دانستنی های عطر

مخلوط کردن عطرها و ایجاد ترکیب منحصربه‌فرد

مخلوط کن: اگر می‌توانی با من مخلوط کن!

رایحه‌ها را با هم ترکیب کنید یا هنر لایه‌بندی: مخلوط کردن عطرها برای ایجاد یک ترکیب منحصربه‌فرد

پیدا کردن عطر خود، همان عطری که کاملاً با خواسته ها و پوست شما مطابقت داشته باشد، شما را متمایز کند اما نه زیاد، که در نهایت به رایحه شما تبدیل شود… این کار دشواری است! برخی از مردم تمام زندگی خود را در جستجوی عطری عالی می گذرانند، در حالی که برخی دیگر سعی می کنند عطری را که به اندازه کافی ساخته شده است بسازند. و سپس کسانی هستند که ژست معطری را به اشتراک می گذارند که هم ساده و هم هوشمندانه است: ترکیب خود را با ترکیب دو عطر مختلف برای ایجاد یک رایحه منحصر به فرد بسازید! جسور و خلاقانه، این ترکیب و هماهنگی از عطرها به بینی های کنجکاو اجازه می دهد تا عطری را بپوشند که کاملاً با شخصیت آنها مطابقت دارد. توصیه های ما برای مرتبط کردن یادداشت های مناسب…

ترکیب و تطبیق چیست؟

در جامعه فردگرایانه ما، ما به طور فزاینده ای به دنبال متمایز کردن خود از طریق یک پیشنهاد شخصی هستیم، حتی در روشی که خودمان را خوشبو می کنیم. امروز دیگر نمی خواهیم مثل بقیه بو کنیم و در هر گوشه خیابان عطر خود را پیدا کنیم. اینگونه است که روند عطرهای میکس اند مچ در سالهای اخیر توسعه یافته و هم افراد تازه کار و هم بینی های با تجربه تر را به خود جذب کرده است.

به این تکنیک اختلاط و ترکیب عطرها لایه بندی نیز گفته می شود. این شامل مخلوط کردن چندین خلاقیت بویایی در یک زمان برای ایجاد یک دنباله است که فقط به خالق آن تعلق دارد. این تکنیک که اصالتاً اهل خاورمیانه است، تقریباً روزانه انجام می شود. برای مردان و زنان شرقی، حتی یک آیین واقعی است که هر کس به طور متفاوتی آن را اجرا می کند. بسته به روحیه، مناسبت یا زمان سال، قدرت عود را با گرمای مشک یا لطافت گل رز ترکیب می‌کنند… اتحادیه‌هایی سرشار از تضاد!

الموندو
معرفی ادکلن پپ جینز لاندن پپ جینز بلک ایز ناو

توصیه های ما برای جلوگیری از “عطر مصنوعی”

ایجاد یک عطر منحصر به فرد که فقط متعلق به شماست، ژست نسبتاً آسان به نظر می رسد. ترکیب چند لایه عطر سرگرم کننده است، اما همیشه به این راحتی نیست! اگر تا به حال آن را امتحان کرده اید، ممکن است بدانید که برخی از ترکیب ها نسبت به دیگران موفقیت کمتری دارند. بنابراین، برای یافتن ترکیب برنده و جلوگیری از لک سیاه، در اینجا چند نکته برای شروع هنر میکس اند مچ وجود دارد.

گزینه آسان: مخلوط کردن بافت ها

شما تازه وارد هنر میکس و مچ هستید و هنوز مثل یک عطرساز احساس نمی کنید؟ با تلاش برای ترکیب بافت‌های مختلف، می‌توانید بدون ریسک‌های زیاد شروع کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک یا چند محصول مکمل را با عطر مورد علاقه خود ترکیب کنید.

این تکنیک لایه بندی ساده است. برای ایمن کردن آن و تطبیق عطرها، ترکیباتی را انتخاب می کنید که از خانواده بویایی یکسان هستند (نگران نباشید، مقاله اختصاصی ما به شما کمک می کند راه خود را پیدا کنید). به عنوان مثال، کرم بدن با رایحه گل رز را انتخاب کنید که اولین لایه بویایی را روی پوست شما باقی بگذارد، این کرم پایه ترکیب شما خواهد بود. سپس چند قطره از عطر گلی مورد علاقه خود را اسپری کنید و احساس کنید که چگونه عطر آن تشدید می شود و تفاوت های ظریف جدیدی را آشکار می کند. این عطر روی پوست مرطوب شده ماندگاری بیشتری دارد و جنبه های بویایی جدیدی را آزاد می کند. با این تکنیک می توانید از انواع محصولات معطر استفاده کنید: از ژل دوش گرفته تا ماست مو یا روغن بدن.

آکوردهای درست را پخش کنید

وقت آن است که آن را دنبال کنید! برای اینکه ترکیب و تطبیق کار کند، ضروری است که عطرهای مختلفی را انتخاب کنید که به بهترین وجه مکمل یکدیگر باشند تا عطری هماهنگ و متعادل ایجاد کنند. هیچ دستورالعمل واقعی در مورد نحوه استفاده از نت ها برای ترکیب وجود ندارد. با این حال، چند عنصر می توانند اولین گام های شما را در لایه بندی راهنمایی کنند.

الموندو
معرفی عطر الحرمین 50 ييرز گلدن عود و عود مع العطر

نت های تکمیلی

قبل از هر چیز، مهم است که نگاه دقیق تری به عطر خود بیندازید تا با نت های مختلف آن آشنا شوید: پودری، دریایی، لذیذ… سعی کنید رایحه ها را با نت های مکمل ترکیب کنید تا آنها را مخدوش نکنید. بنابراین باید از استفاده از دو عطر با هم که به یکدیگر «تصادف می‌کنند» اجتناب کنید. همچنین به شما توصیه می کنیم که دو رایحه را با هرم های بویایی بسیار پیچیده مخلوط نکنید. پوشاندن آنها اطلاعات زیادی ایجاد می کند و هیچ یادداشت غالب ظاهر نمی شود.

سپس می توانید با عطرهای مختلف خود بازی کنید و رایحه ای را که مناسب شماست بسازید! آیا می خواهید یک نت شیرین در عطر همیشگی خود داشته باشید اما از مصرف بیش از حد می ترسید؟ به سراغ نت‌های میوه‌ای بروید که حس لذیذی را ارائه می‌دهند. مرکبات هر عطری را با طراوت می لرزاند، مشک عمق و گردی می بخشد، وانیل جنبه اغوا کننده آن را آشکار می کند.

مخالفان جذب می شوند

یکی دیگر از راه‌های وقف به هنر میکس اند مچ کردن، تداعی آب میوه‌ها با نت‌های مخالف است. شما نباید در تست کردن و تداعی عطرها با تضادهای قوی تردید کنید. در کنار هم، آنها چندین جنبه را آشکار می کنند. بنابراین، می توانید یک رایحه چوبی را با رایحه میوه ای تر ترکیب کنید، رایحه تند را با رایحه های شیرین و یا رایحه های تازه را با سایه های لذیذتر ترکیب کنید. به طور خلاصه، این به شما بستگی دارد!

برنامه

Mix and match mix me if you can - مخلوط کردن عطرها و ایجاد ترکیب منحصربه‌فرد

حالا چطوری میکس را روی پوست بمالید؟ اولین نکته ای که باید رعایت کنید این است که شدیدترین رایحه را اسپری کنید، بویی که در ابتدا غالب خواهد بود. سپس می توانید چند قطره از آب لطیف تر و سبک تر را روی آن اضافه کنید. مهم احترام گذاشت این “دستور درست” برای جلوگیری از عطر و بوی سبک تر از بیان خود را دارد. این تکنیک به شما این امکان را می دهد که تعادل خوبی به دست آورید. با این حال، صبر لازم خواهد بود. بین اسپری ها چند ثانیه صبر کنید. این به اولین عطر زمان می‌دهد تا قبل از اینکه کاملاً با عطر دوم ترکیب شود، روی پوست شما بچسبد.

الموندو
عطر ادکلن زنانه لیس نوير ایزابی

اگر تمایلی به اسپری کردن چند آب میوه روی هم ندارید، می توانید به سادگی انتخاب کنید که یک عطر را روی گردن خود بمالید و عطر دوم را روی شکاف مچ دست یا موهای خود بمالید.

جرات کن

آخرین توصیه ای که می توانیم به شما بدهیم این است که به سادگی جرأت کنید! تا زمانی که بینی شما راضی باشد، هیچ قانون یا ترکیبی برای حذف وجود ندارد. عطر یک هنر ذهنی است، بنابراین اگر ترکیب خاصی را دوست دارید، آن را دنبال کنید! در تلاش دوباره و دوباره دریغ نکنید. حفظ همه لایه‌بندی‌ها خوب نخواهد بود، اما در نهایت تداعی‌های غیرمنتظره ایجاد می‌شود و مطمئناً خواهید توانست مطابقت کامل خود را پیدا کنید، این جادوی لایه‌بندی است!

در میان حکایت هایی که به ما می گویید، متوجه شدیم که بسیاری از شما چندین عطر ما را با یکدیگر ترکیب می کنید تا یک عطر بدیع ایجاد کنید، اما مهمتر از همه، بین عطرهای مورد علاقه خود یکی را انتخاب نکنید! بین ایده های زیبای شما و الهامات ما، در اینجا سه ​​ترکیب بویایی خوشمزه وجود دارد که سوراخ های بینی ما (و شما) را اغوا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *