دانستنی های عطر

نت عطر چیست

نت های عطر

عطر با یک استعاره موسیقی دارای سه “نت” توصیف شده است ، که با هم آکورد هماهنگ رایحه را تولید می کنند. نت ها با گذشت زمان باز می شوند ، با برداشت فوری نت اولیه به نت های میانی عمیق تر ، و نت های باس به تدریج به عنوان مرحله نهایی ظاهر می شوند. این نت ها با آگاهی از روند تبخیر عطر با دقت ایجاد می شوند.

نت های برتر

اینها رایحه هایی هستند که بلافاصله پس از استفاده از عطر درک می شوند. نت های اولیه تصور اولیه یک فرد از یک عطر را تشکیل می دهند و بنابراین ، آنها در فروش یک عطر بسیار مهم هستند. رایحه های این کلاس نت معمولاً “تازه” ، “قاطع” یا “تند” توصیف می شوند. ترکیباتی که به نت های اولیه کمک می کنند از نظر بوی قوی ، بسیار فرار هستند و به سرعت تبخیر می شوند. رایحه های مرکبات و زنجبیل رایحه رایج رایج هستند.

What is the fragrance of the season - نت عطر چیست

نت های میانی

رایحه عطری که پس از از بین رفتن نت های اولیه ظاهر می شود. ترکیبات نت میانی “قلب” یا بدنه اصلی یک عطر را تشکیل می دهند و عمل می کنند تا تاثیر اولیه اغلب ناخوشایند نت های پایه را که با گذشت زمان خوشایندتر می شوند ، پنهان کنند. جای تعجب نیست که رایحه ترکیبات نت میانی معمولاً ملایم تر و “گرد” است. رایحه های این کلاس نت از دو دقیقه تا یک ساعت پس از استفاده از عطر ظاهر می شود. رایحه اسطوخودوس و گل رز نت های معمولی میانی هستند.

الموندو
نت های چوبی پیاده روی معطر

عطرها چگونه ساخته می شوند - نت عطر چیست

نت های پایه

رایحه عطری که پس از خروج نت های اولیه ظاهر می شود. نت های پایه و میانی با هم موضوع اصلی یک عطر هستند. نت های پایه عمق و استحکام عطر را به ارمغان می آورند. ترکیبات این کلاس اغلب ثابت کننده هایی هستند که برای حفظ و افزایش قدرت نت های روشن و میانی استفاده می شود. ترکیبات این دسته از رایحه ها به طور معمول غنی و “عمیق” هستند و معمولاً تا ۳۰ دقیقه پس از استفاده از عطر یا در طول خشک شدن عطر قابل درک نیستند. مشک ، وتیور و رایحه رزین های گیاهی معمولاً به عنوان نت پایه استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *