پرتقال تلخ

دسته بویایی:مرکبات بیگرادیا(Bigaradia)
نام های دیگر:پرتقال سویل(seville orange )-پرتقال مارمالاد -پرتقال ترش-پرتقال بیگراد(Bigarade)
گروه رایحه:رایحه مرکبات
مشخصات رایحه:یک تارت خوراکی شدیدا معطر می باشد که معروف به بیگراد(Bigarade)است .

انواع مختلفی از پرتقال وجود دارد و هر کدام دارای خواص مختلف بویایی هستند. پرتقال تلخ، خونی، شکوفه پرتقال و ماندارین بیشتر در ترکیبات معطر وجود دارد. شکوفه های نارنجی و نرولی از گل های درخت پرتقال تلخ استخراج می شوند. تنها تفاوت بین آنها این است که شکوفه پرتقال با استفاده از حلال های فرار استخراج می شود، در حالی که نرولی از تقطیر به دست می آید. دارای عطر و طعم خوش طعم و شاداب است، اما علاوه بر عطر و طعم گل، آن با انواع ترکیبات گلدار برای محصولات مراقبت از پوست کاربرد دارد. یکی دیگر از امتیازات پرتقال تلخ ، روغن پرتقال تلخ است که دارای عطر مرکبات متمایز بین پرتقال شیرین و انگور تلخ می باشد. برگ های پرتقال تلخ و همچنین جوانه های گل برای تولید روغن ضروری است که دارای عطر پرتقال سبز است.

عطر ادکلن ها با رایحه پرتقال تلخ

پرتقال تلخ ، که به عنوان پرتقال سویل (پرتقال Bigarade) نیز شناخته می شود ، یکی از انواع پرتقال و یکی از مهمترین مرکبات است که در صنعت عطرهای مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. پرتقال تلخ منبع اصلی شکوفه های نارنجی و عصاره های نورولی است که به دلیل رایحه دلپذیر و عطر مرکبات عالی و شیرین تلخ و شیرین بسیار عالی و ارزنده است. پرتقال تلخ در مناطق گرم جهان رشد می کند ، اما بهترین کیفیت روغن از پوست پرتقال اسپانیایی و گینه ساخته می شود. بوی پرتقال تلخ تازه ، ترش و گرم و تلخ است.
پرتقال تلخ از شمال شرقی هند و مناطق خاصی از چین و میانمار سرچشمه می گیرد. این میوه تا قرن یک میلادی به سایر نقاط جهان رواج یافته است ، هنگامی که رومیان برای اولین بار شروع به کشت پرتقال تلخ کردند تا از آنها در داروهای طبیعی و به عنوان یک درمان خوشمزه استفاده کنند. با سقوط امپراتوری روم ، کشت پرتقال تلخ مدتی در اروپا متوقف شد. این اعراب بودند که راه خود را به اسپانیا گسترش دادند ، و عطر فوق العاده شکوفه های مرکبات تازه را می پراکندند. برخی از این درختان بیش از ۶۰۰ سال قدمت دارند ، اما ظاهراً قدیمی ترین درخت تلخ نارنجی زنده است ،که یکی از آنها در سال ۱۴۲۱ کاشته شد ، و هنوز هم در کاخ ورسای در خارج از پاریس در حال رشد است.
وقتی قاره آمریکا کشف شد ، مردم اسپانیایی بذر پرتقال تلخ را به آمریکای شمالی ، یعنی فلوریدا و باهاما آوردند. فلوریدا امروزه به عنوان بزرگترین تولید کننده پرتقال در جهان شناخته می شود و شکوفه های معطر درخت نارنج به عنوان نمادهای ایالت فلوریدا ذکر شده است.
پرتقال تلخ عمدتاً برای تولید روغنهای اساسی مورد استفاده قرار می گیرد که در صنایع عطر و به عنوان طعم دهنده استفاده می شود. این نوع پرتقال مانند بقیه پرتقالهای معمولی قابل خوردن نیست ، اما اغلب به بصورت فرآوری شده بخصوص در تولید نت تلخ ، مربا ، مارمالاد و چای طعم دار مورد استفاده قرار میگیرد. عصاره پرتقال تلخ سرشار از سینفرین است که به عنوان مهارکننده اشتها بسیار خوب شناخته شده است. پرتقال تلخ مدت زیادی است که به عنوان یک محرک و داروی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما مطالعات اخیر این ماده را با افزایش خطر مرگ زودرس در اثر سکته قلبی (حمله قلبی) مرتبط کرده است. امروزه ، گروه های مصرف کننده از جلوگیری از استفاده دارویی از میوه حمایت می کنند ، اما طرف شیرین آن هنوز هم در صنعت عطر حفظ شده و به هیچ وجه ضرری ندارد.
پرتقال تلخ نوعی میوه گرانبها برای همه عطرهایی است که برای تولید شکوفه نارنج و نرولی مورد استفاده قرار می گیرد. شکوفه نارنجی با حلالهای فرار به دست می آید ، در حالی که نورولی با تقطیر دقیق بخار از گلهای تازه برداشت شده به دست می آید. Neroli دارای رایحه ای با طراوت و شاداب اما گلدار است و باعث می شود علاوه بر انواع ترکیبات گل ، درادو ، ادکلن و محصولات مراقبت از پوست ، نیز استفاده شود. شکوفه نارنجی مطلق یک مایع قهوه ای به شدت گلدار با رایحه ای ظریف و تازه است که از نزدیک شبیه به عطر طبیعی رایحه تلخ و نارنج تازه است.
یکی دیگر از مشتقات پرتقال تلخ ، که واقعاً این علامت را در دنیای عطرها نشان می دهد ، روغن پرتقال تلخ است. این روغن دارای عطر مرکبات متمایز است که جایی در وسط انگور شیرین و پرتقال تلخ قرار گرفته است. روغن پرتقال تلخ طعم خاصی به رایحه می بخشد و بیشتر در تولید ادکلن مورد استفاده قرار می گیرد. این جوهر از طریق فرآیند استخراج از پوست پرتقال بدست می آید. نت نارنجی تلخ در Miss Dior Cherie L`Eauنیز دیده می شود ، ترکیبی تمیز و تازه ،که برای برجسته سازی زیبایی سادگی، طراحی شده است. همچنین در عطر Moschino Funny! Moschino Funny! نیز دیده می شودکه به خصوص برای دختران جوان طراحی شده است. تعبیر پیچیده تر از پرتقال تلخ ، عطر ادکلنChopard،و همچنین عطر Lanvin و در نت های برتر Declaration دیده میشود.