دانستنی های عطر

۶ رایحه که می تواند روحیه شما را تغیر دهد

رایحه درمانی احتمالاً اولین ابزاری نیست که برای افزایش بهره وری و رشد کسب و کار خود به آن فکر می کنید ، اما شاید اینطور باشد. بو قوی ترین حس است و می تواند بر فعالیت مغز تأثیر بگذارد. پیازهای بویایی بخشی از سیستم لیمبیک هستند و مستقیماً به مناطقی از مغز متصل می شوند که احساسات و یادگیری را پردازش می کنند. “این یکی از دلایلی است که اغلب اوقات چیزی که ما بو می کنیم باعث ایجاد حافظه یا یادآوری چیزی یا کسی می شود”. بورلی هاوکینز ، مالک موسسه آروماتراپی ساحل غربی مستقر در ونکوور می گوید.

روغنهای اساسی نه تنها به بهبود عملکرد شغلی بلکه به سلامتی کمک می کنند ، به این معنی که کارکنان کمتر به وقت بیمار می پردازند. هاوکینز می گوید: “اسانس ها دارای خواص ضد ویروسی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند و استفاده از آنها در محیطی که افراد زیادی وجود دارند می تواند به جلوگیری از میکروب ها کمک کند.” استنشاق روغنهای اساسی باعث فعال شدن هیپوتالاموس می شود – ناحیه ای از مغز که به سایر نقاط بدن پیام ارسال می کند. هاوکینز می گوید: “استنشاق ساده یک عطر می تواند تغییرات زیادی در بدن ایجاد کند.”

شما هنوز هم می توانید مزایای رایحه درمانی را در یک فضای کاری مشترک بدون آزردن دیگران دریافت کنید. کافی است یک یا دو قطره روغن ضروری را روی یک پنبه بریزید و در صورت نیاز به افزایش انرژی ، آن را استشمام کنید. اگر دفتر خصوصی دارید ، ۱-۶ قطره به یک دستگاه پخش کننده برقی اضافه کنید یا با افزودن چند قطره روغن ضروری به یک بطری اسپری پر از آب مقطر ، یک میستر ایجاد کنید.

الموندو
عطر زنانه دالی پرتون دالی 2021

فرایند بویایی و تأثیر آن بر رفتار انسان - 6 رایحه که می تواند روحیه شما را تغیر دهد

یا ، برای سود گروهی ، در جلسه بعدی طوفان فکری خود ، یک کاسه آب داغ با چند قطره روغن ضروری را در وسط میز قرار دهید. در اینجا شش رایحه ای است که  الموندو برای افزایش بهره وری ، خلق و خوی و موارد دیگر در محل کار  و زندگی به شما عزیزان توصیه می کند:

  1. لیمو. این عطر تمرکز را افزایش می دهد و دارای خواص آرامش بخش و شفاف کننده است که هنگام عصبانیت ، اضطراب یا فرار از شما مفید است. لیمو همچنین دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است و با تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود گردش خون می تواند به مبارزه با گلودرد و سرماخوردگی کمک کند.

  1. اسطوخودوس. این روغن دارای خواص آرام بخشی است که به کنترل استرس عاطفی کمک می کند. اسطوخودوس روی اعصاب تأثیر آرام بخشی دارد و می تواند تنش عصبی و افسردگی را تسکین داده و همچنین سردرد و میگرن را درمان کند.

  1. یاسمن. مانند اسطوخودوس ، یاسمن نیز برای آرامش اعصاب استفاده می شود ، اما این روغن نیز به عنوان داروهای ضد افسردگی معمولاً به دلیل قابلیت های تقویت کننده ای که باعث ایجاد اعتماد به نفس ، خوش بینی و انرژی تازه می شود ، استفاده می شود.

  1. رزماری. این بهترین پیک صبح دوشنبه است. رزماری علاوه بر بهبود حفظ حافظه ، دارای خواص محرکی است که با خستگی جسمی ، سردرد و خستگی روحی مبارزه می کند. هاوکینز می گوید: “استفاده از آن هنگام صبح ها که به کمی کمک نیاز دارد بسیار عالی است.” رزماری همچنین می تواند به طور موضعی برای تسکین دردهای عضلانی استفاده شود.
الموندو
عطر زنانه کنزو فلاور بای کنزو پاپی بوکت

  1. دارچین. خواص محرک در دارچین می تواند به مبارزه با خستگی ذهنی و بهبود تمرکز و تمرکز کمک کند.

  1. نعناع فلفلی. هنگام طوفان فکری نعناع را امتحان کنید. این رایحه باعث تقویت انرژی می شود ، تمرکز را تقویت می کند و تفکر روشن را تحریک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *