دانستنی های عطر

عطر د نیو پرفیوم ایل سرمونیز ۱۷۱۵

پیتی فرگرنز ۲۰۲۱:  عطر د نیو پرفیوم ایل سرمونیز ۱۷۱۵
il Cremonese 1715 il Cremonese 1715 for women and men
توسط الموندو

اگر هرگز نمی دانید بوی ویولن های کلاسیک چه بویی دارد ، اکنون ، پس از نمایشگاه پیتی فرگرنز ۲۰۲۱ ، این فرصت را خواهید داشت که تجربه کمیابی داشته باشید. دو ایتالیایی اهل کرمونا ، سازنده معروف ویولن سیمئونه موراسی و عطرساز مائوریزیو ، عطر ایل سرمونیز ۱۷۱۵ را خلق کردند که به آثار هموطن خود ، بزرگترین سازنده ویولن ، آنتونیو استرادیواری اختصاص داده شده است.

ایل سرمونیز ۱۷۱۵ امروزه قیمت ویولن های استرادیواریوس می تواند به ۱۶ میلیون دلار برسد و فرد کمیاب این شانس را داشته است که چنین ویولونی را بو کند ، اگرچه حدود ۶۵۰ عدد از آنها باقی مانده است … اما البته ، برای بوی آنها ارزش قائل نمی شوند. ویولن استرادیواریوس از پتانسیل عظیمی به عنوان یک مارک معروف برخوردار است و می تواند الهام لازم برای ایجاد یک عطر را برانگیزد.

عطرساز و سازنده ویولن از ترکیبات لاک مورد استفاده برای ویولن در کرمونا به عنوان پایه ای برای ترکیب ایل سرمونیز ۱۷۱۵ خود استفاده کردند. شناخته شده است که روغن های اسطوخودوس ، ترنج ، انواع توت های درخت عرعر ، کافور ، المی و بنزوئین از مدت ها قبل برای تولید لاک استفاده می شده اند … آنتونیو استرادیواری احتمالاً از برخی از این مواد استفاده کرده است ، اما او راز خود را برای هیچ کس فاش نکرده است. به طور کلی ، عطر آنها بوی چوب لاک گرم و صاف ، وانیل خوشمزه و لطافت مشک را می دهد.

il Cremonese 1715 il Cremonese 1715 for women and men 1 - عطر د نيو پرفيوم ايل سرمونيز 1715

il Cremonese 1715 il Cremonese 1715 for women and men

نام این عطر ایل سرمونیز ۱۷۱۵ برگرفته از ساز منحصر به فرد ایتالیایی است که بیش از سه قرن سابقه دارد. یعنی ، ویولن استرادیواریوس ، در سال ۱۷۱۵ توسط آنتونیو استرادیواری ، که در آن زمان حدود ۱۷ سال داشت ، ایجاد شد. مورخان تاریخ دقیق تولد او را نمی دانند ، اما قبول دارند که او هنگام شروع به درخشش کمتر از بیست سال داشت. آن سال آنتونیو سازهای متعددی ساخت که دوازده دستگاه از آنها توسط ویولن نواز دربار ژان باتیست ولومیر خریداری شد و توسط پادشاه لهستان آگوستوس دوم برای ارکستر او سفارش داده شد.

الموندو
معرفی عطر ادکلن برند چاپل فکتوری 2020

در سال ۱۸۸۹ ، یکی از این ویولن ها در ۵۰ سالگی به استاد یوسفی یواخیم ، استاد مجارستانی اهدا شد. جوزف قبل از مرگش در سال ۱۹۰۷ ، ویولن گرانبها را به برادرزاده خود ، که روبرت برانت از او خریداری کرد ، تقدیم کرد تا بعداً آن را به شرکت لندن W.E. Hill & Sons ، معروف به موزه ویولن استادان کلاسیک ، از برگونزی و گوارنری تا استرادیواری،اهدا کرد. در سال ۱۹۶۱ ، ویولن منحصر به فرد توسط هیئت گردشگری استان سرمونا خریداری شد و از آن زمان به بعد ویولن ایل سرمونیز نامیده می شود که نماد و نقطه عطف شهر است. امروزه این شاهکار ۳۰۰ ساله در Museo del Violino در سرمونا نگهداری می شود. (با این حال ، تولید کنندگان مختلف جهان هنوز نسخه های خود را از این شاهکار ، در خود کرمونا می سازند.)

il Cremonese 1715 il Cremonese 1715 for women and men 2 - عطر د نيو پرفيوم ايل سرمونيز 1715

il Cremonese 1715 il Cremonese 1715 for women and men

ویولن یکی از بهترین و زیباترین آلات موسیقی است که با استفاده از تمام حواس انسان بر زیبایی ما تأثیر می گذارد. زیبایی منحنی ها و خطوط مستقیم ، گرما و صافی سطوح لاک زده ، صدای عمیق و لمس کننده روح-بوییدن یا چشیدن ویولن کاملاً دشوار است. اکنون می توان این بو را به وضوح احساس کرد –
چوبی ، گرم ، رزینی و بالزامیک ، بالزامیک پوششی و شیرین.
(کسانی که می خواهند طعم ویولن را بچشند می توانند یک تکه بخور یا رزین های چوبی دیگر را بجویند.)

این عطر از کافور مرکباتی شروع می شود که با رنگ رزین به قلب بخور شفاف تبدیل می شود. به تدریج گرمای تند دارچین عطر را پر می کند و آن را زنده و گرم و حتی کمی خوشمزه می کند. عطر و طعم پس از بیرون آمدن توافق بنزوئین وانیل از زیر قلب چوبی ، بسیار خوشمزه تر و ملایم تر می شود. رایحه شناخته شده و دلپذیر است. هیچ گوشه غیرمعمول و پیچ های پنهانی در آن وجود ندارد – فقط آن را بگیرید و بزنید ، مانند هر سوغات گردشگری دیگر. و مانند اکثر عطرها ، می تواند خاطرات شیرین شما را در مورد کرمونا بسیار بهتر از آهن ربا یادگاری به یاد آورد.

الموندو
اسطوخودوس عطری از پروونس با عشق

ایل سرمونیز ۱۷۱۵ در درجه اول برای ایجاد همان بویی در خانه شما طراحی شده است که کارگاه سرمونیز استرادیواری را پر کرده است (پخش کننده های ۲۵۰ تا ۷۵۰ میلی لیتر ، قیمت ۵۰ تا ۹۰ یورو). با این حال ، برای احساس خود – اگر نه یک هنرمند بزرگ ، حداقل بخشی از دنیای دلرباز موسیقی کلاسیک – می توانید آن را روی پوست بزند. بطری های ۸ و ۳۰ میلی لیتری به ترتیب با قیمت ۱۲ و ۵۵ یورو هستند.

رایحه اولیه: ترنج ، اکالیپتوس ؛
رایحه میانی: کندر ، المی ، دارچین ؛
رایحه پایه: بنزوئین ، وانیل ، مشک سفید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *