دانستنی های عطر

نت ترنج، جوهر طراوت در عطرسازی

نت برگاموت در عطرسازی

به یک سفر بویایی به کالابریا می‌رویم تا یک مرکبات شیرین و تند را که برای قرن‌ها عنصر مورد علاقه بینی بوده است کشف کنیم: ترنج! این ماده خام طبیعی نت های میوه ای و مرکباتی را به ترکیبات ارائه می دهد و از طراوت خوشبویی خبر می دهد! با تاریخچه و اسرار این میوه بی نظیر آشنا شوید.

تاریخچه کوتاه ترنج منشا مرموز

اگرچه چندین دهه است که از آن استفاده می شود، منشا ترنج هنوز نامشخص است. برای گیاه شناس جورجیو گالسیو، مرکبات حاصل تلاقی بین یک آهک (درخت آهک) و یک پرتقال تلخ (از درخت بیگاردیر) است. برای دیگران، این ترکیبی است که به طور تصادفی از یک درخت لیمو در قرن چهاردهم ایجاد شده است. و این تئوری ها می توانند درست باشند زیرا این میوه اسیدی و تلخ شبیه یک پرتقال بزرگ اما به رنگ سبز است.

و منشا کاشت آن نیز مرموز است. فرضیه اول می گوید که ترنج نام خود را از شهر اسپانیایی برگا (واقع در شمال بارسلونا) که در آن کشت می شد، گرفته است. این کریستف کلمب بود که درخت ترنج را از جزایر قناری بازگرداند. نظریه دیگری بیان می کند که نام آن از ترکی “berg-armadé” گرفته شده است که به “گلابی ارباب” ترجمه می شود (به دلیل شکل آن). سپس مرکبات توسط صلیبیون از شرق وارد می شد. در نهایت، دیگران ادعا می کنند که ترنج نام خود را از شهر برگامو ایتالیا گرفته است، جایی که دوک لورن پس از اقامت در صومعه ای که در آن راهبان ترنج های کالابریا را تقطیر می کردند، آن را کشف می کرد.

الموندو
آیا عطر می تواند مرا باهوش تر کند؟

Jasmine - نت ترنج، جوهر طراوت در عطرسازی

فرهنگ ترنج

از نظر گیاه شناسی، ترنج از یک درخت میوه می آید، Citrus Bergamia از نام لاتین آن. این درخت گل های سفید کوچکی با قدرت معطر زیاد تولید می کند که مقدار کمی از آنها میوه می دهد. این میوه گلابی شکل پوست ضخیم و سبز رنگی دارد که در زمان رسیدن زرد می شود. ترنج عمدتاً در جنوب ایتالیا، از کالابریا تا سواحل ایونیا در آنچه که “باغ ترنج” نامیده می شود، کشت می شود. همچنین در ساحل عاج، برزیل و گینه یافت می شود. برداشت در زمستان انجام می شود و برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست گرانبها به طور کامل با دست انجام می شود.

ترنج عمدتاً برای استخراج اسانس از پوست آن کشت می شود. این میوه بسیار اسیدی و تلخ است و تقریبا هرگز مصرف نمی شود. با این حال، از آن برای طعم دادن به چای، در قنادی های خاصی مانند ترنج نانسی، یا در غذاهای شرقی، به شکل شیرینی استفاده می شود.

استفاده از ترنج در عطرسازی

قبل از اینکه در بسیاری از ترکیبات بویایی ادغام شود، پوست ترنج اغلب به روش های دیگری استفاده می شد. در قرن هفدهم، “ترنج” جعبه های کوچکی بود که از پوست میوه درست می شد. آنها در کالابریا، سیسیل و همچنین در گراس ساخته شدند و توسط عطرسازان دستکش که به دلیل قیمت بسیار بالای پوست ها به دنبال تنوع بخشیدن به فعالیت های خود بودند، دموکراتیزه شدند. به راحتی درست می شود، لازم بود میوه ها را به دو نیم کنید تا با ظرافت خالی شود. پس از خشک شدن، پوسته با نقوشی که با جوهر هندی رنگ آمیزی شده بود تزئین شده و سپس لاک زده شد. این جعبه های عطری کوچک هدیه ای بود که معمولاً در کریسمس تقدیم می شد.

الموندو
معرفی عطر ادکلن پییر گیوم آلفورا 30

اما ترنج واقعاً شهرت بویایی خود را مدیون ادکلن است. در اوایل قرن چهاردهم، تولیدکنندگان کالابریایی متوجه شدند که با فشار دادن پوست روی یک اسفنج، می توانند ماده ای بسیار معطر به دست آورند. این اسانس برای اولین بار به دلیل خواص درمانی آن مورد استفاده قرار گرفت. در اوایل دهه ۱۷۰۰ و جووانی ماریا فارینا، عطرساز بود که اسانس ترنج به عنصر اصلی یک محصول جدید در مد تبدیل شد: ادکلن. جوهر ترنج، همراه با لیمو، پتی‌گرن یا پرتقال، حق امتیاز این ترکیب تازه است که زمان را فرا خواهد گرفت.

Honeyed notes - نت ترنج، جوهر طراوت در عطرسازی

ترنج یک اسانس مقوی

برای به دست آوردن این جوهر گرانبها، ترنج های تازه را برای “گرم شدن” ذخیره می کنند تا پوست آنها نرم شود. سپس از روش بیان سرد برای فشار دادن پوست استفاده می شود. میوه از دستگاهی عبور می کند که پوست آن را جدا می کند تا همه اسانس ها را استخراج کند. همچنین می‌توان از اسانس پتی‌گرن ترنج که از تقطیر برگ‌ها و سر درخت به دست می‌آید، استفاده کرد.

برای بدست آوردن ۱ کیلو اسانس ترنج کمتر از ۲۰۰ کیلو میوه لازم است. رایحه آن درخشان، تازه و در عین حال گلی است. اسانس به لطف جنبه های متعدد خود ظرافت واقعی را به ترکیبات می بخشد. رایحه ای گرد و شیرین است که رنگ های سبز، تلخ و اسیدی را نیز پخش می کند. ما همچنین تفاوت های ظریف اسطوخودوس و فلفل را شناسایی می کنیم. به طور خلاصه، اسانس ترنج به خودی خود تقریبا یک عطر است!

ترکیبات بویایی

ترنج به دلیل طراوت تونیک خود، اغلب به عنوان نت بالایی در هرم بویایی یک عطر یافت می شود. نماد ادکلن ها، همچنین در عطرهای غلیظ تر ادغام شده است تا ترکیبات را سبک تر کند. این یک جنبه مرکباتی را به ارمغان می آورد که کاملاً با آکوردهای شیپر، شرقی یا سرخس ترکیب می شود. عطرسازان همچنین از آن در تداعی های سبز گلی استفاده می کنند که نت های گیاهی و مقوی را آشکار می کند. علاوه بر این، نقش اتصال دهنده و تثبیت کننده را ایفا می کند و به خاطر آن بسیار قدردانی می شود

الموندو
عطر زنانه ديواين اينتنس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *