دانستنی های عطر

خاطرات عطر کریسمس

خاطرات عطر کریسمس که هرگز فراموش نخواهم کرد

اکنون، مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان، برزیل نیز خود را برای کریسمس آماده می کند. اما کریسمس کمی متفاوت از کلیشه است. این کریسمس بدون برف یا دمای پایین است، اما با آفتاب و گرمای زیاد، چند روز پس از شروع رسمی تابستان در نیمکره جنوبی!

در میان این وارونگی فصول، کریسمس استوایی برزیلی ها هم متفاوت و هم شبیه کریسمس در نیمکره شمالی است. برخی از عطرها مشترک هستند و برخی دیگر کاملاً متفاوت هستند.

آیا کنجکاو هستید؟ سپس به خواندن ادامه دهید تا کمی بیشتر در مورد چگونگی داشتن یک کریسمس زیبا، به سبک برزیلی و استوایی درک کنید. از نظر تاریخی، ما کشوری تحت استعمار پرتغال هستیم که برای قرن‌ها یکی از پادشاهی‌های اصلی کاتولیک در اروپا بود و به عنوان یک مستعمره خارج از کشور، بسیاری از سنت‌های فرهنگی و مذهبی آن کشور را به ارث برده‌ایم و آنها را با گرمای گرم گرمسیری خود تطبیق داده‌ایم. .

مذهب کاتولیک یکی از باورهایی است که هنوز در فرهنگ مردم برزیل بسیار وجود دارد و با آن، کریسمس به عنصری رایج در جشن های پایان سال در برزیل تبدیل شده است. تزیین درخت کریسمس و خانه ها، گردآوری صحنه های مولودی و اعتقاد به تولد نوزاد عیسی، همگی سنت هایی هستند که تا به امروز ثابت مانده اند.

Christmas Aroma Memories I Will Never Forget 2 - خاطرات عطر کریسمس

با این حال، یکی از برجسته ترین عطرهای کریسمس، عطرهای معمولی آن است که آشپزخانه ها را در آستانه ۲۵ دسامبر پر می کند، جایی که خانواده ها دور یک میز پر از غذاهای مختلف جمع می شوند تا شام کریسمس را جشن بگیرند. بسیاری از رایحه‌ها، طعم‌ها و بافت‌هایی که به کریسمس متصل می‌کنیم، خاطرات بویایی دوران کودکی ما هستند، زمانی که ما دختر و پسر بچه‌ای کوچک بودیم، در حالی که مادران و مادربزرگ‌هایمان را تماشا می‌کردیم که غذاهای مختلف را در آشپزخانه خانه‌شان آماده می‌کردند و آنها را با انواع میوه‌ها، ادویه‌ها تزئین می‌کردیم. ، و غلات. همه اینها به یک میز زیبا برای شام کریسمس منجر شد.

الموندو
عطر جدید مردانه وینس کاموتو ترا اکستریم 2020

Christmas Aroma Memories I Will Never Forget - خاطرات عطر کریسمس

یکی از باحال ترین خاطرات معطر این همه وفور خوراکی برای من مربوط به سسی بود که برای مرینیت کردن گوشت خوک استفاده می شد و ساعت ها در قابلمه برشته می شد و کاراملی می شد، غذایی که مادربزرگم اصرار داشت دو روز زودتر آماده کند. شراب سفید، زنجبیل، رزماری، شکر قهوه ای، چند قلقلی نمک، زعفران، زیره و کمی سیر و پیاز را در این آبگوشت که باید روی این گوشت را می پوشاند مخلوط کرده، چاشنی و معطر می کند که روزها به همین منوال می ماند تا اینکه صبح ۲۴ دسامبر در آن روز سرانجام آن را در فر گذاشتند تا ساعت ها برشته شود و کل خانه را با این مخلوط بسیار معطر و مست کننده از رایحه معطر کرد.

بهترین لحظات این ترکیب از عطرها، آنهایی بودند که قبل از اتمام آن بودند، جایی که بخارات الکلی شراب و طراوت گیاهان از قبل تبخیر شده بود و رایحه های خوشمزه شکر قهوه ای، زنجبیل و رزماری در یک سمفونی کاراملی به هم پیوسته بودند. از رایحه های تند و شیرینی که به رنگ و طعم این تکه گوشت لذیذ کمک می کند.

Christmas Aroma Memories I Will Never Forget 3 - خاطرات عطر کریسمسمن خودم را در جستجوی عطری یافتم که این خاطره بویایی را زنده کند، اما متوجه شدم که هیچ چیز مشابهی در دنیای عطرها ایجاد نشده است. با این حال، چیزی بسیار نزدیک به آن پیدا کردم، عطری عربی که در اولین بوییدن مرا مسحور خود کرد، راغبا از لطافا، که نت های شکر و رایحه صمغی و لاستیکی عود را با حسی دودی مخلوط می کند.

الموندو
معرفی عطر ادکلن برند چاپل فکتوری 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *