دانستنی های عطر

رزهای بیگانه – عطرهایی با رایحه گل رز

به نظر می رسد که همه ما با برخی از گل های رز آشنایی داریم. بوییدن آنها ، مقایسه آنها، لذت بردن از آنها، ریختن نور بر روی آنها و لمس جوانه های ابریشمی آنها سعادت کامل است. این یک خوشبختی وصف نشدنی است. لذت بردن از رز ها بدون نیاز به آشنایی بیشتر با مالکیت است.

عطر رایحه رز - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

این یک احساس عجیب است. گل رز نت مورد علاقه من در عطر است. در مجموعه عطرهای من یک نت بنفشه و یک گاردنیا وجود دارد، که هر دو انگلیسی هستند. همچنین یک نت از رایحه نخود شیرین و ایریس استفاده شده.وجود این نت هارا درعطر دوست ندارم. من بی سر و صدا اما به طرز محتاطانه ای از وجود یاس، غده های نارنجی در عطر متنفرم، گرچه گاهی اوقات می توانند پر زرق و برق باشند. من وقتی صحبت از یلانگ یلانگ می شود کمتر منفی هستم. دافودیل ها شگفت انگیز هستند، اما من به سختی از آن ها استفاده می کنم. میموزا خوب و دلپذیر است، اما چیز خاصی درموردآن وجود ندارد. بنابراین برگردیم به گلهای رز، کتابخانه عطر من حداقل پانزده مورد متفاوت از گل رزدارد.

رز دزد است؛ قلبم را دزدیده و مرا از همه جا دور می کند و هر چند وقت یکبار زیبایش را به رخ می کشد. در آنجا من ساکن هستم و در آنجا من ، عمدتا – زندگی می کنم. و با این حال ، هر گل سرخ آن نوعی راهنما یا کلید در روح من است. امروز می خواهم درباره گل سرخ هایی که تصمیم گرفته ام برای داشتن آنها تلاش نکنم صحبت کنم.

Alien Roses 1 - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

رز دو مای بای پریس مونت کارلو یک رز زیبا ، جوان، براق و فرانسوی است، خود عشق است. همکاران من آن را شیرین توصیف کرده اند، با این حال پوست من ترفند خاصی را با گل سرخ انجام می دهد. شیرینی آنها را از بین می برد، تقریباً از همه آنها. بعضی ها می توانند جلوی اثر را بگیرند، اما در این موارد ترکیب باید حاوی گل یا میوه شیرین دیگری باشد که درست در کنار گل رز قرار داده شده است.

همچنین با نچسباندن بینی خود به سمت مچ دست یک ترفند فنی برای جلوگیری از استشمام شیرینی را اعمال کرده اید، در عوض از عطر با فاصله حداقل پنج سانتی متر بالاتر لذت می برید. با این حال، حتی به این طریق، استشمام رز د مای برای من خیلی سخت است  زیرا من می توانم شمعدانی را با شخصیت سخت و قدرتمندش که می کوشد به هر قیمتی به گل سرخ بپیوندد احساس کنم. این عطر نسبتاً ساده و بسیار جوان است. یک گل صبحگاهی اس ، با گلبرگهای شفاف به رنگ طلوع خورشید و قطرات شبنم روی گوشت بیگناه آن. شمعدانی حال و هوای گل سرخ را تغییر می دهد، برخی از مهارت های نوجوانانه را به آن اضافه می کند، اما شخصیت آن همچنان ابتدایی است. این زیبایی در بهار شکوفا شده است، ملاقاتش با همسرش (درست در همان نزدیکی و مطمئناً از یک خانواده محترم) بوده، والدین آنها به سرعت در مورد تعامل خود تفاهم برقرار کردند، بنابراین به زودی فرزندان متاهل شدند و پس از آن با خوشحالی زندگی کردند. در سن هجده سالگی، زن جوان مادر سه فرزند شد ….

در ابتدا، در مرحله صبحگاهی، رز د مای نتی جالب، شایع و پر پیچ و خم به شما می دهد، گویی یک گلبرگ پاره شده و درست در زیر خاک گلدان باغچه خرد شده است. از این گذشته این نت جنبه ای طبیعی را به عطر اضافه می کند. با گذشت زمان، این عطر غلیظ تر می شود، انگار کمی پژمرده و بالغ تر می شود، هرچند که عمق پیدا نمی کند. این عطر مطمئناً خوب، اما خالی از سلیقه شخصی من است. هیچ چیزی در آن وجود ندارد که واقعاً تصورات مرا تصرف کند.

الموندو
عطر گلد فیلد اند بنکس استرالیا سیلکی وودز

عطر رز - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

این رز یک خواهر بزرگتر دارد که مطمئناً کمبود شخصیتی ندارد. رز د طیف، که در سال ۲۰۱۳ ظاهر شد. این نسخه و رز د مای بسیار شبیه به هم هستند، اما طیف به رایحه ای از لیمو و رایحه تندی از ادویه می رسد. این موضوع مربوط به منطقه ی خاصی نیست ( حتی اگر من سبک عطر و ادکلن های فرانسوی را کمتر از ادکلن انگلیسی دوست داشته باشم ) در مورد شخصیت است. لیمو موجود در گل سرخ به نظر می رسد تیره و تقریباً نارنجی است، با یک پوسته نسبتاً تلخ، تند و قدرتمند. این خانواده با شمعدانی بهتر به نظر می رسد، زیرا هر گل رز در کنار چیزی ترش شیرین تر می شود.

این یک روش ارتباطی دیگر است که من هنگام مکالمه با گلها از آن استفاده می کنم. اگر آنها نمی خواهند طرف شیرین خود را برای من نشان دهند، من یک قارچ را در جایی در مجاورت آنها قرار می دهم. لیمو تند و گل سرخ با تعجب یکدیگر را تکمیل می کنند. نتیجه غیر منتظره و جذاب است. تازه ، ترش ، عمیق تر و قدرتمندتر از خواهر کوچک او. این امکان وجود دارد که خواهر بزرگتر با شخصی جالب تر ازدواج کرده باشد، و احتمالاً حتی به شهر بزرگ نقل مکان کرده است. با این حال، در کنار او ، رز د مای ناگهان حسی گرم و جذاب از خانه را نشان می دهد که میهمان نواز، دنج و حتی تا حدی دارچینی است … در حالی که شخصیت طیف تقریبا مردانه است. این نت ها باعث می شود هر دو عطر واقعاً متعادل و طبیعی باشند. معجزه، یک کشف واقعی. مرحله آخر در دو گل کاملا یکسان است. خواهران پر زرق و برق هستند احتمالاً، شما می توانید هر دو را به طور همزمان استفاده کنید. اما اگر من بخواهم انتخاب کنم، خواهر بزرگتر را انتخاب می کنم.

عطر با رایحه گل رز - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

جووی پاریس ‘رز میلسمی (که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد) ظاهری متفاوت دارد – تند ، غلیظ ، متراکم و در عین حال صاف و براق. به نظر می رسد این گل به رنگ نارنجی عمیق مانند یک شراب قرمز تیره باشد. اما این گل رز مطمئناً بالغ تر است، یک فرد بالغ واقعی. عطر گل سرخ در اینجا تقریباً به عنوان یک شربت متراکم می باشد، اما سنگین نیست و به احساس شما ظلم نمی کند – در واقع یک سیب خشک نسبتاً شگفت انگیزی است که برخی از مرکبات قندی را برای آن می پرورانید. در آنجا که سیب وجود دارد ، دارچین نیز وجود دارد ، و اغلب یک نت میخک خیلی خاکی نیز در آنجادیده می شود.

به نظر من این یک موسیقی جاز شگفت انگیز است، زیرا نت های فوق الذکر نقش های مساوی را در آنجا بازی می کنند. در گل رز جووی عطر فقط جنبه ای دارد که هدف آن برجسته کردن صدای کلاسیک عطر است. در جایی در کنار ادویه ها می توانیم یک نت خنک از آب تازه شیرین را حس کنیم – این امکان وجود دارد که اینگونه مشک ها مسئولیت “خاک” در پریس مونت کارلو نیز بودند.

این یک دهکده نیست و حتی حومه شهر نیز نیست – بلکه یک پارک سایه دار در اطراف حوضچه جایی در محوطه Fontainebleau است ، جایی که ناپلئون کمی وقت خود را در آن سپری می کرد. چنین گل رز ی ممکن است برای خیلی ها مدرسه بسیار قدیمی و یا حتی “مادربزرگ” به نظر برسد – و بله، وقتی که از منشور روندهای امروزی صحبت می شود، بسیار پیرمرد به نظر می رسد، اما با این وجود  همانطور که خانم مارپل گفته بود، باید آن را امتحان کنید.
تصور کردن تضاد بزرگتر از گل رز توصیف شده در بالا و گل رز Trocadéro توسط Le Jardin Retrouvé، که قبلاً با نام Rose de Thé شناخته می شد غیرممکن است. نمونه ی اولیه این عطر در اوایل سال ۱۹۷۶ عرضه شد و بعداً دوباره در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد.

الموندو
عطر ادکلن کالوین کلین سی کی وان سامر 2021

یک Parisienne واقعی ، Rose Trocadero - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

با قدم زدن در یک باغ معروف، با یک کلاه شیک و آخرین سایه رنگ رژ لب، خود را به رخ می کشد او به سختی بیش از بیست سال سن دارد. او مخالف برج ایفل نیست … اوه ، ببخشید  به نظر می رسدمن به ابتدای قرن ХХ بر گشتم .
جوانی و سرزندگی وی تحت تأثیر جوانه سیاه قرارگرفته است، بعلاوه کمی رایحه اسطوخودوس نیز دارد. من همیشه می خواستم ببینم که هنگام اجرای یک دوت، این دو گل چگونه به نظر می رسند. به یاد دارم وقتی پارک ها و کافه های تابستانی هنوز قبل از قرنطینه باز بودند و شما می توانستید در آنجا قهوه بنوشید، یک بار قهوه ای را با عکس های شربت گلاب و اسطوخودوس سفارش دادم . نتیجه کاملاً عجیب و غریب بود، در واقع خوشمزه نبود و در عین حال خنده دار و قابل تشخیص بود. در اینجا، یوری گوتاتز، زیبایی کامل، هماهنگ، خوش اخلاق و با شخصیتی آسوده را ایجاد کرد.
اسطوخودوس خود را درون گل سرخ غوطه ور می کند و همراه با دانه سیاه آنها را به یک مربای سبک و بدون قند زیاد تبدیل می کند ، مایعی که کاملاً دلپذیر می شود. گل رز ظرافت های آنها را جذب می کند ، و غلیظ می شود بعلاوه ، پاریس یک شهر رویایی است. جالب است که با آن ماداموزیل آشنا شوید، جالب تر این است که یک لیوان شراب با او بخورید و در اردیبهشت ماه مدتی در خیابان های کرانه سمت چپ قدم بزنید. با این حال به سختی ارزش آن را دارد که با او رابطه برقرار کنید.

او همچنین مشک های جالبی دارد – خنده دار است که چگونه همه عطرهایی که امروز مرور می کنم دارای پایه مشک هستند ، هرچند که دارای انواع مختلفی باشند.اما آنها مانند آینه هستند ، آنها اسطوخودوس و سیاه دانه را منعکس می کنند و به شما یادآوری می کنند که همیشه داشتن گربه وقتی در اتاق زیر شیروانی زندگی می کنید عاقلانه است – مای رز دیگری نیز وجود دارد ، از Brocard ، از سری Aromatherapy .  که به عنوان بخشی از نسخه، بسیار محدود منتشر شده و تقریباً در هیچ کجا یافت نمی شود. این گل سرخ بسیار جالب است – جایی که من اصولا نمی توانم هیچ گل رز دیگری را حس کنم ، وحشی یا زراعی. گل ناشناس با همان اسپریتز اول فلاکت را فراری می دهد و بدون هیچ اثری از بین می رود و یک سوت بسیار دلپذیر از لیمو ، نعناع ، برخی از انواع گیاهان خشک شده و خاطره شمعدانی را پشت سر می گذارد. خود هیچ اشاره ای به گل رز ندارد. یا این کار را می کند؟ صبر کنید … چیزی ظریف ، میوه ای و گلدار ، مانند گل سرخ، شکوفه سیب، شاید؟ سیکلامن؟ به نظر می رسد بسیار دلپذیر است، اما چه کسی جرات کرد آنرا گل رز بنامد؟
گل سرخ گشنیز، دارای عطر بسیار قابل توجهی است – که بسته به نوع آن متفاوت است. می توان ساده ترین نوع را در آن گل های مبهم لیمویی ، مانند صورتی کمرنگ، پنج گلبرگ، تخت … جستجو کرد. در هر صورت، این عطر کل بسیار زیبا است – چه کسی اهمیت می دهد که گل رز در آنجا وجود دارد یا نه؟

الموندو
معرفی عطر ادکلن دیزل فیول فور لایف

و سرانجام به رز ترکیا با طراحی مولیناردمی رسیم. این یک امر قطعی برای من است. حتی بیشتر از این ، این جامی بزرگ است (“هرگز” یا “هرگز هرگز”). من بعد از بررسی های یکدست و کاملاً مثبت از سوی همکارانم ، انتظار داشتم به چیزی واقعاً خارق العاده برسم. من حتی از آن گل سرخ وحشت داشتم – چه می شود اگر عاشق ترکیا شوم ، ونتوانم در برابر آن مقاومت کنم؟ این امکان وجود دارد که یک دست من بلرزید وقتی یکی از دوستانم فلاسک خود را به من قرض بدهد تا آن را امتحان کنم؟ من فقط شوخی میکنم.

برای پختن یک استیک عالی در خانه ، شما باید تازه ترین و مرغوب ترین گوشت رااستفاده کنید ، سریع آن را روی شعله های آتش بیندازید ، بنابراین گوشت از همه طرف قهوه ای می شود و سپس آن را فقط برای یک یا دو دقیقه دیگر در فر بسته به نوع پخت و پز آن قرار دهید. ادویه ها را می توان ابتدا در روغن گرم کرد تا رایحه آنها آزاد شود – که ادویه ها میتوانندشامل سیر ، رزماری باشد … با این وجود می توانند چیزی باشد که شما می خواهید ، بنابراین می توانند میخک ، فلفل سیاه یا توت فرنگی نیزباشند؟

Rose Turkia by Molinard - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

این دقیقاً کاری است که افراد خلاق در Molinard با گل سرخ خود انجام دادند. مطابق تمام قوانین آشپزی طبخ انجام شد. اما احتمالاً یکی از آنهایی بود که به عنوان یک چاشنی در ماهیتابه کنار استیک پخته شد ، سرو شد و بعد به عنوان چاشنی روی صفحه قرار گرفت. به هر حال، من هرگز چنین گل سرخ خوشمزه ای را ملاقات نکرده بودم که بوی یک قطعه گوشت بزرگ به همراه ادویه های مخصوص می دهد.

رایحه گل رز کاملاً خشن است  مانند انواع هیبریدهای رنگی عمیق قرمز. می توانید نت چرم انار ی و زعفرانی را نیز حس کنید. به لطف نت بنفش ابریشمی، جذابیت خاصی را به شما می بخشد – این نت ها، گل را تا حدی شیرین ، ملزوم ، مناسب و بسیار زنانه می کند. بنفشه از همان ابتدا حس می شود و وقتی گوشت سرخ شده کمی از موقعیت برجسته خود خارج شود ، به خط مقدم می رسد.

Rose Turkia - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

Rose Turkia 1 - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

جالب اینجاست که در اینجا ما همچنین یک نت مرموز چوبی و سبز از پوست پاره شده را حس می کنیم ، گویی کسی در حال شکستن شاخه ها است در حالی که آسمان تاریک می شود و اولین قطرات باران شروع به ریزش می کنند. در آن مرحله، گل رز ترکیه ای کاملاً مسحور کننده است اما این همان جایی است که به پایان می رسد. به هر حال ، من تا به حال شانس آشنایی با Molinard را نداشته ام – تنها رایحه آنها که من از آن لذت بردم، Habanita قدیمی است. دیگر نسخه ها یا کاملاً ساده بودند ، یا برای من وحشتناک به نظر می رسیدند.

atr roz - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

سرانجام ، خاطرنشان می کنم که اگر دوستانم به من کمک نمی کردند با تمام رایحه های فوق الذکر آشنا شوم ، این بررسی امکان پذیر نبود.
در این مقاله تعدادی عکس از نمایشگاه گل رز مسکو تهیه شده است.

 

Rose Turkia by Molinard - رزهای بیگانه - عطرهایی با رایحه گل رز

عطرهایی با رایحه گل رز

نبض تپنده اشتیاق من برای بوییدن چه رایحه ای است؟ اغلب جاذبه ای که در عطرهای گلی و به ویژه عطر هایی با پایه گل رز وجود دارد، مرا به سمت خود می کشد. عطرهایی با رایحه ی گل رز، که دوستداران عطر، باید آن ها را تجربه کنند.
مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *