دانستنی های عطر

عطر ادکلن مورسک دیوینیا مارچسا

عطر ادکلن مورسک دیوینیا مارچسا

Divina Marchesa Moresque for women and men

برند عطر ایتالیایی مورسک از انتشار عطر جدیدی با نام مورسک دیوینیا مارچسا خبر داد که بخشی از مجموعه هنری خواهد بود.دیوینا مارچسا ، عطری از تضادها ، از زندگی مارکیز عجیب و غریب لوئیسا کاساتی استامپا دی سونسینو الهام گرفته شد ، که برای خلق تصویر خود ، تحریک کننده و پیچیده زندگی کرد. او می گوید: “من می خواهم یک اثر هنری زنده باشم.”

ژان کوکتو خاطرنشان کرد که جذابیت او بر اساس زیبایی یا جذابیت غیر منتظره او نیست ، بلکه بر اساس شوکی است که این زن شگفت انگیز در تاریخ در دیگران ایجاد کرد. موهای قرمز آتشین ، پوست سفید پودری ، چشمان سبز متراکم که در آن بلادونا می چکید تا مردمک چشمش بزرگ شود.

Divina Marchesa Moresque for women and men 1 - عطر ادکلن مورسک دیوینیا مارچسا

مارچسا لوئیسا کاساتی با تازی ، جیووانی بولدینی ، ۱۹۰۸

در باغ قصر ونیزی او (امروزه موزه پگی گوگنهایم) پرندگان آلبینو با بالهای نقاشی شده ، ببرها و بوآس وجود داشتند. نیازی به گفتن در مورد لباس های عجیب و غریب و مهمانی های مجلل او نیست. هنگامی که مارکیز در پیازا سان مارکو ونیزی یک سالن رقص ترتیب داد ، و به این ترتیب که خارجی ها دخالت نکنند ، او دستور داد تمام میدان در اطراف آن با لباس های قرمز پوشیده شود. او با پلنگی در یقه الماس بر روی بند ، در اطراف ونیز قدم می زد و پس از آن یک خدمتکار سیاه پوست که زیبایی او (اجرای زنده اش را برای عموم مردم!) با شعله مشعل روشن می کرد.

الموندو
معرفی عطر آوان عود جراندور 2020

مورسک دیوینیا مارچسا یا ” الهی” نام او توسط معشوقش گابریل د آنونزیو ساخته شده است. (بله ، او اولین زن مطلقه کاتولیک در تاریخ شد.) او تمام ثروت والدین خود را صرف زیبایی ، تجمل و هنر کرد و ۲۵ میلیون بدهی باقی گذاشت و قبل از مرگ چشمانش را با لاک کفش سیاه کرد. بر سر قبر لندن وی ، به عنوان یک شرح نامه ، نقل قولی از شکسپیر وجود دارد ، که در ابتدا کلئوپاترا را توصیف می کند: “سن نمی تواند او را پژمرده کند ، و نه تنوع بی حد و حصر او را معمول کند.”

در اینجا آندره آ کازوتی عطرساز در مورد عطر می گوید: “هنگامی که من مورسک دیوینیا مارچسا را ایجاد کردم ، ایده من این بود که روح زنی را که آزاد ، غیر سازگار و بسیار نفس گیر بود ، مانند مارکیز لوئیسا کاساتی استامپا ، جذب کنم. من اسطوخودوس را به عنوان یادداشت اصلی من روی آن کار کردم تا حیرت انگیز بود. کسانی که آن را می پوشند نمی توان به راحتی فریبشان داد ، آنها می خواهند فتح کنند. این به طرز ماهرانه ای افسون می کند و همیشه باعث ایجاد حماقت مطلق می شود. “

Divina Marchesa Moresque for women and men 2 - عطر ادکلن مورسک دیوینیا مارچسا

در Divina Marchesa ، اسطوخودوس به هیچ وجه آرامش نمی دهد. این جنبه تازه ، جسورانه و الکتریکی خود را نشان می دهد ، با گذشت زمان تبدیل به اسطوخودوس می شود که همراه وسوسه های شبانه و شبانه است. نعناع ، دارچین ، فلفل صورتی و ادویه جات دیگر از یک سو تضاد طراوت و جنسیت را افزایش می دهد و از سوی دیگر پایه غنی چوبی و خاکی نعناع هندی ، وتیور ، کهربا و چوب صندل را تقویت می کند.

الموندو
سفر معطر به دور دنیا عطر اقیانوسیه

طراوت تیره اسطوخودوس و دارچین بر آغاز عطر غالب است. در چنین محیطی حتی دارچین خیلی گرم نیست ، اما تازه و سرد است. در عین حال ، قلب عطر ، که با گلهای اسطوخودوس شروع شده است ، گلدار است ، هرچند دارچین تند ، و بوسیله دسته گل کلاسیک یاسمن ، رز سفید و عنبیه-تازه و سبک ایجاد می شود. حتی می توانم بگویم ، تقریبا یک دسته گل بی صدا. بیشتر به جنبه های پودری گل اوریس توجه می شود ، شیرینی یاسمن شب کمی بیشتر خاموش می شود و نفس گرم گل رز به سختی قابل بو شدن است.

دیوینا مارچسا شبیه پرتره خود توسط جیووانی بولدینی است (به بالا مراجعه کنید). رایحه اسطوخودوس تیره است این عطر یکی از رایحه های کمیاب فوژر است که برای خانم ها در نظر گرفته شده است ، اما توسط آقایان ترجیح داده می شود. با نگاهی به هرم عطر ، می توان تصور کرد که این یکی از آن رنگهای آمبره است که پس از Caron Pour Un Homme ظاهر شد – اما نه ، آنها بی نهایت از یکدیگر فاصله دارند. عطرهای مورسک عطرهای غیر شیرین ، تند و معطر ، اما با غلظت بیش از حد غنی ایجاد می شوند. این مسیر تازه و خاکی از نعناع هندی و وتیور در گرمای پر جنب و جوش دارچین و کهربا محو می شود که برای جلب رهگذران شبانه بی احتیاط در شبکه های آن طراحی شده است. این یک پلنگ است که عاشق شب و افراد شب شگفت انگیز است ، در میان آنها او – اسطوخودوس در شب – بی نظیرترین و اسرار آمیز است.

الموندو
عطر زنانه میلر هریس ویولت ایدا

Divina Marchesa Moresque for women and men 4 1 - عطر ادکلن مورسک دیوینیا مارچسا

به نظر من دیوینا مارچسا ، پرانرژی و تازه و در عین حال تیره و خاکی ، همراه با بوی دیگر مورسکی همراه خوبی خواهد بود: دوک سفید گرم و نرم. لوئیسا کاساتی و گابریل د آنونزیو در طول زندگی خود از نظر جسمی و روحی نزدیک بودند. در حال حاضر آنها در مجموعه عطر متحد شده اند. Divina Marchesa Moresque به عنوان ادو پرفیوم از اکتبر ۲۰۲۱ با قیمت تقریبی ۲۵۰ یورو در هر بطری ۵۰ میلی لیتری در دسترس خواهد بود.

رایحه اولیه: نعناع ، برگ دارچین ، فلفل صورتی ، هل ، اسطوخودوس ؛

نت های قلبی: یاسمن ، رز سفید ، پچولی ، زنبق ، وتیور ؛

رایحه پایه: عنبر ، بخور ، چوب صندل ، مشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *