دانستنی های عطر

سردردهای ناشی از آلرژی به عطر

سردردهای ناشی از آلرژی به عطر

عطرها بخش برجسته ای از دنیای ما هستند، اما عطرها یا سایر محصولات معطر می توانند سینوس های شما را تحریک کرده و باعث سردردهای ناتوان کننده شوند. حتی گاهی اوقات در مقایسه با میگرن، سردردهای عطری می توانند باعث از دست دادن کار یا تأثیر بر سایر بخش های زندگی شما شوند.

تشخیص علت سردردهای مکرر قبل از شناسایی آلرژی به عطر می تواند دشوار باشد. رایحه ها در طیف گسترده ای از محصولات ظاهر می شوند که شما هر روز بدون فکر دوم از آنها استفاده می کنید. با این حال، شناسایی و درمان حساسیت به عطر می تواند به شما در تنظیم استفاده از عطر و جلوگیری از سردردهای دردناک کمک کند.

Can perfumes cause migraines - سردردهای ناشی از آلرژی به عطر

چرا عطر می تواند باعث سردرد شود؟

عطرها حاوی انواع مختلفی از مواد شیمیایی برای رسیدن به یک رایحه خاص هستند. هنگامی که استنشاق می شود، مواد شیمیایی سینوس های شما را تحریک می کند و می تواند باعث تورم سینوس های شما شود. سینوس‌های شما پس از متورم شدن به‌درستی تخلیه نمی‌شوند و افزایش فشار ناشی از آن می‌تواند باعث سردرد شود.

تحمل هر کس برای عطرها متفاوت است، و چیزی که برای یک نفر بوی عالی دارد ممکن است باعث ناراحتی شدید شخص دیگری شود. تعداد گیرنده های بویایی و شکل داخلی بینی می تواند بر نحوه تشخیص بوها تأثیر بگذارد. زنان، به ویژه آنهایی که در سنین باروری خود هستند، ممکن است نسبت به مردان نسبت به عطر حساس تر باشند.

علائم آلرژی به عطر

تعداد و شدت علائمی که تجربه می کنید به شدت حساسیت عطر بستگی دارد. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

 •     سردرد
 •     اشک چشم
 •     خس خس سینه
 •     دشواری در تنفس
 •     عطسه کردن
 •     آبریزش یا گرفتگی بینی
 •     سینه سفت
 •     سرگیجه
الموندو
پردازش متفاوت بوی نوزاد توسط مغز مرد و زن

علاوه بر علائم تنفسی، آلرژی عطر می تواند در تماس محصول با پوست شما باعث تحریک شود. تحریک پوست می تواند شامل کهیر، خارش، قرمزی و سایر برجستگی ها یا بثورات باشد. حتی باقیمانده مواد شوینده روی لباس شما می تواند با پوست شما تماس پیدا کند و باعث تحریک شود.

Are You Allergic - سردردهای ناشی از آلرژی به عطر

بوهای غیرمنتظره و نحوه اجتناب از آنها

تعجب آور است که چگونه بسیاری از محصولاتی که ما هر روز استفاده می کنیم حاوی عطر هستند. به عنوان فردی که به عطرها حساسیت دارید، به سرعت از انبوهی از محصولات معطر آگاه خواهید شد که دیگران ممکن است حتی متوجه نباشند که معطر هستند. محصولات معطر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 •     ادکلن یا عطر
 •     صابون ها، از جمله مواد شوینده، صابون دست و صابون ظرفشویی
 •     محصولات حمام مانند شامپو، نرم کننده، شستشوی بدن، اسپری مو، و لوازم آرایشی
 •     محصولات پاک کننده خانگی
 •     خوشبو کننده هوا، شمع، خوشبو کننده و اسپری اتاق

حساسیت تماسی - سردردهای ناشی از آلرژی به عطر

همانطور که ما در مورد حساسیت های عطر بیشتر می دانیم، شرکت ها نسخه های بدون عطر محصولات خود را ارائه می دهند. حواستان به هر محصول یا عطر خاصی باشد که بیش از دیگران شما را آزار می دهد و تا حد امکان محصولات بدون عطر را خریداری کنید.

به دوستان نزدیک، خانواده و همکاران خود در مورد آلرژی خود اطلاع دهید و از آنها بخواهید که از استفاده از عطرهای خوشبو یا سایر محصولات خوشبو خودداری کنند. اجتناب برای جلوگیری از سردرد و سایر علائم کلیدی است.

Can I be allergic to perfume - سردردهای ناشی از آلرژی به عطر

درمان آلرژی به عطر

صرفاً اجتناب از محصولات معطر در زندگی روزمره ممکن است برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض محرک های شیمیایی کافی نباشد. مطمئناً با افرادی روبرو خواهید شد که از آلرژی شما بی خبرند، یا ممکن است به یک رستوران جدید یا مشاغل دیگر بروید و با شعله ور شدن آن مواجه شوید. برای حساسیت های خفیف، علائم ممکن است با یک داروی آلرژی بدون نسخه کنترل شوند. انواع زیادی از جمله داروهای غیر آرام بخش در داروخانه موجود است. اگر علائم ادامه یافت یا بدتر شد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که گزینه های درمانی دیگر مانند داروهای تجویزی و واکسن های آلرژی را در نظر بگیرید.

الموندو
عطر ادکلن Atelier Vesper

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *