شده در آفتاب به مدت ۷ روز به دست می آید. فرآیند خیساندن چند روز طول می کشد، زمانی که پایه روغن ترکیبات معطر جوانه ها را بگیرد. رایحه خامه ای و شیرین گل تایاره به آرامی استخراج می شود… تا با حسی بودن روغن نارگیل ترکیب شود.

الموندو
رونمایی برند عطر جدید انگلستان د فيفت

Vanille de Tahiti Perris Monte Carlo for women and men 1 - رایحه مونوی و تیار در عطر و عطر سازی

در مواجهه با انفجار تقاضا و ظهور محصولات تقلبی متعدد، مونوی تاهیتی به طور رسمی با نام مبدا در سال ۱۹۹۲ به رسمیت شناخته شد. برای ساخت این نسخه اصلی، جوانه های تیار در سپیده دم برداشت می شوند، زمانی که تازه ترین و خوشبوترین هستند. . سپس گل ها را در روغن قرار داده و به مدت ۱۰ روز دم می کنند.

یک تاریخ اجدادی

اگرچه مونوی تاهیتی یک محصول شناخته شده برای گردشگران است، تاریخچه آن به چندین هزار سال قبل باز می گردد. از زمان های قدیم، تاهیتی ها روغن نارگیل را با گل های تیار معطر می کردند. آنها از این روغن مقدس برای ماساژ نوزادان به منظور محافظت از آنها در برابر آفتاب، تغییرات دما و خشکی پوست استفاده می کنند. همچنین در بسیاری از مراسم مقدس و مذهبی استفاده می شود. به عنوان مثال، متوفی را با مومیایی مومیایی می کردند تا به روح آنها کمک کند به زندگی پس از مرگ سفر کند.

جیمز کوک در سفرنامه خود درباره این روغن گرانبها صحبت خواهد کرد. او توضیح خواهد داد که چگونه ساکنان بدن و موهای خود را با این ماده مرموز می پوشانند. یک کاوشگر دیگر، فرانسوی، این بار، تحت طلسم این ذات ظریف قرار خواهد گرفت. Dumont d’Urville کاملاً توسط عطر ملایم و کرمی مونوی مسحور خواهد شد. او چند گیاه تایر را در انبارهای کشتی‌اش باز می‌گرداند، بدون اینکه موفق شود روغن لطیفی را که او را تا این حد رویاپردازی کرده بود، بازتولید کند.

تا چند سال پیش بود که صادرات روغن شروع شد، به ویژه به لطف عطرسازی تیکی، که از دهه ۱۹۴۰ عطرهای واقعی تاهیتی را به بازار عرضه می کرد. امروزه عطر مونوی برای بسیاری از زنان در جستجوی فرار ضروری است!

الموندو
عطر والنتینو بورن اين روما كورل فنتسي

The Digital Future 2 - رایحه مونوی و تیار در عطر و عطر سازی

 

راز زیبایی با هزاران فضیلت

اگر موفقیت مونوی دیگر ثابت نمی شود، به این دلیل است که علاوه بر پخش یک عطر مقاومت ناپذیر، به فضیلت های متعددی نیز گواهی می دهد. این روغن بر خلاف تصور ما صرفاً یک محصول ضد آفتاب نیست! این یک مراقبت واقعی است که وهین ها در تمام طول سال از آن استفاده می کنند. از جنبه زیبایی، البته این امکان را به شما می دهد که پوست های طلایی را توسط خورشید بزرگ کنید. اما همچنین با آبرسانی و تغذیه پوست، نوسازی سلولی پوست را تحریک می کند. همچنین داشتن موهایی رویایی، نرم و براق و در عین حال که از تهاجمات خارجی محافظت می شود، بهترین گزینه است. به گفته Taurumi، هنر اجدادی ماساژ پولینزی، مونوی همچنین به تجدید پیوند بین بدن، روح و قلب کمک می کند.

Tiaré و monoï: کاربرد آنها در عطرسازی

برخلاف آنچه برخی از محصولات می خواهند باور کنیم، چیزی به نام گل مونوی وجود ندارد! برای به ارمغان آوردن عطر آفتابی و عجیب مونوی به رایحه ای، بینی ها به سمت گل تیار می روند. برای ارائه رایحه لطیف این ماده، اقدام به استخراج با حلال های فرار گل می کنیم. این اجازه می دهد تا بتن را بدست آوریم که سپس با الکل شسته می شود تا به حالت مطلق برسند که بوی آن به سادگی الهی است! همچنین به لطف سنتز، امکان تکثیر مستقیم عطر آن در آزمایشگاه وجود دارد. Tiare رایحه ای ملایم و گلی را با ظرافت های شیرین و خورشیدی به ترکیب می آورد. عطرسازان می توانند آن را با رنگ های نارگیلی شیری مرتبط کنند تا این توهم کامل شود و بینی شما به پولینزی سفر کند!

الموندو
عطر دولچه گابانا لایت بلو پور هوم ایتالین لاو

آیا عطر مونوی و گل تیار را دوست دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *