دانستنی های عطر

۸ ترفند برای تشخیص عطر اصل از تقلبی

ترفندها و راه های تشخیص عطر اصل از تقلبی

تشخیص عطر اصل از تقلبی دشوار نیست اما به کمی اطلاعات و البته توجه به نکاتی که در ادامه این یادداشت به آن ها اشاره شده است، نیاز دارد. هر قدر هم که بازارهای غیر رسمی یا برخی فروشنده های آنلاین بدون مجوز پیشنهادات اغواگرانه ای ارائه داده و عطرهای گران قیمت را با تخفیف های خیلی زیاد عرضه کنند، بهتر است قبل از خرید کمی فکر کنید. آیا هدر دادن پول برای خرید یک عطر یا ادکلن تقلبی بهتر از کمی هزینه بیشتر برای خرید یک محصول واقعی است؟ عطر ارجینال دوام بیشتری دارد و به اندازه پولی که می پردازید می ارزد. اما با این همه انتخاب گوناگون، روش تشخیص عطر اصل از تقلبی مسئله مهمی خواهد بود. بخصوص که هیچ فروشنده ای نمی گوید کالایش فیک یا همان تقلبی است.

در ادامه این یادداشت شیوه های مختلفی را برای شناسایی محصولات تقلبی و اصلی آورده ایم که شما را به مطالعه آن قبل از خرید دعوت می کنیم.پس با الموندو همراه باشید.

چگونه هنگام خرید آنلاین عطر از اصل بودن آن مطمئن شویم؟ - 8 ترفند برای تشخیص عطر اصل از تقلبی

۸ ترفند برای تشخیص عطر اصل از تقلبی

  1. عطرهای اصلی شیشه های کاملا صاف، شفاف و باکیفیتی دارند، در حالی که بطری های تقلیدی اغلب کمی زبر و کدر یا موج دار هستند و حتی بعضی وقتها از پلاستیک ساخته شده اند. بطری های عطر باکیفیت درپوش های کاملا چفت و بست داری دارند که ضد نشت است. طراحان برچسب ها و بسته بندی های عطر، بطری آن را بخشی از تجربه عطر می دانند. از این رو شیشه باید کیفیت خیلی بالایی داشته باشد. بطری یک عطر ارجینال باید سطح صافی داشته و نباید مثل محصولات تقلبی سطح زبر و لبه های تیز و تکمیل نشده ای داشته باشد.
  2. درزهای بسته بندی ها بی عیب و نقص بوده و از چسب یا پلاستیک خیلی کمی در بسته بندی آن استفاده می شود. جعبه نیز از موادی ساخته می شود که کیفیت بهتری دارند. همچنین برای تطبیق دادن نوشته های روی جعبه، محتوا و نحوه بسته بندی می توانید وب سایت تولید کننده را بررسی کنید. جعبه باز نشده را تکان دهید. بسته بندی عطر اصلی اجازه نمی دهد که بطری یا هرکدام از مواد داخل جعبه حرکت کنند. اگر متوجه شدید که داخل جعبه حرکت می کند، این را باید به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید.
  3. رایحه عطرهای اصیل پیچیده است و با جزئیات زیادی ساخته شده است. اگرچه اندازه گیری آن دشوار است اما اگر بوی عطر اصلی را قبلا گرفته باشید، بدون نگاه کردن به مارک تجاری آن می توانید تفاوت آن را تشخیص دهید. به این ترتیب یکی از روش های تشخیص عطر اصل از تقلبی دقت کردن در بوی آن است.
  4. عطرهای اصیل از سه لایه از رایحه های مختلف تشکیل می شوند، لایه های رویی، میانی و پایه. رایحه رویی اولین چیزی است که حس می کنید که وقتی با پوست تماس پیدا می کند به رایحه میانی تبدیل می شود و رایحه پایه وقتی می تواند حس شود که عطر توسط پوست جذب شود. عطر تقلبی از لحظه زدن تا جذب شدن همان بوی اولیه را دارد و حتی بعد از یک ساعت ممکن است بوی بدی را حس کنید.
  5. عطرهای اصیل رایحه های خود را هم از مواد طبیعی و هم از مواد مصنوعی بدست می آورند. عطرهای ارزان و تقلبی تماما به محصولات مصنوعی متکی هستند که در نتیجه بویی غیر طبیعی به شما خواهد داد. بوی آن فاقد پیچیدگی و جزئیات لازم است و نمی تواند به شما طراوت و تازگی ببخشد و مدت کمی هم دوام می آورد.
  6. عطرهایی که به خوبی جعل شده باشند در ابتدا بوی مشابهی با محصول اصلی می دهند اما تاثیر آن به سرعت و در کمتر از یک ساعت از بین می رود و باید دوباره بزنید. اگر بوی عطر شما روی لباس یا بدنتان بیش از ۴ الی ۵ ساعت می ماند و همچنان بوی اولیه خود را حفظ می کند، پس محصولی که دارید اصلی است.
  7. وقتی بطری های عطر اصلی باز می شوند، تا ۸ ماه بوی خود را حفظ می کنند. رایحه های مرکبات در حدود ۶ ماه بعد از باز شدن درب بطری شروع می کنند به تجزیه شدن اما رایحه های گل ها و دیگر رایحه ها می توانند تا ۱۸ ماه دوام بیاورند. بطری های تقلبی وقتی باز می شود ممکن است در چند هفته و کمتر از دو ماه بوی خود را از دست بدهند. البته تشخیص عطر اصل از تقلبی بعد از گذشت دوماه از زمان خرید آن پول شما را بر نمی گرداند، چراکه فروشنده های غیر معتبری ای که محصولات را می فروشند هیچ گونه تضمینی به مشتری ارائه نمی دهند.
  8. اگر بسته بندی و ظاهر عطر رضایت شما را جلب کرد، باید سراغ تست کردن آن بروید. عطرهای تقلبی و بدلی ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شده و پوست شما را قرمز کنند. از این رو نباید هر عطری را بدون بررسی اصالت آن روی پوست خود بزنید. پس از زدن عطر بر روی پوست نیز، برای تشخیص عطر اصل از تقلبی لازم است چند ساعت صبر کنید تا ببینید بوی آن چه تغییری می کند و رایحه های مختلف آن چگونه خود را نشان می دهند.
الموندو
عطر زنانه تام فورد ویولت بلوند

8 ترفند برای تشخیص عطر اصل از تقلبی - 8 ترفند برای تشخیص عطر اصل از تقلبیچگونه هنگام خرید آنلاین عطر از اصل بودن آن مطمئن شویم؟

از آنجایی که هنگام خرید اینترنتی عطر و ادکلن امکان تست کردن آن را ندارید، تشخیص عطر اصل از تقلبی کمی دشوارتر خواهد بود. از این رو توصیه می شود که حتما از فروشندگان آنلاین معتبر و قابل اعتماد خرید کنید. به قیمت آن دقت کنید. اگرچه فروشگاه های اینترنتی می توانند محصولات خود را کمی ارزان تر عرضه کنند اما هیچ فروشگاهی نمی تواند کالای خود را خیلی ارزان تر از قیمت میانگین بازار را بفروشد.

همچنین برخی از سایت های فروشنده عطر و ادکلن امکان تست محصول درب منزل را می دهند که در این صورت می توانید هنگام خرید آنلاین نیز برای تشخیص عطر اصل از تقلبی آن را تست نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *