دانستنی های عطر

معرفی عطر آوان عود جراندور ۲۰۲۰

معرفی عطر آوان عود جراندور ۲۰۲۰

در تابستان سال ۲۰۲۰ ، آون اولین مجموعه عطرهای طاقچه خود را راه اندازی کرد: آرتیستیک پارفوم این مجموعه شامل سه عطر است که توسط عطاری های مشهور موریس روسل ، امیلی کوپرمن و الکساندرا کارلین ساخته شده اند و هر عطرساز عطر و بویی را با موضوعی که برای آن معروف هستند – مگنولیا ، زنبق و نعنا هندی ایجاد می کنند.

برند اوان قبلاً عطرهایی را تهیه کرده است که توسط عطاری های برجسته ساخته شده اند – اما در این مجموعه ، امضای آنها به طور برجسته روی جعبه ها و برچسب های بطری قرار گرفته است. همانطور که هنرمندان نقاشی های خود را امضا می کنند. مجموعه آرتیستیک پارفوم در پاییز سال ۲۰۲۰ بیشتر توسعه یافت – دو عطر شرقی توسط عطر ژیووداو جان وارواتوسا یجاد شد ، که برای کار با تام فورد ، آرکویست ، جان وارواتوس ، لو گالیون ، هوبیگانت ، دونا کاران و الیزابت آردن شناخته شده است. او همچنین امسال یک مجموعه گل با شکوه ایجاد کرد: اکسیرهای عشق آون. از میان دو نسخه جدید  عطر اوان عنبر أردنت و عطر عود جراندور را برای بررسی امروز انتخاب کردیم.

Artistique Parfumiers Avon Oud Grandeur Avon 4 - معرفی عطر آوان عود جراندور 2020

منبع اصلی الهام بخش ساخت عود گراند آون قطعه ای از چوب عود بود که رودریگو در دبی خریداری کرد. آن قطعات عود ، به ویژه قطعات بزرگ ، می توانند اشکال بسیار عجیب و غریبی داشته باشند ، و گاهی اوقات صاحبان به سادگی قطعات بزرگ و رسا از چوب را روی یک پایه قرار می دهند ، مانند یک شی هنری مدرن که توسط طبیعت خلق شده است. رودریگو ابتدا از نزدیک به شکل ، رگها و حلقه های سالانه این قطعه نگاهی انداخت و بافت بصری چوب سرعت مناسب را برای سازگاری تند ، چوبی و مخملی به او داد.

الموندو
عطر سولينوت امند و فريزيا

آکورد اصلی در این عطر روغن عود نیست ، بلکه یک پایه عطر است که توسط خود رودریگو ایجاد شده است ، آکورد یادآور دود عود است. به نظر می رسید که آکورد دودی ساده و “بیش از حد مونو بلوک” است ، بنابراین او ادویه های گرم اضافه کرد: جوانه های میخک زنگبار ، فلفل های سفید و سیاه از سواحل مالابار. سپس ترکیب موفقیت آمیز نت های چوبی و ادویه ای مراحل بعدی را ارائه داد.

Artistique Parfumiers Avon Oud Grandeur Avon 5 - معرفی عطر آوان عود جراندور 2020

رودریگو فلورس-روکس: “من همیشه می گویم هیچ عطری بدون گل وجود ندارد. در ذهن همه ذاتی است که گل بیش از هر چیز دیگری به معنای عطر ، زندگی ، عشق و زیبایی است (حتی جنسیت !!! فراموش نکنیم که گلها اندامهای جنسی هستند) بنابراین ضروری است که در هر دو رایحه از یک “نقش برجسته” مهم گل استفاده شود. گلها یک ترکیب عطر را لنگر می اندازند ، به آن قلب می بخشند و آن را زنده می کنند. در مورد عود ، من به کازابلانکا نگاه کردم نیلوفرها ، همانطور که شخصیت تند و حیوانی آنها همیشه من را شیفته کرده است. آنها به نظر می رسند که بوی آنها بسیار عظیم و وحشی است!

Artistique Parfumiers Avon Oud Grandeur Avon 3 - معرفی عطر آوان عود جراندور 2020

رودریگو فلورس-روکس و برخی از عطرهای او.

چیزی که من را مجذوب این عطر کرد ، لطافت و گرمای آن است. ادویه جات ترشی جات شیرین و گرم ، سوزاننده یا خشن نیستند. زنبق احساس خوبی دارد ، اما به عنوان یک اشاره نیمه شفاف ، بدون نشئگی یا گرده زرد. و دود حاصل از سوختن چیپس عود همیشه بسیار دنج و نرم بود ، بوی شیرینی داشت و یادآور مشک ، سرو ، چوب صندل و حتی وانیل بود – اصلاً شبیه بوی حیوان خروشان روغن عود نیست.

الموندو
عطر لاوندلوس آپریل آروماتیکس

به نظر می رسد با سوزاندن تراشه های عود ، مردم بوی تلخ و تلخ آن را اهلی کرده و اهلی می کنند. این بدان معنا نیست که این اولین عطر در جهان است که از این تکنیک استفاده می کند (من به یاد می آورم عطرهای عربیا فلیکس آگالوچا که در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شده است) ، اما بدون شک در دسترس ترین عطر است. و این فقط بخش کوچکی از هزینه عود وود تام فورد است.

Artistique Parfumiers Avon Oud Grandeur Avon 2 - معرفی عطر آوان عود جراندور 2020

عطر اوان عود جراندور عطری است ملایم و دنج از خانواده کهربا و چوبی ، با نت های پایه از چوب درخت سرو و وانیل. شکوه و عظمت آن در راحتی خانه مانند دنج است ، به آرامی می پیچد و آرامش می بخشد. یک جانور عظیم الجثه را تصور کنید ، که به بی ادبی اش مشهور است ، در حالی که بی سر و صدا برای کمی زیبایی لالایی می خواند ، و یک بار آه می کشید “اوه ، خیلی زیبا! شما قصد اود عظمت را درک خواهید کرد.

هر دو عطر جدید شرقی،  عطر اوان عنبر أردنت و عطر عود جراندور در کاتالوگ جدید کریسمس اوان با قیمت ۹.۵۰ تا ۱۲.۹۰ پوند برای ۵۰ میلی لیتر ادو پرفیوم موجود است.

Artistique Parfumiers Avon: Oud Grandeur Avon

نت های عطر زنانه و مردانه عود جراندور ۲۰۲۰

  • نت های بالا: جوز هندی ، فلفل سفید ، فلفل سیاه ؛
  • نت های میانی: سوسن سفید ، میخک ، وانیل ؛
  • نت های پایه: عود ، پاچولی ، کهربا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *