دانستنی های عطر

نت های شیرین در عطرسازی

عطر شیرین و لذیذ: یک دستور العمل اعتیاد آور!

عطر لذیذ بینی و ذائقه ما را بیدار می کند: رازهای این نت های شیرین را کشف کنید

پس از پیاده روی در جنگل با نت های چوبی و سفر دریایی به دریای آزاد به لطف جنبه های دریایی، سفر بویایی کاملا متفاوتی است که امروز به شما پیشنهاد می کنیم. بیایید عطر لذیذ را کشف کنیم و بینی و جوانه های چشایی شما را تحریک کنیم. نت های شیرین و میوه ای که به لطف این رایحه های واپس گرایانه و اعتیاد آور، احساسات ما را قلقلک می دهند و ما را به دوران کودکی خود باز می گرداند!

تاریخچه نت های شیرین

عطرهای لذیذ اگرچه اشتها آور هستند، اما همیشه بینی و قلب را مجذوب نکرده اند… در حالی که رایحه های گلی توانسته اند در آزمون زمان مقاومت کنند، عطرهایی با نت های قوی تر در دوران رنسانس مورد استقبال قرار گرفتند. عطرهای عنبر و شرقی ظاهراً هرگز ترکیبات معطر را ترک نمی کنند. انقلاب در شیمی آلی با ورود مولکول‌های مصنوعی، ورود نت‌های جدید همیشه خلاق‌تر را نوید داده است. این گونه است که دانه تونکا، دارچین، وانیل و بسیاری از مواد دیگر معادل های مصنوعی خود را دیده اند.

عطر لذیذ: یک روند اخیر

عصر جدیدی آغاز شده بود و عطرسازان، که بیشتر و بیشتر کنجکاو بودند، در آن زمان به بررسی عطرهای جسورانه می پرداختند. حتی اگر عطرهای وانیلی از اواخر دهه ۱۸۰۰ نقش مهمی در خلق این عطرها داشتند، تا دهه ۱۹۹۰ بود که زمان عطرهای خوش طعم ظاهر شد. و در سال ۱۹۹۲ بود که به لطف تیری موگلر و فرشته نمادین او، نوع جدیدی محبوب شد. این عطر با رایحه های نعناع هندی، وانیل، کارامل و شکلات، موج بویایی شیرینی را به عطاری ها خواهد آورد.

The origin of incense a perfumed travel - نت های شیرین در عطرسازی

شیرین و حسی

رایحه های شیرین بیانگر حس حسی و زنانگی می شوند. با تجربه ترین نازها که به سرآشپزهای واقعی برای یک خلاقیت تبدیل می شوند، به این روند جدید نگاه می کنند تا دستور العمل های اغوا کننده ایجاد کنند. اگرچه آنها خانواده بویایی کاملی را تشکیل نمی دهند، عطرهای خوش طعم به عطرهای شرقی یا کهربایی وابسته هستند، به ویژه به دلیل ارتباط آنها با نت های تند.

الموندو
عطر ادکلن کولونیا فوتورا 2020 از برند آکوا دی پارما

عطرهای شیرین اعتیادآور ….

هم شیرین و هم حسی، این رایحه ها به سرعت ضروری شده اند. اما چرا ما این عطرها را خیلی دوست داریم؟ پاسخ مطمئناً در قدرت حافظه بویایی ما نهفته است! در واقع، با استفاده از نت‌های شیرین، عطرسازان ما را به چیزی بسیار شخصی، حتی صمیمی، در قلب خاطرات دوران کودکی‌مان بازمی‌گردانند. نت هایی از شیر گرم، کارامل یا پرالین که مانند چیزی آشنا و در نتیجه آرامش بخش در بینی ما طنین انداز می شود. چون در اعماق وجود ما بچه های بزرگ می مانیم!

با توسل به این ارزش‌های صرفا لذت‌گرایانه، جنبه چشایی بو برجسته می‌شود و وسوسه فرو بردن دست در جعبه کیک بالاست! بنابراین زمانی که عاشق یک عطر خوش طعم می شویم، بینی و مغز ما با هم عمل می کنند. لذتی بی گناه از آنجایی که این شیرینی بویایی را می توان بدون اعتدال مصرف کرد! بنابراین یک عطر لذیذ مانند یک ضد افسردگی واقعی بر روی ما عمل می کند و اندورفین ما را آزاد می کند تا لحظات ارزشمندی از شادی را برای ما فراهم کند. مقاومت کردن سخته…

Floral notes source of inspiration 1 - نت های شیرین در عطرسازی

مواد اولیه ای که باعث می شود به  آب دهان بیفتیم: مانند دستور پخت یک شیرینی سرآشپز، عطرسازان خلاق از بسیاری از مواد طبیعی و مصنوعی برای ایجاد یک عطر خوش طعم لذت می برند. کومارین، فورانول یا اتیل مالتول… ممکن است برای شما اهمیت زیادی نداشته باشند، اما این مواد به طور گسترده در فرمول ها استفاده می شوند. این اجزایی که در طبیعت یافت می شوند یا از ابتدا ایجاد می شوند، بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی ما و اکنون از آیین های معطر ما هستند!

وقتی شیمی شروع به پخت کرد

پس از وانیلین، یک مولکول مصنوعی که رایحه شیرین وانیل یا کومارین را بازتولید می کند، عصاره دانه تونکا با بوی بادام، مولکول دیگری است که نت های لذیذ را متحول کرده است: اتیل مالتول که ولتول یا اتیل پرالین نیز نامیده می شود. این جزء که در سال ۱۹۶۹ اختراع شد و شش برابر قوی تر از مالتول (که به طور طبیعی در کاکائو یافت می شود)، بوی میوه های رسیده یا کارامل را تداعی می کند. قبل از ظهور عطر لذیذ، این مولکول فقط در بخش مواد غذایی استفاده می شد. امروزه، veltol تقریباً در تمام دستور العمل های خوش طعم عطرها وجود دارد. ترکیب با مواد طبیعی، یک لمس شیرین خوشمزه با لهجه های کاراملی و پرالین به ارمغان می آورد.

الموندو
معرفی عطر آوان عود جراندور 2020

اما veltol تنها مولکولی نیست که وارد ترکیبات می شود و شیمی دائماً در حال پیشرفت برای ایجاد مولکول های بدبو جدید است. این مورد فورانول است، که یک جزء طبیعی طبیعی است که در توت فرنگی و بسیاری از میوه های دیگر یافت می شود. این ماده دارای تن شکر برشته است و برای تولید مجدد بوی آناناس تازه استفاده می شود. عطرسازان می توانند آن را در فرمول های خود ادغام کنند تا ظاهری «آب نباتی» به آن بدهند یا کمی میوه پخته به آن اضافه کنند.

لذیذ؟ کارمنت!

 ما به سختی به یک غذای کوچک نه می گوییم. شما هم همینطور؟ پس باید تعدادی از عطرهای ما را با نت های شیرین دوست داشته باشید…

در اواخر دهه ۱۹۸۰ بود که تصمیم گرفتیم با ساخت وانیل، غذاهای لذیذ را در کانون توجه قرار دهیم. ترکیبی از وانیل ماداگاسکار مطلق با کومارین، بادام و نت کاراملی، این عطر به شدت لذیذ است. یک عطر به صورت شمعدانی نیز موجود است.

سوزاندن در آشپزخانه: انگیزه ای که برای شروع درست کردن یک کیک خوب نیاز دارید! اما رایحه دیگری نیز حس شیرینی دارد.

اگر وانیل خود را به کافه ادو پرفیوم آلفرد دعوت کند، نمی توان گفت که بخش مرکزی این محصول است. در اینجا نسبتاً محتاطانه است، به سختی قابل درک است. همچنین می توانید دانه تونکا را در گلیم، پاتچولی شرقی ما، یا بوی منحصر به فرد دارچین را در سال ۵۵۵ بیابید. از سوی دیگر، پرالین به ippi patchouli clair حسی واپس گرا و مقاومت ناپذیر می دهد! این بادام آغشته به قند، پیچ و تاب بسیار اعتیادآور جدیدی را به دنباله چوبی و خاکی پاتچولی ippi می آورد. مقاومت ناپذیر

الموندو
رونمایی برند عطر جدید انگلستان د فيفت

عطر لذیذ همچنان مورد استقبال قرار می گیرد، اما…

با وجود موفقیت، نت های شیرین مدت هاست که از تصویری که کمی بیش از حد بی خاصیت است رنج می برند. در حالی که بازاریابی و ارتباطات مدت‌هاست آن را به دختران نوجوان جذب کرده‌اند، عطر خوش طعم در سال‌های اخیر تا حد زیادی انتقام گرفته است. شاید بیش از حد، زیرا بازار مملو از عطرهای لذیذ است که از موفقیت های عمده عطرسازی به دست آمده است. گاهی منصفانه، اغلب مضحک. بیایید در نظر داشته باشیم که عطر ذهنی است. ما مراقب خواهیم بود که در مورد خلاقیت های همکاران خود قضاوت نکنیم. اما بازخورد شما ما را به این باور رساند که از کاهش سرعت عرضه عطرهای شیرین قدردانی می کنید…

Perfume and ginger - نت های شیرین در عطرسازی

بنابراین، اگر دیگر ۲۰ سال ندارید اما به وانیل یا پرالین معتاد هستید، هیچ چیز نباید مانع از پوشیدن آنها شود! همه چیز در مورد ظرافت و میل است. این عطرها خود را به عنوان دارایی های واقعی اغواگری نشان می دهند، در حالی که اعتماد به نفس خاصی و نوعی ظرافت را به ارمغان می آورند. اما مردها هم آرزوی امتحان کردنشان را دارند، چون بالاخره شیرینی در هر کدام از ما آشکار می شود! رایحه های گورمند در عطرهای به اصطلاح مردانه و به عنوان مثال در کنار مواد چوبی یافت می شوند، اما با اسیدیته مرکبات نیز بسیار خوب هستند.

امروزه، عطرسازان هرگز از حس چشایی خود استفاده نمی کنند زیرا غذاهای لذیذ در عطرها دوباره اختراع شده اند. یادداشت های جدید و انجمن های نوآورانه همیشه دانش فعلی ما را به عقب می راند. عطرهای شکلاتی، رایحه های شیرین آب نبات یا حتی طعم های میوه های پخته شده: عطر خوش طعم هنوز آخرین حرف خود را نگفته است!

آیا عطرهای شیرین را دوست دارید؟ آیا غذاهای لذیذ ما مانند وانیل را امتحان کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *