دانستنی های عطر

معرفی عطر Embellish و My Epiphany

هرگاه یک شرکت تولید کننده عطر، تنها  تولید تعداد کمی از عطرها را به خود اختصاص دهد، آن شرکت باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد مخاطبان خاص پسند با تمایلات خاص را مد نظر قرار دهد یا اینکه هر عطری را به عنوان عطر انعطاف پذیر و جذاب برای انواع مصرف کنندگان، به بازار عرضه کند. مورد دوم، ریسک است و یک مارک را در قلمرو عمومی عرضه می کند، اما در عوض، B Fragranced بهترین نمونه مدرن بسیار پر مصرف در رده خود محسوب می شود. شرکت B Fragranced که در سال ۲۰۱۳ توسط مریلین جونز اهل شیکاگو، که سابقه فعالیتهای مالی و حسابداری دارد، تأسیس شد، از مجموعه ای از رایحه های ساده ​​اما هوشمندانه و شهرت طلبانه برای عرضه به بازار تشکیل شده است و من از اینکه اوایل امسال آن را کشف کرده ام بسیار خرسندم. جونز، مدیر نوآوری هر سه این عطرها بوده است.

B Fragranced perfumes and colognes - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

روزنه خوشبوی میوه ای شیرین و دلربا، طرح گلدار محض و دلپذیر، و پایه چوبی و کهربایی جذاب آن بدان معناست که Embellish و My Epiphany – دو عطر این شرکت که برای خانمها به بازار عرضه شده است – نه تنها به خوبی با سلیقه های مدرن و امروزی متناسب هستند و بلکه با بازار که ترکیبی از اطمینان به ترکیبات اصلی و دیدگاه های متمایز شرکتهای ایندی است نیز(خوشبختانه) متناسب است.

 با نزدیک شدن به Embellish، که محور اصلی خط تولید  B Fragranced محصولات آرایشی است و در آغاز سال ۲۰۱۴ به عموم عرضه شد، قسمت هایی از متن گفتاری جیل اسکات در سال ۲۰۱۱ با عنوان ” Womanifesto ” را به یاد می آورم که می گفت:

“من مغز فعال هستم و با اشتیاق عمیقا در انتظار هستم.

گاهی اوقات فراتر از حد ممکن صداقت دارم.

خوش قلب هستم  و کسی را که قلبم انتخاب می کند و هر آنکه را انتخاب می کند، کاملا و تماما دوست دارد. “

 

02Embellish B Fragranced for women - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

Embellish B Fragranced for women - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

Embellish  نوعی ترکیب و معجون جنجال برانگیز است که بیشترین مایه شادی را در خود جای داده است. من به هسته ترشیده میوه ها به شدت علاقمندم، و هلو که اولین ماده تشکیل دهنده Embellish است بسیار دلربا است: در واقع “عمیقا خاطره هلو را به یاد آدم می آورد”. نشاط انگیز، خیال انگیز، حتی عشوه گر،

انتقال از میوه هایی که به آرامی طراحی شده اند به گلهای سفید، فارغ از همه تفاوت های ظریف و بی عیب و نقص، عطر نیمه شفاف تندی را ایجاد می کند. در میان این اثر خیال پردازانه سرمست کننده، ساقه گیاهان معطر گرم (تابستانی) به قلب عطر Embellish  رسوخ می کند که واقع گرایی افراطی آن برایم مبهوت کننده است: این شکوفه های لطیف بطور بسیار تدریجی به صورت مایع گازدار با سبک هنری میوه ممنوعه بهشتی

آشکار می شوند و در ذرات درخشان، نرم می شوند. تقریبا گویی شراب گل انگور به نرمی بر روی تخیلات ما می بارد، و حادثه عشقی گل یاسمن پرگلبرگ در یک چوب جنگلی با روکش میوه ای پراکنده می شود که سرانجام تائید می کند که دختران تجمل پرست تنها می خواهند از آن لذت ببرند.

الموندو
عطر ادکلن مردانه مون بلان اکسپلورر الترا بلو 2021

Embellish  در بیان روند کلی موفقیت کسب کرده است. تنها استثنا، جرات انجام آن است که بخش جدایی ناپذیر دیدگاه یک شرکت مستقل محسوب می شود. مراحل ثبت Embellish، قلمروی انسانهای خوشگذران مدرن را، بدون هیچگونه کسالت یا فرمول کلی، بخوبی ترسیم کرده است. اعجاز حقیقی این رایحه، بین یک سری از ایده هایی که غالبا بسیار احساساتی و شیرین هستند تعادل برقرار می کند.

درعوض، مشتی از شهد آگاو طراوت بخش به ما عرضه می شود که وقتی یکبار عطر آن را سر می کشیم این متن جی. بی. بالارد، از کتاب “باغ زمان” به ذهن ما خطور می کند ” در سال ۱۹۶۲، دوستم مارک هریس، که نقاش نابغه ای بود، زمانی که بر سر وقفه زمانی و احتمال شورانگیز زیبایی در نقاشی با یکدیگر بحث و گفتگو می کردیم آن را با من به اشتراک گذاشت- به نظر من خوب است به کرونوس و تبلوری که در Embellish  شناور است بیاندیشیم و درمورد آن تعمق کنیم: “در راس هر ساقه، گل زمان، به اندازه یک جام قرار دارد، و گلبرگهای بیرونی مات، قلب این بلور را در بر گرفته اند. درخشش الماس آنها حاوی هزار وجه است که به نظر می رسد این بلور، هوای نور و حرکت آن را تخلیه می کند. در حالی که گلها در هوای عصر کمی تغییر می کنند، اما همانند نیزه های شعله ور می درخشند. “

Embellish B Fragranced for women 1 - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

Embellish  نقش خود را بخوبی ایفا می کند؛ در مدت زمانی که آن را روی خودم اسپری می کنم، می خواهم کمی عرق کنم، یا به اندکی بی نظمی یا آلودگی نیاز دارم تا ترکیب یکنواخت آن را به هم بریزم (تغییر دهم) – چیزی که به آرامی نشانه تصمیم ناخوشایند یا شعله ور شدن بدخویی بیمارگونه باشد. رویهم رفته همانطور که برای این خط تولید صدق می کند، بجای گناهکاران، او خود را با مقدسین و بهشتیان تطبیق می دهد. سرزندگی این عطر بتدریج با چوب نرم جنگلی سازگار می شود. من گیاه معطر چوب صندل را وقتی در فرمول بر آن تاکید می شود (نه زمانیکه در نتهای پایه و تثبیت کننده های رنگ، شلوغ می شود) ترجیح می دهم. چند ساعت بعد از اسپری کردن آن، یکی از هر تعداد جایگزینهای چوب صندل که من شیفته اش هستم، مثل یک روح مهربان، پف می کند. Embellish  که کرم-مانند، نمایان و به شدت آرامش بخش است، در خاطرات خوش منتهی می شود.

 

Embellish

بالا: سیب، هلو، مرکبات

میانی: گل یاس، گلهای معطر

پایه: کهربا، گیاه معطر چوب صندل

 

عطر My Epiphany، که در جایگاه دوم قرار دارد و در سال ۲۰۱۵ تولید شده است، در آغاز با گلابی شاداب و طرب انگیز و ترکیبات استری شراب سفید می درخشد. رایحه گلابی، حتی در رایحه هایی که بخش عمده آنها را تشکیل می دهند (مانند Pear H&M 2018 یا Zara 2019 Ultra Juicy)، اغلب زودگذر است. در عطر My Epiphany ، ساعتها پس از یک تخریب بخش سبز نپخته، تصویری از این میوه، آشکار می شود و به تدریج در ترکیبی وابسته به عشق شهوانی نامحسوس از گوشت و چوب میوه قرار می گیرد. بهترین رایحه های مرکبات، رایحه های ملایم هستند و نه تند- بارانی از هیجانات نسبتا پراشتیاق. یک تعبیر نرم از گل فریزیا، این است که عطر اولیه میوه را در بر می گیرد و آنها را با گل های سبز و مطبوع می آمیزد. وقتیکه زنبق معصوم در بافت چوبی خالص، ذوب می شود تلاش شدید و جذابی ایجاد می شود. درحالیکه ابر حرارتی حرکت می کند، مشک پدید می آید. من چیز وانیلی و کهربایی که در عطرها گنجانده شده است را زیاد تشخیص نمی دهم، اما شاید این عالی و خوب باشد زیرا من در طرح این عطر، نمی بینم که بجای پرمایگی بر روی طراوت تاکید نکند. در مراحل نهایی عطری که بر روی پوست اسپری می شود، به کیفیت اکالیپتوس نسبتا خزه ای به آرامی افزوده می شود.

الموندو
تامین مواد اولیه عطر و شغل جهانگرد عطر

Embellish - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

  این مجموعه سنگ فیلسوفان است. شکوفه های سبز، سنگ مرمر صیقلی و گلهای فریزیای آبی و بنفش خنک که همگی با لبه های طلاکاری شده می درخشند، به الهه پرستش روز بعد تبدیل شدند. عطر  My Epiphany پیچیده است، و دارای شهرتی است که در دسته گلهای لذت بخش و نه بیش از حد دلچسب، مشهود است. طراوت آن به اغواگری تبدیل شده است –برای اینکه مهارنشدنی نیست، کم حرارت نیز نیست، بلکه در واقع آرامش آن ویژگی روانیش است. برای طراوت و نشاط بهار و گرمای تابستان، بهترین گزینه محسوب می شود. با مرغزار عشق اجرا می شود و سایه سار دره های سرسبز است.

در ادامه در مراحل ظریف و باله-مانند Diorissimo و بسیاری از تغییرات گل موگه در Guerlain ، عطر My Epiphany  همانند Estee Lauder’s Pleasuresیا Clinique Happy و همچنین عطر گلبرگهای طراوتبخش  گلها که از عطر Régime des Fleurs یا  Diptyque ساطع می شود از دهه ۹۰ برای طرفداران گلهای پاک جذابیت داشته است.

آیا آن عکسهای ارزشمند در جشن عروسی Solange Knowles ، زیر سایه های سفید و کرم رنگ، در شهر تاریخی نیواورلئان در محیط داستانی را به یاد دارید؟ عروس ها و مادرانشان بخوبی عطرMy Epiphany را به خود اسپری کرده بودند. استفاده از این عطر همچنین می تواند گزینه خوبی برای اصالت و اشارفیگری و پیرایش در جشنهای مجلل یا انجمنهای کتابخوانی شبانه همراه با شراب پینوی خاکستری باشد. این احساس صرف نهار با همسر سابقتان را تداعی می کند و نشان می دهد که شما تغییر کرده اید و در مسیر رونق و شکوفایی هستید. این برای جستجوی روح آرام صبح، مهمانی های رسمی که در حیاط بزرگ برگزار می شود، تاب خوری یا انداختن جواهرات، مناسب است. مهارت آن به نوع معرفی و ساختار ضروری در یک عطر موفق، صدمه نمی زند.

My Epiphany

بالا: انبه، گلابی، پومیلو(میوه ای از خانواده مرکبات)، توت فرنگی وحشی

میانی: زنبق دره، گل رز، فریزیا، نورولی (عطر بهار نارنج)

پایه: مشک، وانیل، کهربا، گیاه معطر چوب صندل

من فرصتی نداشتم تا عطر سوم از این مجموعه، به نام Essence of ME، که برای آقایان عرضه شده است را امتحان کنم، اما متوجه شدم که این عطر، نتهای دو رایحه همتایش را (از همان مجموعه) را منعکس می کند  یعنی: مرکبات، زنبق، گل یاس، کهربا، چوب. افزودن یک نت رازیانه، کنجکاوی من را برانگیخت و من مشتاقانه در انتظار آنم که آنرا در آینده امتحان کنم.

Essence of ME

بالا: ترنج، لیمو

میانی: زنبق، بادیان ختایی(ستاره ای)، گل یاس

پایه: نتهای کهربایی، چوبی

از آنجا که بازارهای مصرف کننده، به عطرهای شرکتهای منحصر به فرد و مستقل مانند B Fragranced تأکید روزافزونی دارند، این کشف ویژه ای است که نشان می دهد افرادی که از این عطرها استفاده می کنند خود را از جرگه مصرف کنندگان، متمایز می دانند. کیفیت و دقت در طراحی این عطرها مشهود است، و قیمت مناسب آنها به این معناست که حتی در شرایط مالی پایین، شما فکر می کنید که این برای مخاطبان اصلی، یک مجموعه مورد نیاز ویژه با قیمت مناسب است. برای مقایسه، قیمت دلاری بطری های ۳.۴ اونس و ۱.۷ اونس از عطرEmbellish اساسا با قیمت عطرهای Victoria’s Secret در همان رده، برابر است. ضمنا Clinique Happy نیز به همان اندازه قیمت گذاری شده است.

الموندو
عطر اتات لیبره د اورنج اگزیت د کینگ

Essence of ME B Fragrance for men - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

به عقیده من آن عده از ما که شدیدا به خواندن و نوشتن درباره عطرها علاقه مندند، وظیفه حمایت از نظرات های جدید و مستقلی که به صنعت ورود می کنند را بر عهده دارند. مریلین جونز عطرها را از یک مکان شخصی ویژه تولید می کند – و داغ از دست دادن مادرش در جوانی را در مسیر جستجوی زیبایی سوق می دهد و با خاطره عطر او یاد و خاطره عزیز خود را زنده نگه می دارد. هر عطر به عنوان تلاشی برای برقراری ارتباط با حضور فرشتگان محسوب می شود. درصورتیکه قالبهای کمدی بانوی دوستان مانند Bridesmaids یا Girls Trip با الهه های قدیمی مانند ایسیس (الهه باروری)، افرودیت (الهه عشق و زیبایی)، ساتیت، Mbokomu ، دیمتر (الهه زراعت و حاصلخیزی) و Ostara جمع (شناخته) می شد – این می توانست ترکیبی از عزت و سرخوشی عطرB Fragranced  باشد. شخصیتهای جالب و پوشش راحت، استفاده از این ماده مصرفی اصلی را به مصرف کنندگانی که در فراز و نشیبهای زندگی خود به دنبال درخشندگی، سرزندگی و آرامش هستند، توصیه می کند.

Essence of ME B Fragrance for men 1 - معرفی عطر Embellish  و My Epiphany

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *