دانستنی های عطر

نت در عطر و ادکلن به چه معناست

نت در عطر و ادکلن به چه معناست

درست مانند موسیقی ، رایحه ها نیز از نت های مختلف تشکیل شده اند. توانایی تسلط بر نت های رایحه برای هر عاشق رایحه مهم است. با درک رایحه های رایحه خود ، هر بار می توانید عطر عالی را پیدا کنید. ما به عنوان کارشناسان عطر ، برای کمک به شما در، یافتن رایحه مناسب خود ، برای انتخاب رایحه هایی که لبخند بر لبانتان جاری کند، تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا رایحه ی مناسب خود را پیدا کنید. با الموندو  همراه باشید، برای  آشنایی بهتر، نت ها در عطر و ادکلن ….

perfume notes - نت در عطر و ادکلن به چه معناستنت چیست؟

نت های رایحه در اصل لایه های مختلف رایحه ای هستند که رایحه نهایی را تشکیل می دهند. این رایحه ها به سه عنصر مشخص تقسیم می شوند:

  • نت های بالا یا نت آغازی
  • نت میانی یا قلب 
  • نت های پایه

 

۱- نت های بالا یا نت آغازی

نت های بالایی ، میانی و پایه با هم کار می کنند و عطر زیبایی را ایجاد می کنند. بدون ترکیبی از هر سه ، یک عطر جذاب نخواهد بود. بیایید از اصول شروع کنیم. یک عطر دارای سه نوع نت ، یک نت بالایی ، یک نت میانی و یک نت پایه است. نت برتر اولین رایحه ای است که هنگام استفاده از عطر “تجربه” می کنید. نت های بالایی شامل مرکبات ، تابستانی ، چوبی ، ادویه دار یا گلدار هستند. نت های بالاتر یک عطر گاهی اوقات به عنوان نت های ابتدایی یا نت های اصلی شناخته می شوند زیرا رایحه های اولیه هستند که با استفاده فوری شناخته می شوند. نت های برتر سبک ترین نت ها هستند. در نتیجه سبک بودن ، اولین نت ها نیز کم رنگ می شوند – اما این اهمیت آنها را نادیده نمی گیرد.
نت های بالا نشان دهنده اولین برداشت است. آنها ممکن است ماندگارترین عنصر یک عطر نباشند اما اولین چیزی است که هنگام استفاده از عطر جدید بو خواهید کرد. نت های بالا نمایانگر رایحه های اولیه ای هستند که شما را مجذوب خود می کنند و باعث می شوند اولین برداشت خود را از عطر ایجاد کنید.
نت های رایج معمول شامل عناصر مرکبات (ترنج ، لیمو ، پوست پرتقال) ، میوه های سبک (انیسون ، توت ، گریپ فروت) و گیاهان تازه (ریحان ، مریم گلی ، اسطوخودوس).

الموندو
عطر ادکلن زنانه تیری موگلر آنجل نووا

۲- نت های قلب یا نت میانی:

همانطور که از نام آنها پیداست، نت های قلب در قلب عطر قرار دارند. در غیر این صورت به عنوان نت میانی شناخته می شود ، این لایه رایحه پایه و اساس هر رایحه ای است و تقریباً ۴۰-۸۰٪ رایحه نهایی را تشکیل می دهد. نت های قلب درست قبل از محو شدن نت های اولیه شروع به ظاهر شدن می کنند و به شدت بر نت های پایه تأثیر می گذارند. یادداشت های قلب را نباید به راحتی نادیده گرفت!
قلب عطر باید دلپذیر و گرد باشد. به همین دلیل ، رایحه هایی مانند دارچین ، گل رز ، یلانگ یلانگ ، گیاه لیموترش و نرولی همگی از رایحه های رایج و قابل تشخیص قلب هستند.

۳- نت های پایه:

سرانجام ، هنگامی که نت های بالایی کاملاً تبخیر شدند ، نت های پایه شروع به درخشیدن می کنند. نت های پایه به تنهایی ۱۰-۲۵٪ رایحه نهایی را تشکیل می دهند. با این حال ، نت های پایه نیز با نت های قلب ترکیب می شوند تا پیچیدگی رایحه را تعمیق بخشند. در جایی که نت های اولیه تأثیر اولیه را ایجاد می کنند ، نت های پایه با دوره خشک شدن رایحه مرتبط هستند و بنابراین ، نت های پایه تأثیر نهایی و ماندگار را ایجاد می کنند. نت های پایه غنی و صاف هستند و همچنین طولانی ترین ماندگاری را در میان سه نت دارند. نت های رایج پایه شامل چوب سدر ، چوب صندل ، وانیل ، پاچولی و مشک است.

الموندو
استفاده از مریم گلی در عطرسازی

Ambrette de Noir Aerin Lauder for women - نت در عطر و ادکلن به چه معناست

مثال:

عطر ادکلن آیرین آمبرت دو نویر

Ambrette de Noir Aerin Lauder for women

بالا:  گل رز ، فریزیا
قلب: شکوفه پرتقال ، یاسمن ، گل صد تومانی سفید
پایه: مشک ، تنکا ، وانیل بوربن ، سرو ، آمبروکس

 

بنابراین اکنون شما می دانید که وقتی از نتهای پایه ، نتهای برتر و نتهای میانی رایحه نام می بریم ، چه معنایی دارد و امیدواریم که در انتخاب یک رایحه جدید برای خود به شما کمک کند. توجه داشته باشید ، تا یک ساعت طول بکشد تا آن رایحه واقعی عطر روی بدن شما تنظیم شود ، بنابراین قبل از تصمیم گیری سریع در مورد رایحه ، صبور باشید و بگذارید مدتی بگذرد خواهید دید که بینی شما کار خود را انجام خواهد داد.

 

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *