دانستنی های عطر

قدرت عطرها

افسانه ها و عطرها: قدرت عطرها

اسطوره های عطر، بین قدرت های تقویت کننده جنسی، فضایل شفابخش و مقدس

از زمان ظهور آن در دوران باستان، افسانه ها و اسطوره های دیگر در مورد عطر رایج بوده است. عطرها همیشه مجذوب و مجذوب کننده بوده اند… آنقدر که گاهی به آنها قدرت عرفانی یا حتی جادویی نسبت داده می شود! ارتباط با الهی، معجون عشقی یا جادوگری های دیگر، قدرت رایحه ها را کشف کنید.

اسطوره های الهی و عطر مقدس

قبل از اینکه عطر به سمت استفاده غیرقانونی بیفتد، مدت زیادی است که از عطر به معنای مقدس استفاده می شود. از زمان مصر باستان، پیوند قوی بین الهی و عطر ایجاد شد. در معابد، کاهنان مرهم ها و روغن های معطر دیگر را تهیه می کردند. هر مراسم مذهبی همراه با بخور یا پماد معطر بود. گفته می‌شود دودی که بلند می‌شود ارتباط با خدایان را برای استغاثه و همچنین انتقال دعا تسهیل می‌کند. از عطر در فرآیند مومیایی کردن نیز استفاده می شود: بدن های مومیایی شده و معطر شده به زندگی ابدی می رسند.

در یونان اعتقاد بر این است که گیاهان معطر از خدایان می آیند. وقایع بزرگ زندگی روزمره با بوها، به شکل بخور یا مسح نقطه گذاری می شد. عطر قدرت تصفیه کنندگی داشت و مانند مصر، عنصر مهمی در مراسم تشییع جنازه بود. اجساد در کفنی پیچیده شده بود که قبلاً با گیاهان معطری مانند زنبق یا بنفشه آغشته شده بود که نماد پاکی و ابدیت بود. از دوران باستان، کاهنانی که در معابد خدمت می کردند، اولین عطرسازان بودند. متخصصان در ساخت خمیرها یا روغن های معطر، معمولاً فرمول های خود را مخفی نگه می داشتند و از “فانی ها” ساده دور نگه داشتند.

الموندو
نحوه پردازش بوها توسط مغز

در مشرق نیز این ارتباط الهی صادق است. عطر جزء لاینفک قرآن است که در آن نوشته شده است که بهشت ​​آغشته به رایحه‌های فراوان است و زنان از «پاک‌ترین مشک» ساخته می‌شوند. در آیین های اسلامی نیز از عطرها به اشکال مختلف از جمله بخور دادن استفاده می شود.

شفا و محافظت: عطر به عنوان سپر

عطر با توسعه ادیان تمدن های مختلف همراه بوده است. بنابراین در ابتدا معنای مقدس بسیار قوی داشته است. اما به محض اینکه تجارت عطرها و مواد اولیه دمکراتیک شد و استفاده از آن در دسترس مردم قرار گرفت، عطر به تدریج این جنبه الهی را از دست داد. در قرون وسطی استفاده از عطر بیشتر مربوط به داروسازی و پزشکی است. به عطرها حتی قدرت های تقریبا معجزه آسایی نسبت داده شد! Eau de la Reine de Hongrie به پادشاه این امکان را می داد که جوانی جدید بیابد … و توسط یک پادشاه جوان در اوج ۷۵ سال ازدواج به او پیشنهاد ازدواج بدهد!

خواص بهداشتی و درمانی محصولات عطری در دوران رنسانس توسعه یافت. در آن زمان، ما فکر می کردیم که باکتری ها از طریق منافذ پوست وارد می شوند. با مالیدن پوست با مومیایی یا گیاهان معطر، اپیدرم در برابر همه بیماری ها نفوذ پذیر می شد. در حالی که اپیدمی های بزرگ در حال گسترش است، ثروتمندترین ها در خلاقیت برای ایجاد مانع در برابر میکروب ها با یکدیگر رقابت می کنند. آنها برای مبارزه با بوهای بد، مترادف با بیماری ها، خود را اسپری می کنند، لباس ها، کلاه گیس و حتی بالشتک های خانه هایشان را با مواد معطر می مالند. و برای اطمینان از اینکه این محافظ کار می کند، از جویدن، نوشیدن یا خوردن جوشانده های مبتنی بر گیاهان معطر به طرق مختلف دریغ نمی کنند.

الموندو
معرفی عطر ادکلن دیویدوف کول واتر اینتنس

اسطوره ها و عطر: داستان عشق

فراتر از قدرت شفابخشی رایحه ها، آنها تقریباً همیشه نقش مهمی در رابطه عشقی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی داشته اند! اگر معجون های عشقی بیشتر به جادوگری مربوط می شود تا عطرسازی، مدت هاست که برخی از مواد به دلیل فضیلت های تقویت کننده آنها مورد ستایش قرار گرفته اند. گفته می شود که کلئوپاترا به عنوان مقدمه ای برای برخوردهای عاشقانه خود با برگ زعفران حمام می کرد. مواد با منشاء حیوانی نیز به طور گسترده ای برای فریب دادن بینی و چاشنی میانبرهای عشق استفاده می شود. مشک، عنبر، سیوت یا کاستوریوم به وفور از دوره رنسانس استفاده خواهند شد و قدرت آنها توسط همه داروسازان زمان مورد ستایش قرار خواهد گرفت.

امروزه قدرت جادویی عطر با زندگی دکارتی ما فاصله زیادی دارد. با این حال، این یک متحد قوی در زندگی روزمره ما باقی می ماند. حس بویایی عزیزان را مجذوب خود می کند، اجازه می دهد از زمان چند قطره ای فرار کند یا لحظات شادی را به یاد بیاورد، مانند یک مادلین بویایی واقعی از پروست…

بین اغوا، الوهیت و شفا، آیا اسطوره های عطر را می دانستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *