Banana Republic logo 300x131 - تاریخچه عطر ادکلن برند بنانا ریپابلیک

نام برند : بنانا ریپابلیک
محور فعالیت : مد
کشور : ایالات متحده

بنانا ریپابلیک، یک خرده فروش لباس آمریکایی و بخشی از The Gap ، Inc است. بنانا ریپابلیک تنها یکی از مارک های این شرکت است که شامل Gap ، Old Navy ، Athleta  و Piper Lime نیز می شود.

بنانا ریپابلیک ، اصلی توسط مل و پاتریشیا زیگلر در سال ۱۹۷۸ تاسیس شد. در اصل فقط دو فروشگاه زنجیره ای که لباس های با موضوع سافاری و سفر را ارائه می دادند ، عمده فروش آن توسط فروشگاه غیر عادی و دستی نشان داده شد ، موارد انتهایی و منحصر به فرد با پس زمینه های گفتگو از مکان های عجیب و غریب ، و همچنین محصولات رایج با حجم زیاد عمدا با یک درمان مشابه ادویه شده است. در آن زمان ، بنانا ریپابلیک به دلیل دکوراسیون فروشگاه های خود با مضمون سافاری ، اغلب عناصر معتبری مانند جیپ های واقعی ، گیاهان و درختان و همچنین عناصر جوی مانند مه و بخار را می شناختند.

شرکت گپ ، شرکت بنانا ریپابلیک را در سال ۱۹۸۳ خریداری کرد. متعاقباً تصویر و خطوط تولید بنانا ریپابلیک مورد استفاده قرار گرفت و به فروشگاه پوشاک مجللی تبدیل شد که امروزه توسط مصرف کنندگان شناخته می شود. Gap ، Inc سپس ناوگان قدیم را در سال ۱۹۹۴ راه اندازی کرد تا پایان قیمت خرده فروشی پوشاک را پوشش دهد. خرده فروشی کفش Piperlime در سال ۲۰۰۶ ایجاد شد و این شرکت پیشنهادات خود را با Athleta ، خرده فروش پوشاک ورزشی برای زنان ، که آنها در سال ۲۰۰۹ خریداری کردند ، جمع بندی کرد.

امروزه ، شرکت The Gap ، بیش از ۳۱۰۰ فروشگاه در سراسر جهان دارد. ۵۰۰ فروشگاه موز جمهوری در سراسر ایالات متحده ، ۲۶ فروشگاه در کانادا وجود دارد و در قرن ۲۱ ، این مارک در سطح بین المللی با فروشگاه های آسیا ، خاورمیانه و اروپا در حال گسترش است.

عطرهای مخصوص موز جمهوری با همکاری Inter Parfums ، Inc تولید می شوند. اولین عطر “Classic” با موضوع تک جنسیت بود که در سال ۱۹۹۵ راه اندازی شد. این شرکت همچنان به تولید عطرهای جدید برای آقایان و خانم ها ادامه می دهد و خط عطرهای خود را به شمع ها نیز گسترش داده است.

بنانا ریپابلیک، ۳۴ عطر در مجموعه خود دارد. اولین نسخه در سال ۱۹۹۵ ایجاد شد و جدیدترین آن از سال ۲۰۱۹ است.

هونورین بلان ، هری فرمونت ، بئاتریس پیکه ، ایرینا بورلاکووا ، وینسنت کوچینسکی ، جروم اپی نت ، لوران لو گوئرنک ، پاسکال گورین ، ژان مارک شیلان ، ژان کلود دلویل ، ایلیاس ارمنیدیس ، جینو پرکنتینو ، کلود دیر و پاتریشیا چوکس.