دانستنی های عطر

فلیور فیوژن: هند

سری Flavor Fusions، ترکیبات عطر و طعم های غیر معمول، متمایز و ایدیوماتیک را از غذاهای مختلف در سراسر جهان بررسی می کنند که با گرایش های فعلی در عطر ارتباط برقرار می کنند، بر فرهنگ بویایی کلی تأثیر می گذارند، و می توانند مفید برای عطر سازان در ترکیبات با رایحه خوب، خلاقانه و  یا الهام بخش باشند.

Flavour Fusions india 1 - فلیور فیوژن: هند

“اعتیاد” واژه نامه عطری امروز است. پیش از این با استفاده از آرماتورهای شیرین تصویب شده، صنعت عطر در جستجوی مواد جدید، جنبه های جوانتر و پروفایل های کشف نشده، از طریق روش های تفکر آشپزی است که اثبات کننده اجباری خواهد بود و مصرف کننده را وادار می کند تا دو یا سه ثانیه بیشتر از زمان معمول، بو کند. ذهن آنها را درگیر جزئیات یک ترکیب می کند و به آنها فرصت می دهد تا به هوشیاری، فتنه و شور و اشتیاقی که در خلقت آن کشف شده اند پی ببرند. “الگوی اعتیاد” باعث ایجاد تغییرات سریع در الگوهای سلیقه ای و روندهای بسیار نوسانی می شود که عطرها را مجبور می کنند خلاق تر باشند و مارک ها را در معرض خطر قرار دهند. شاید جفت های بدون عطر و ظرافت های غذاهای محلی، همانطور که در اینجا در مجله الموندو ( ELMUNDO ) ارائه می شود، کلید سازنده اعتیادهای فردا باشد؟   کشور امروز … .. هند است

Flavor Fusions elmundo - فلیور فیوژن: هند

اختلافات منطقه ای باعث ایجاد تنوع بسیار زیاد در هر دو تعادل طعم و مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در پخت و پز هندی ها می شود، به ویژه در آداب و رسوم آشپزی هندوها و جینزهای حاوی گیاهخواری در مقابل جامعه مسلمانان که در غذاهای گوشتی دارای سنت دیرینه است. هرچه شما عمیق تر باشید، ویژگی های دقیق تر می توانید پیدا کنید، با سبک های آماده سازی و تکنیک های پخت و پز منحصر به فرد برای مناطق، شهرستانها و حتی شهرها. “کاری” حتی یک کلمه هندی نیست بلکه یک سوء تفاهم استعماری انگلیس برای این اصطلاح به معنای سس ادویه دار (کاریل) است. با این حال، به طور کلی، می توانید بگویید که محصولات محلی و از همه مهمتر ادویه جات و ترشی جات نقش کلانی را در کلیه مواد غذایی در سراسر کشور بازی می کنند، با همخوانی با چربی ها وارد شده اند و با روش های پخت و پز مانند تاندورای خشت همراه هستند که برعکس، جنبه کبابی ایجاد می کند.
ویژگی بارز آشپزی هندی، بر خلاف غذاهای آسیای شرقی که غالباً ذائقه های مختلف را با هم مخلوط می کنند تا جایی که هویت متمایز خود را بعد از چند گزش از دست می دهند، تقسیم بندی سلیقه ها است، در سس های کاری، در بیشتر مواقع می توانید تک تک عناصر جداگانه را تشخیص دهید. اما اقلام واقعی غذای هندی، هیجان و فراوانی است که سطح احساس را نشان می دهد، با داشتن طعم زیاد و تأثیر زیاد حتی در عرصه گزینه های آگاهانه بهداشتی، گیاهی .

 بهترین نمونه های آشپزی هندی به دلیل تعادل گریزان “بی نقص” بین ادویه های گرم و چربی های مجلل و نرم مانند شیر و شیر نارس است.

گاج کا ریتا (هویج ریتا)

چه چیزی: یک ظرف جانبی مبتنی بر ماست است، که اغلب برای خنک کردن و تسکین پالت از غذاهای تند، مخلوط شده با هویج رنده شده و همچنین دانه خردل خوشمزه و زیره باقی مانده برای خرد کردن در تابه در گِی استفاده می شود و بلافاصله به ماست تزریق می شود.

الموندو
عطر ادکلن زنانه و مردانه اسکین اکس ویلهلم 2020

گاج کا ریتا هویج ریتا - فلیور فیوژن: هند

چرا: دانه هویج مدتهاست که در عطرهای niche استفاده می شود، غالباً در ترکیب با اریس برای ایجاد بافت مخملی خشک و بافت های گرم و پنبه ای.
اما چرا ما چیز دیگری با هویج را امتحان نمی کنیم ، عنصری تازه تر، و تفسیر های برجسته تر!  آنچه که در مورد الگوی ریتا در مواد غذایی بسیار هوشمندانه است ، تضاد آن از شیرینی موجود در هویج با سایه هایی از ادویه در پس زمینه پالت شماست زیرا ترش بودن ماست زبان شما را با خنک کننده، شیمی تسکین می بخشد.

هویج تند که در یک سس سرد یخی آغشته به آب ، با لمس زیره در خشک شدن برای تعبیر دلپذیر از ریتا روی پوست است.

پیشاور نان

Peshwari Naan elmundo - فلیور فیوژن: هند

چه چیزی: با نام خود از منطقه پیشاور پاکستان، محل تولید گزارش شده، آن را یک نوع برنج پهن کلاسیک می دانیم که به عنوان سوهانی پر از نارگیل خشک شده، کشمش و آجیل پخته شده در یک تاندور (اجاق گاز سنتی هند) تهیه شده است.

چرا: گورمند هنوز تسلط دارد، و این تا زمانی که ما همچنان شاهد هیجان و تنوع در اجرا در قفسه ها باشیم، خوب است.

نارگیل مدتهاست که یکی از اصلی ترین سبک های ویکتوریا سکرت محسوب می شود، در حالی که رایحه های برنجی زیاد هستند و در این رده قرار دارند. چگونه هر دو، با هم، بو می کنند؟ جنس میوه خشک عسلی Frapin 1270 را با مخمرها و گندمهای ۳۲ Venenum و Miracle Of Roses برای یک رنگ مرطوب، پوسته پوسته و گرمسیری از میوه های میوه ای مخلوط می کنند.

الموندو
عطر زنانه اسکار د لا رنتا آلیبی 2022
Gosht Palak lamb and spinach curry - فلیور فیوژن: هند
گشت پالاک (کاری گوسفند و اسفناج)

چه چیزی: کاری از سرخپوستان شمال هند که می توانید در جداول آن در سراسر شبه قاره بره پخته شده در یک علف اسفناج پوره به همراه فلفل سبز، سیر، گرام ماسالا، زنجبیل، زردچوبه و گشنیز تهیه کنید.

چرا: گرین از زمان انتشار مجموعه Tom Ford Les Extraits Verts در سال ۲۰۱۶ روند رو به رشدی داشته است، نه تنها به دلیل چرخه های تفسیر اجتناب ناپذیر مدرنیته در مقابل سنت گرایی، بلکه بی شک از دیدگاههای عاطفی جدید نیز بر ارزش محیط طبیعی و معنای طبیعت و سلایق طبیعی امروز نیز موردتوجه بوده. از آنجا که ما شروع به بررسی بیشتر در رایحه های سبز می کنیم (از برگ گرفته تا خیار، جلبک دریایی و گوجه فرنگی)، اسفناج به دلیل ویژگی های خفیف، هوایی و معطر آن یک مدعی آشکار برای این آزمایش است. در حال حاضر فقط یک عطر در دیتا بیس الموندو با یک اسفناج ذکر شده وجود دارد Our Modern Lives Green. رایحه های سبز همیشه بیش از حد سبز و تازه هستند. مطمئناً فضایی در بازار برای رایحه های سبز و صاف وجود دارد.این همان چیزی است که شمابا غذا بدست می آورید. gosht palak رایحه های غنی معمول از یک غذای کلاسیک هندی ، اما با خیس شدن آن از طریق پوره اسفناج که از طریق آن یک ونیر سبزیجات مانند اضافه می شود، گرما می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *