دانستنی های عطر

معرفی عطر ادکلن با نت شاه توت

محبوبیت عطرهای با نت شاه توت ثابت شده است که محبوبیت روزافزونی دارند ، اما روند این همه آن چیزی نیست که از نظر تاریخی جدید باشد. در واقع قدمت آن از دهه ۱۹۷۰ برمی گردد!

توت سیاه به عنوان یک میوه از نظر فنی توت نیست بلکه یک میوه کامل است که توسط شاه توت و تعدادی هیبرید تولید می شود. این میوه سیاه رنگ به دلیل خاصیت آبدار بودن و بافت نرم آن بسیار ارزشمند است و اغلب در مربا ، دسر و شراب استفاده می شود. این میوه ها همچنین دارای آنتی اکسیدان زیاد ، فیبر زیاد و کالری کمتری نسبت به بسیاری از میوه های دیگر هستند و این باعث می شود که یک درمان محبوب و مقوی باشد. شاه توت نارس به رنگ قرمز است و عسلی که از شکوفه های درختچه شاه توت تولید می شود رنگ تیره تری دارد.

شاه‌توت گونه‌ای درخت گل دار متعلّق به خانوادۀ توت سانان و بومی آسیای جنوب غربی می‌باشد. کاشت این درخت در زیستگاه بومیش از پیشینه‌ای چنان طولانی برخوردار است که مشکل می‌توان گسترۀ طبیعی انواع مختلف آنرا به طور دقیق مشخّص نمود. در سردۀ توت‌ها  درخت شاه‌توت از همه کوچک‌تر است و بلندی آن گاه ممکن است تا ۳۰ پا (حدود ۹ متر) برسد، و در صورت عدم رسیدگی در سنّ پایین به شکل بوته باقی می‌ماند. این درخت عمری طولانی دارد و بعضاً دیده شده چند صد سال میوه دهد. صنعت عطر یکی از پویاترین هاست و می بینیم که از تقریبا تمام رایحه ها استفاده کرده است. شاه توت نیز در ساخت عطر بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است.

الموندو
عطر تام فورد ابن فومه 2021

Blackberry2 - معرفی عطر ادکلن  با نت شاه توت

ایده استفاده معطر از این میوه توسط ژان لاپورت ، بنیانگذار مارک کوچک طراحی از گروه پیشگام عطرسازهای صنعتگر دهه ۱۹۷۰ ، له آرتیسان شکل گرفت. شگفتی کوچک او از نوآوری از سال ۱۹۷۸ ، موره و ماسک ، هنوز هم مخاطبان خود را بیش از ۴۰ سال بعد اغوا می کند. ملایم بودن مرکبات تازه (متشکل از لیمو ، پرتقال و ماندارین همراه با رنگی از ریحان پرادویه) مکمل شاه توت است و باعث افزایش دنباله شیرین با یک نت پایه مشکی می شود که برای مدت طولانی روی پوست و لباس ماندگار است.

رایحه به آرتیسان توپ را برای دسته ای از رایحه های بعدی تنظیم می کند که عطر ادکلن تریش مک اووی ۹  بلک بری و وانیلا مشک یک نمونه برجسته و محبوب می باشد. مارک دیگر ، پشن و فروت ، بلک بری و مشک را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که آوا لوکس یک بلک بری مشک سرکش-وحشی می سازد. البته موارد دیگری نیز وجود دارند.

له آرتیسان پرفیومر ۲،  سال پیش از ژان کلود النا دعوت کرد تا در ایجاد جعبه کادو تولد مور و ماسک کمک کند و دو خواهر کوچک را به کتاب پرفروش بی انتها اضافه کند: Murmure et Musc و Mûre Émoi ، اولین بار برای جشن مشک ، و دیگری شاه توت .

در این میان ، بازار با رایحه های توت سیاه موفق زیادی وجود دارد  ، از پاریسین تارت و شیرین ایو سن لوران و حاشیه های آن ، گرفته Blackberry & Bay Blackberry & Bay با ادویه گیاهی و کاملاً ترش توسط جو مالون. تیم ویراستاران بین المللی ما علاقه مندی های خود را ارائه می دهند و توضیح می دهند چرا آنها را دوست دارند. خودتان کدام یک را دوست دارید؟

الموندو
عطر و ادکلن زنانه بولگاری رز گلدیا کاتلین کای ادیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *