دانستنی های عطر

نت های رز عاشقانه در عطرسازی

نت های رز عاشقانه در عطرسازی

نت های رز ظرافت های تازه، سبز و رمانتیک را نشان می دهند. آنها ظرافت زیادی را به عطرها می آورند

در مورد اینکه امروز برای یک پیاده روی روستایی به ما بپیوندید چطور؟ پیشنهاد می کنیم برای فتح نت های رز در عطرسازی قدم بردارید. اگر گل رز ستاره بی چون و چرای این جنبه بویایی است، باید بدانید که بسیاری از ترکیبات گل های دیگر نیز به این دسته دعوت می شوند. بین شیرینی، طراوت و حس، تمام تفاوت های ظریف این نت های نمادین عطر زنانه را کشف کنید، اما نه تنها!

عاشقانه ترین نت های گل

در میان خانواده های بویایی بزرگی که در عطرسازی وجود دارد، خانواده ای وجود دارد که هرگز ظرافت و محبوبیت خود را از دست نداده است. رایحه های گل قطعا بزرگترین و گسترده ترین دسته بویایی حتی امروز در جهان هستند. در این خانواده بزرگ، بسیاری از نت ها و جنبه های مختلف وجود دارد، زیرا مواد اولیه مورد استفاده بسیار متنوع و متنوع است. ما به گل های سفید شیرین، یا نت های گلی پودری یا حتی تند فکر می کنیم. اما در میان این تن های مختلف، نت های گل سرخ پیشرو هستند. آنها بیشترین استفاده را در ترکیبات گل دارند و صدها و حتی هزاران سال است که بینی را در جستجوی نرمی و طراوت فریب می دهند. نت‌های رز که نماد زنانگی هستند، به‌خاطر سایه‌های الهام‌بخش خود، به‌طور گسترده در بسیاری از خلاقیت‌ها استفاده شده‌اند.

مواد تشکیل دهنده نت های رز

همانطور که می بینید، گل رز قطعا ستاره این نمایش بویایی است. اما در میان نت‌های رز، عطرساز می‌تواند از رنگ‌های دیگر مواد به همان اندازه الهام‌بخش استفاده کند. بیایید نگاهی به این مواد خام عاشقانه بیندازیم:

عطر اروپایی: centifolia گل رز از Grasse در فرانسه به نام گل رز

عنصر اصلی در پالت طراحان عطر، رز ماده ای است که همیشه با هزار و یک تفسیر خود ما را شگفت زده می کند. در عطرسازی از دو گونه استفاده می شود: داماسنا با رایحه گیرا و لیمویی که اسانس آن بر چسب ادو پرفیوم ما رز را می پوشاند و سنتیفولیا گرم و مومی. بینی می تواند چندین ماده معطر را در ترکیب خود ادغام کند: گلاب، هیدرولات استخراج شده از تقطیر گلبرگ ها، یا مطلق با رایحه ای حتی مجلل تر. اگر می خواهید در مورد این ماده اولیه نمادین بیشتر بدانید، به مقاله اختصاصی ما بروید.

الموندو
معرفی ادکلن پپ جینز لاندن پپ جینز بلک ایز ناو

گل صد تومانی رایحه ای گلگون و ملایم و نت های گیاهی دارد.

گل صد تومانی زیبا و آتشین

گل های بزرگ صورتی، سفید یا قرمز گل صد تومانی از زمان های قدیم به دلیل فضیلت های متعددشان شناخته شده و مورد استفاده قرار گرفته اند. گل صد تومانی فراتر از قدرت جادویی خود، یکی از با ارزش ترین گل ها در عطرسازی است. برای ایجاد تمام ظرافت نت های گل سرخ، بینی ها نیز می توانند به این گل متوسل شوند. همانطور که در حالت طبیعی خود زیبا و معطر است، با این حال لال است. در واقع گل گرانبها عطر خود را به طور طبیعی تحویل نمی دهد. بنابراین نت‌های پودری و گیاهی آن به لطف شیمی مصنوعی در آزمایشگاه بازسازی می‌شوند. ما همچنین می‌توانیم یک آکورد گل صد تومانی را به لطف ترکیب مولکول‌های معطر مختلف که از گل رز و تمشک به دست می‌آیند، تولید کنیم.

شمعدانی به دلیل اسانس آن که بوی لیمویی و سبز دارد در عطرسازی استفاده می شود

شمعدانی روزات از جای دیگر

شمعدانی رز که اصالتاً از آفریقای جنوبی است، اکنون به طور گسترده در مصر کشت می شود. این ماده در میان عطرسازان محبوب است زیرا رایحه ای پیچیده و غنی دارد که به رنگ سبز، گلگون، لیمویی و منتول است. از اسانس آن برای بازتولید نت لیچی یا برای برانگیختن علف لیمو استفاده می شود. عطر آن بسیار شبیه به عطر گل رز است، اما جنبه معطر تری دارد که اغلب در آکورد سرخس، به ویژه برای عطرسازی مردانه استفاده می شود. تمام حس و ظرافت این تفاوت های ظریف را می توان در SO، عطر مرکبات شرقی ما یافت.

الموندو
عطر آکوا دی پارما عود اند اسپایس

cyclamen EN - نت های رز عاشقانه در عطرسازیسیکلامن شگفت انگیز

سیکلامن یک گل زمستانی است که عطر و بوی بسیار خوبی از خود می دهد. در زمان رومیان، آن را حتی بیشتر مورد توجه قرار می‌دادند، زیرا به عنوان یک داروی مقوی قوی در نظر گرفته می‌شد. بنابراین سیکلامن در تعداد زیادی از معجون های عاشقانه ادغام می شود که کارایی آنها واقعاً برای شما ثابت نمی شود! مانند گل صد تومانی، گل سیکلامن در هنگام استخراج آن ساکت می ماند. بنابراین رایحه کمی مرطوب، ملایم، گلگون و گلی آن در آزمایشگاه از مواد خام دیگر تولید می شود. دماغه ها این آکورد را به دلیل طراوت باورنکردنی آن در ترکیبات ترکیب می کنند.

شکوفه های گیلاس ژاپنی رایحه ای لطیف و پودری ارائه می دهند.

شکوفه گیلاس، نشان ژاپن

نماد ژاپن، درخت شکوفه گیلاس هر ساله در رویدادی جشن گرفته می شود که اکنون گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در هفته اول آوریل، جشنواره هونامی شکوفه دادن ساکورا یا درخت گیلاس در ژاپنی را جشن می گیرد. این درختان باشکوه چشم انداز را با سایه های سفید، قرمز و صورتی تزئین می کنند. ساکورا علاوه بر زیبایی، رایحه‌ای نیز منتشر می‌کند که مورد قدردانی زنان ژاپنی است. شکوفه های گیلاس بسیار نرم و زنانه از بوی شیرین میوه های تابستانی دور هستند. گلبرگ ها بوی کمی میوه ای می دهند.

four o clock - نت های رز عاشقانه در عطرسازی

کمی تلخ بودن

ساعت چهار زودگذر ، لاله عباسی

ساعت چهار به همان اندازه که زودگذر است، در خنکای عصر به وفور شکوفا می شود و در صبح زود محو می شود. این گل رنگی که معتاد به خورشید است، به دلیل اینکه شبیه گل های دیگر نیست، جذابیت می بخشد. بوی این شب جغد شبیه آن است. فریبنده، در حالی که تفاوت های ظریف و غنی را آشکار می کند. به طور کلی با نت های گل سرخ همراه است زیرا ساعت چهار رایحه ای گلی و کمی میوه ای ارائه می دهد. اسانس آن نیز حسی گرم و مخملی دارد که آن را به نت‌های رز سنتیفولیا نزدیک‌تر می‌کند.

الموندو
عطر جدید ضد افسردگی هوپ فرگرنس نایت

hawthorn - نت های رز عاشقانه در عطرسازیزالزالک، گل رز وحشی

زالزالک یک درختچه کوچک وحشی است. اجداد ما که پسر عموی دور بوته رز است، توت‌های کوچک را به دلیل خواص گیاه درمانی متعددشان می‌چینند. این گیاه از دوران باستان موضوع افسانه ها و باورهای بسیاری بوده است. امروزه بیشتر به خاطر عطر لطیف و شیرین گل های کوچکش شناخته شده است. متأسفانه این گل ها هم بی صدا هستند. اما بینی ها سرسخت هستند و بوی آن را از مولکول های مصنوعی مختلف بازسازی می کنند. آکورد آن باغی پر گل و مرطوب را پس از باران تابستانی تداعی می کند. بنابراین زالزالک نت‌های گلگون، آبکی و شهوانی را نشان می‌دهد که با بسیاری از فرمول‌های بویایی مطابقت دارد.

استفاده از نت های رز در عطرسازی

به لطف طراوت فوق العاده، ظرافت های گیاهی و مرطوب، نت های گل سرخ به راحتی می توانند با همه خانواده های بویایی مرتبط شوند. عطرساز می تواند انتخاب کند که زیبایی این نت ها را با قرار دادن آنها در وسط عطر بیان کند تا حس قدم زدن در باغ گل رز را به بینی شما القا کند. آنها همچنین می توانند محتاطانه تر باشند و رنگ های شرقی، تند و کهربایی را همراهی کنند. طراوت حسی آنها نیز کاملاً با پویایی مواد میوه ای ترکیب می شود. اگر نت های رز بخشی جدایی ناپذیر از عطر زنانه هستند، آب میوه های مردانه بیشتر و بیشتر از شیرینی تقریبا معطر این مواد برای تازه کردن ترکیبات خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *