دانستنی های عطر

چرا بعضی از عطرها ماندگاری بیشتری دارند؟

چرا بعضی از عطرها ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه دارند؟

عطر مانند رنگ گیلاس روی یک لباس عالی است. این یک لایه حسی به ظاهر شما می افزاید، یک نگرش یا خلق و خو را منتقل می کند و شخصیت منحصر به فرد شما را منعکس می کند. بسیاری از مردم یک “رایحه امضا” را انتخاب می کنند و همیشه آن را می پوشند، امیدوارند که عطر به محض ورود به اتاق آنها را شناسایی کند. گاهی اوقات مردم همان عطر را برای همیشه می پوشند. گاهی اوقات آنها آن را با توجه به خلق و خوی تغییر می دهند. در هر صورت، به این نتیجه می رسد: همه می خواهند بوی خوبی داشته باشند.

با این حال آیا تا به حال متوجه شده اید که برخی از عطرهایی که می پوشید به نظر می رسد ماندگاری طولانی دارند و برخی دیگر تقریباً بلافاصله از بین می روند؟ ممکن است فکر کنید که به اندازه کافی عطر نمی زنید، اما در واقع اینطور نیست. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا برخی از عطرها ماندگاری دارند و برخی دیگر ماندگار نیستند. می‌توانید آزمایش کنید تا متوجه شوید که کدام یک ممکن است مشکل شما باشد و تغییراتی ایجاد کنید:

پوست تو. باور کنید یا نه، اپیدرم شما ممکن است مقصر باشد. اگر پوست خشکی دارید، احتمالاً روغن‌های لازم برای جذب عطر در پوستتان را ندارید. بنابراین، عطر سریعتر تبخیر می شود. سعی کنید قبل از استفاده از عطر خود از مرطوب کننده بدون عطر استفاده کنید. یا، می‌توانید رایحه‌های «لایه‌بندی» را امتحان کنید، اگر عطر مورد علاقه‌تان در دوش‌شویی یا انواع لوسیون بدن نیز وجود دارد.

الموندو
عطر جورجیو آرمانی امپریو آرمانی استرانگر ویت یو اونلی

تمرکز. عطرها در غلظت های مختلف وجود دارند. هرچه غلظت آن بیشتر باشد، عطر بیشتری دارد – و ماندگاری عطر بیشتر می شود. به عنوان مثال، یک ادو پرفیوم همیشه غلظت بیشتری نسبت به ادوپرفیوم دارد. غلظت یک اسپری بدن بسیار کمتر از یک ادو تویلت است. با این حال، به یاد داشته باشید که غلظت ها در خطوط تولید متفاوت است. به طور کلی، هر چه الکل در عطر بیشتر باشد، سریعتر بوی خود را از دست می دهد.

نت های عطر. نت ها همان چیزی هستند که یک عطر را تشکیل می دهند. اکثر عطرها دارای نت بالایی، میانی و پایه هستند. این نت‌ها رایحه‌هایی با وزن‌های مولکولی متفاوت هستند که هنگام استفاده روی پوست با سرعت‌های متفاوتی ایجاد می‌شوند. نت های بالایی اولین بویی هستند که در یک عطر استشمام می کنید. آنها سریعتر از بقیه عطرها تبخیر می شوند. نت‌های میانی «بدن» عطر هستند و نسبت به نت‌های بالایی، مدت بیشتری طول می‌کشد تا روی پوست ایجاد شوند. نت های پایه آخرین رایحه ای هستند که توسعه یافته و ماندگاری بیشتری دارند. آنها همچنین یک تثبیت کننده هستند که تبخیر نت های بالایی و میانی را کاهش می دهد و باعث ماندگاری عطر کلی می شود. هر چه نت پایه قوی تر باشد، ماندگاری عطر بیشتر می شود. برخی از عطرهای ارزان قیمت حتی با نت های پایه هم اذیت نمی شوند – و جای تعجب نیست که اصلا ماندگاری زیادی ندارند.

Am I too old for my fragrance - چرا بعضی از عطرها ماندگاری بیشتری دارند؟

 

سوالات متداول چرا برخی از عطرها ماندگار می شوند؟

چرا عطر روی پوست من ماندگار نیست؟

الموندو
معرفی عطر موگلر لس اِکسِپشینز

اگر پوست خشکی دارید، احتمالاً روغن‌های لازم برای جذب عطر در پوستتان را ندارید. بنابراین، عطر سریعتر تبخیر می شود.

چگونه می توانم عطرم را تمام روز ماندگار کنم؟

سعی کنید قبل از استفاده از عطر خود از مرطوب کننده بدون عطر استفاده کنید. یا، می‌توانید رایحه‌های «لایه‌بندی» را امتحان کنید، اگر عطر مورد علاقه‌تان در دوش‌شویی یا انواع لوسیون بدن نیز وجود دارد.

ماندگاری عطرها چقدر است؟

عطرها در غلظت های مختلف وجود دارند. هر چه غلظت آن بیشتر باشد، عطر بیشتری دارد – و ماندگاری عطر بیشتر خواهد بود.

چگونه می توان فهمید که یک عطر ماندگاری زیادی دارد؟

غلظت در خطوط تولید متفاوت است. به طور کلی، هر چه الکل در عطر بیشتر باشد، سریعتر بوی خود را از دست می دهد.

نت های عطر  چیست؟

نت ها همان چیزی هستند که یک عطر را تشکیل می دهند. اکثر عطرها دارای نت بالایی، میانی و پایه هستند. این نت‌ها رایحه‌هایی با وزن‌های مولکولی متفاوت هستند که هنگام استفاده روی پوست با سرعت‌های متفاوتی ایجاد می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *