دانستنی های عطر

مضرات استفاده عطر در سه ماه اول بارداری

به زنان باردار هشدار داده شده است که در سه ماه اول بارداری از کرم یا عطر معطر استفاده نکنند زیرا ممکن است باروری آینده پسران متولد نشده را به خطر بیندازد. محققان دانشگاه ادینبورگ می گویند سه ماه اول بارداری برای باروری آینده حیاتی است و عطر برای نوزادان متولد نشده خطرناک است. محققان می گویند یک پنجره مهم بین هفته ۸ تا ۱۲ بارداری مشکلات باروری آینده را تعیین می کند و آنها نشان می دهند که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی در این دوره ممکن است بر تولید اسپرم بعدی تأثیر بگذارد.

Pregnant women have been warned not to use scented creams or perfumes during the first three months of their pregnancy because they may jeopardise the future fertility of unborn boys 2 - مضرات استفاده عطر در سه ماه اول بارداری

تیم تحقیقاتی به سرپرستی پروفسور ریچارد شارپ از واحد علوم باروری انسانی شورای تحقیقات پزشکی می گویند که آنها هنوز شواهد قطعی بر روی انسان ندارند ، اما آزمایش بر روی موش ها نشان داد که عطرها مانع عملکرد آندروژن ها می شوند که شامل هورمون های جنسی مردانه مانند تستوسترون است.آنها می گویند آزمایشات تأیید می کند که در صورت انسداد هورمون ها ، حیوانات دچار مشکلات باروری می شوند و برخی از مواد شیمیایی که می توانند هورمون ها را مسدود کنند به طور گسترده ای در تولید اقلامی مانند لوازم آرایشی ، پارچه های خانگی و پلاستیک استفاده می شود.

پروفسور شارپ می گوید مواد شیمیایی ممکن است خطر ابتلا به سایر بیماریهای باروری را در نوزادان پسران در آینده افزایش دهد ، از جمله سرطان بیضه و او پیشنهاد می کند که زنانی که قصد باردار شدن دارند از قرار دادن هرگونه محصولات آرایشی روی پوست خود که می تواند در بدن آنها جذب شود ، خودداری کنند. محققان می گویند شناخته شده است که ترکیبات زیادی در عطرها با غلظت زیاد وجود دارد که می توانند اثرات بیولوژیکی داشته باشند و اجتناب از آنها باعث می شود که کودک در معرض خطر قرار نگیرد.

الموندو
چرا به عطر حساسیت دارید؟

Pregnant women have been warned not to use scented creams or perfumes during the first three months of their pregnancy because they may jeopardise the future fertility of unborn boys 1 - مضرات استفاده عطر در سه ماه اول بارداری

پروفسور شارپ پیشنهاد می کند زنانی که قصد باردار شدن دارند باید شیوه زندگی خود را تغییر دهند و از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی خودداری کنند ، زیرا مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که چنین مواد شیمیایی می تواند به نوزاد آسیب برساند. پروفسور شارپ تحقیقات خود را این هفته در سمپوزیوم سیمپسون در ادینبورگ ، گردهمایی متخصصان باروری که توسط دانشگاه ادینبورگ سازماندهی شده است ، ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *