دانستنی های عطر

عطر ادکلن با نت قهوه

یک قطره قهوه در عطر شما

قهوه یک عنصر کمتر شناخته شده در عطرسازی است، اما جنبه های بویایی متعددی را نشان می دهد. در دنیای عطرسازی، وقتی در مورد قهوه صحبت می‌کنیم، اغلب به شیشه‌های پر از دانه‌هایی فکر می‌کنیم که قرار است بوها را خنثی کنند و بین دو آزمایش بویایی، بینی را تمیز کنند. اما در سال های اخیر، قهوه به یک ماده خام تبدیل شده است که توسط عطرسازان به دلیل رایحه های لطیف و قدرتمندش مورد استقبال قرار گرفته است. بنابراین نت قهوه در بسیاری از ترکیب‌ها دعوت می‌شود و با توجه به تداعی‌ها وجوه متعددی را نشان می‌دهد. اسرار رایحه ای را کشف کنید که به سرعت شما را مجذوب خود می کند!

تاریخچه قهوه کمی گیاه شناسی

درخت قهوه گیاهی است از خانواده Rubiaceae، بومی یمن و اتیوپی، در استان کافا، که گفته می شود نام خود را از آن گرفته است. حدود ۷۰ گونه مختلف از درختان قهوه وجود دارد، اما تنها دو مورد از آنها به صورت تجاری مورد بهره برداری قرار می گیرند: روبوستا و عربیکا. این گیاه با برگ‌های سبز براق گل‌های سفید رنگی تولید می‌کند که به میوه‌هایی شبیه به گیلاس‌های کوچک تبدیل می‌شوند. این میوه ها پس از بالغ شدن ۶ تا ۸ ماه پس از گلدهی از زرد کم رنگ به قرمز روشن تبدیل می شوند. این گیلاس که از یک تفاله و یک لوبیا تشکیل شده است، رسیده برداشت می شود. سپس مراحل مختلف فرآوری را برای تولید قهوه سبز طی می کند که قبل از مصرف برشته می شود.

harvesting coffee 1024x242 1 - عطر ادکلن با نت قهوه

از چپ به راست، درخت قهوه در حال شکوفه، سپس میوه رسیده و در نهایت دانه ها قبل از برشته شدن.

کشف افسانه ای قهوه

افسانه می گوید که قهوه توسط چوپانی از حبشه (اتیوپی کنونی) کشف شد. گفته می شود که او متوجه شده بود که بزهایش پس از خوردن میوه های این درختچه بیش از حد معمول بی قرار بودند. سپس تصمیم گرفت آن را بچشد تا اثر انرژی زا را آزمایش کند. کشت درخت قهوه در یمن در زمان سلیمان اعظم سلطان امپراتوری عثمانی آغاز شد. با پیشرفت فتوحات و کشورهای ضمیمه شده توسط سلطان، این نوشیدنی بیشتر و بیشتر محبوب شد. فراتر از مرزهای یمن و اتیوپی گسترش یافت. محبوبیت قهوه به سرعت به عربستان سعودی گسترش یافت، به ویژه تحت تأثیر ممنوعیت الکل توسط اسلام. سپس بندر موکا در یمن مرکز این تجارت می شود.

الموندو
عطر ادکلن لویی ویتون اتویل فلانتی 2021

ورود قهوه به اروپا

از قرن شانزدهم به بعد، بازرگانان ایتالیایی متخصص در تجارت ادویه از شرق به این دانه های کوچک با خواص شگفت انگیز علاقه مند شدند. نزدیکان پاپ کلمنت هشتم به او توصیه کردند که نوشیدنی این کافر را ممنوع کند. اما پاپ پس از چشیدن آن، اعلام کرد که حیف است لذت این نوشیدنی خوشمزه را تنها به کفار بسپارید! کافه‌ها، مکان‌های ملاقات روشنفکران، در سراسر اروپا، از لندن تا مارسی، رونق دارند. حتی چند درخت قهوه به لویی چهاردهم پیشنهاد شد که توسط باغبانان پادشاه به ویژه در جزیره ریونیون کاشته شد. امروزه این نوشیدنی بعد از آب دومین نوشیدنی پرمصرف دنیاست!

wines and spirits - عطر ادکلن با نت قهوه

قهوه در عطرسازی از لوبیا تا بطری

اگر این نوشیدنی به سرعت تمام دنیا را تسخیر کرد، ورود این ماده به عطرسازی چندان آسان نبود. میل وجود داشت، اما در واقعیت، کار با قهوه در نهایت دشوار بود. برای ایجاد نت قهوه در یک ترکیب، عطرسازان می توانند از قهوه مطلق استفاده کنند. این ماده اولیه از استخراج دانه های بو داده موجود در میوه با استفاده از حلال های فرار به دست می آید. این مطلق یک مایع غلیظ و بسیار تیره است که به زودی ثابت شد که حل شدن آن دشوار است و ادغام آن در فرمولاسیون عطرها واقعاً پیچیده است. اما عطرسازان و شیمیدانان تخیل و تلاش خود را دوچندان کردند تا به آن اجازه بیان خود را بدهند.

بنابراین آنها استخراج را با یک حلال فرار جدید بهبود بخشیده اند که از گرم شدن بیش از حد مواد جلوگیری می کند و در عین حال بوی قهوه تازه آسیاب شده را که جوانه های چشایی و سوراخ های بینی ما را قلقلک می دهد باز می گرداند. نتیجه بی رنگ است و کار با آن بسیار آسان تر است. همچنین به لطف تقطیر با CO2 فوق بحرانی، یک فرآیند مدرن و گران‌تر، می‌توان اسانس بسیار کمیاب‌تری به دست آورد.

الموندو
عطر زنانه کالوین کلین ایفوریا اینتنس

رایحه ای جذاب و انرژی بخش قهوه

این ماده در تمام اشکالش با نت های پیچیده و خاطره انگیز خود بینی را مجذوب خود می کند. عربیکا یا روبوستا، بوی قهوه احساسات را برمی انگیزد و به راحتی در حافظه بویایی ما لانه می کند. بوی آن مشروط به تنوع، کشت و روش برشته شدن آن است، زیرا در این مرحله است که تمام عطرها آزاد می شود.

در حالی که جنبه های آن همیشه شیرین و تند هستند، قهوه را می توان با عطرهای لذیذ و رایحه های شکلاتی تزئین کرد. رایحه آن گرد و شربتی است که یادآور لیکور قهوه با تنباکو است. همچنین به دلیل برشته شدن حبوبات، جنبه برشته ای به عطرها می بخشد. سپس عطرساز می تواند بر روی کنتراست ها بازی کند و به این نت قهوه حس بویایی متعددی بین تلخی و شیرینی بدهد.

Mineral notes in perfumery - عطر ادکلن با نت قهوه

۵۰ رنگ قهوه انجمن های بویایی

همانطور که می بینید، این لوبیا طیفی از صداها را نشان می دهد که بسته به تداعی، خود را متفاوت نشان می دهند. به طور کلی، رایحه آن در ترکیبات مردانه در کنار تنباکو و نت های اودی یا چرمی اما قهوه در عطرهای گلی نیز جای می گیرد تا به عمق و گرما بیافزاید. همچنین با رنگ‌های معطر و سبز که بویایی واقعی را تقویت می‌کند، مناسب است. در نهایت، آن را می توان در عطرهای شرقی با وانیل، عنبر یا دانه تونکا یافت. سپس آرامش بخش و لذیذ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *