دانستنی های عطر

کافئین آوانگارد: عطرهای با رایحه قهوه غیرمعمول

از نظر من بوی قهوه صبحگاهی یکی از روح نوازترین رایحه های موجود است. گرمای برشته کاری و تلخی شدید خط بوی آن، در عین آرامش بخشی، انرژی زا و روحیه بخش نیز است. رایحه قهوه، از زمانی که المن، شیوه اش را مشهور کرد، به سمت بوی دسر، عنبر و نعنا هندی می رود و در نتیجه تاثیر بویایی شدید، یک دست و سنگین می‌سازد که اگر به دنبال چنین بویی باشید خوب است اما اگر مشخصا آن را نخواهید، دلنشن نیست. رقبای پیشرو زیادی در زمینه قهوه شرقی فعالیت می کنند اما انتخاب اول من مالت خالص المن، به دلیل درخشش اسپرسو  آن و نوییتس انچنتیس از برند لاورا مرسیر، که دیگر تولید نمی شود، رایحه ای دارد که ارزش گشتن به دنبالش در الموندو می باشد، به دلیل بوی فندقی تکرار نشدنیش که در الگو استاندارد قهوه نعنایی جای می گیرد (با اینکه نت فندقی در هرم پیدا نمی کنید)، را دارد.

Avant Garde Caffeine Fixes Coffee Scents - کافئین آوانگارد: عطرهای با رایحه قهوه غیرمعمولبه همان اندازه که نت یادآور طبیعت در عطرسازی استفاده می شود، روش های بیشماری برای ابراز تفاوت آن یا بیشتر کردن یک وجه یا کاهش وجهی  دیگر وجود دارد. پس اگر نت قهوه را دوست دارید اما به دنبال رایحه ای جذاب تر و روحیه دارتر از رایحه های معمول می گردید، نگاهی به پیشنهاداتی که در زیر آورده ام، بیاندازید.

Intoxicated By Kilian for women and men - کافئین آوانگارد: عطرهای با رایحه قهوه غیرمعمول

تازه و تند

با اینکه طعم و بوی قهوه به عنوان «تیره»، «غنی» و «نرم» فروخته می شود، دارای خط بوی تلخ، نافذ، مرکباتی و تمشکی هم است که در دهه گذشته با دماوری سرد و اسپرسو میوه ای، در فرهنگ هیپستر بسیار مشهور شد. هل و قهوه از ترکیه تا آسیای میانه ترکیب مهمی را تشکیل داده اند اما مردم اروپا و آمریکا با این نوع بوی پرطراوت، سرد، گیاهی و فلفلی با لایه شکلات مانندی که حاصل برشته کاری و ادغام طولانی است، کمتر آشنایی دارند. دو عطرسازی که با روش ساخت مشابه این ترکیب را به بهترین شکل تولید کرده اند، سرمستی کیلین۵ و قهوه هلی لاش، به یک اندازه عمق و استحکام دارند.

الموندو
معرفی عطر دولچه و گابانا د وان لومینوس نایت

Café Tuberosa Atelier Cologne for women and men - کافئین آوانگارد: عطرهای با رایحه قهوه غیرمعمول

 

خامه ای و گلدار

وودی هام، در تحقیقات اخیرش در زمینه برندهای عطر نشان داده است که رایحه های کره ای، خامه ای و گل های خانگی که در ترکیب با بوی متضادشان با رایحه برشته قهوه، مانند یین و یانگ، متضاد در عین هماهنگ، عمل می کنند. نتیجه نهایی این روش مانند کاربرد شیر در فلت وایت یا لته که شدت و زمینه تیزی دماوری تلخ را با ویژگی شیرین و نرمی لاکتون کاهش می دهد، عمل می کند. کافه توبروسا، ادکلن آتلیر، با نت کاکائویی اش، پلی پودری و نرم به گیاه توبرسو چرب می سازد که ترکیبی سرراست و شدید با بازتابی عالی ساخته است. از سمت دیگر یلانگ یلانگ اسپرسو فلورال استریت، محصولی مشابه اما با تاکید بر وجهه استوایی و سبز یلانگ یلانگ، رایحه ای کمی پیچیده تر و کمی شفاف تر ایده لته سفید گل تولید کرده است.

Givenchy Play Eau de Toilette Givenchy for men - کافئین آوانگارد: عطرهای با رایحه قهوه غیرمعمول

 

نرم و وودی

طرح اجرایی استفاده از قهوه به عنوان جلوه کمکی به جای رایحه پررنگ، که از چیزی که باید شهرت کمتری دارد، می­تواند بدون اینکه بوی کافئین شما را بیهوش کند، عمقی غنی و دودی به رایحه دهد. از نظر من، این استراتژی در پلی ادوتویلت جوانچی با استفاده از دی ان ای فلفلی لیمویی با نت قهوه که استحکام سیگار مانند و کمک قویی به آن می­دهد، بسیار خوب پیاده شده است. وودی پرفکتو از پارلی موی د پارفوم نیز با استفاده از چنین دیدگاهی تولید شده و به رایحه دودی مخصوص روغن ویتیور و نیش مازویی، پس زمینه یک فنجان اسپرسو به خاطر تشدید عمق و به اعلا رساندن حس وزن و جاذبه آن را داده ­اند.

الموندو
معرفی عطر ادکلن مردانه جان وارواتوس فور من

رایحه قهوه مورد علاقه شما چیست؟ دوست داریم در نظرات، دیدگاه شما را بخوانیم!

 

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *