دانستنی های عطر

تاریخچه عطر Lucien Lelong

تاریخچه عطر Lucien Lelong مدت هاست مرا مجذوب خود کرده است. همسر کوتریر ، شاهزاده خانم ناتالیا پالی ، نوه امپراتور روسی الکساندر دوم ، که برای او به عنوان یک مدل کار می کرد ، همچنین تأثیر بزرگی بر من گذاشت (مقاله بزرگ تاریخی در مورد این زوج توسط النا پروکوفیوا ، در فرگرنتیکا به زبان روسی منتشر شده که در آینده شما، آنرا ترجمه خواهیم کرد.)

Indiscret by Lucien Lelong 1 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

لوسیان للونگ بسیاری از عطرهای خود را هنگام ازدواج (همسرش (۱۹۲۷-۱۹۳۷)) و حتی پس از طلاق به همسر خود اختصاص داد. (Balalaika Lucien Lelong 1939). اما علاقه من بیشتر به یک سوال دیگر متمرکز بوده – منظره عطرهای دهه ۲۰-۳۰ چیست؟ عطرهایی که با شانل ، گوئرلین ، کارون ، ژان پاتو رقابت داشتند کدام بودند؟ من در نهایت موفقیت به بو کردن برخی از رایحه های افسانه ای ، مجذوب لوسیان للونگ شدم و دوست دارم یکی از نسخه های آن را در اینجا مرور کنم.

Indiscret by Lucien Lelong 2 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

از بعضی جهات ، لوسیان للونگ سرنوشت ژان پاتو را تکرار می کند – یک قهرمان جنگ جهانی اول ، مرد ی خوش تیپ ، که خانه مد خود را در سال ۱۹۱۹ افتتاح کرد و چند سال بعد عطر خود راارائه کرد. وی نام تجاری عطر Societe des Parfums Lucien Lelong را انتخاب کرد و درست مانند پاتو ، عطرها را نیز با کدمخصوص توصیف کرد. در سال ۱۹۳۷ ، آقای للونگ به عنوان رئیس سندیکای فرانسه انتخاب شد و در طول اشغال نازی ها ، وی مخالف برنامه های آلمان برای انتقال صنعت Haute Couture به برلین بود.

الموندو
عطر ادکلن زنانه مون گرلن اسپارکلینگ بوکت گرلن

Indiscret by Lucien Lelong 3 1024x699 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

او پیش از شروع مشاغل شخصی خود ، به دانشجویان جوان کریستین دیور ، پیر بالمین و هوبرت دی گویشی کار اموزش داد. خانه مد Lucien Lelong در سال ۱۹۴۸ به دلیل مشکلات بهداشتی couturier بسته شد ، اما Lelong تا آخر عمر درگیر در دنیای عطر بود. کوتریر ۶۹ ساله در اثر حمله قلبی در سال ۱۹۵۸ درگذشت. اولین عطرهای Lelong با نام A ، B ، C خوانده شدند – نامهای انتزاعی یادآور شماره های عطرهای شنل است.

Indiscret by Lucien Lelong 4 1024x699 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

ایندیسکرت در سال ۱۹۳۶ ، یک سال قبل از طلاق وی از ناتالیا ، در بازار ارائه شد. که محبوب ترین عطر Lelong شد. کوتریراز پارچه ای کلاسیک برای طراحی بطری ،و یک دستمال ابریشمی برای پیش بینی آن ، استفاده کرد و Verreries Brosse ایده را در شیشه مجسم کرد. جان موران می گوید که علاوه بر ناتالیا پالی ، عطر توسط مارلن دیتریش نیز حمایت شده است.

Indiscret by Lucien Lelong 5 1024x699 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

یک عطر جوان و تحریک کننده مانند قلب یک دختر جوان را انتخاب کنید.

در سال ۱۹۶۰ ، ایندسکریت به همراه صابون Woodbury در ایالات متحده تبلیغ شد – بطری عطر فقط با یک دلار با دو صابون بسته بندی شده … پایان نزدیک بود و عطر بازار را ترک کرد. در سال ۱۹۹۷ ، زوج نیس (عطر و لباس های جمع کننده میراث لوسیان للونگ) با کمک Mane et Fils ،ایندیسکرت را دوباره ایجاد کردند و آن را در بازار راه اندازی کردند. در واقع ، مارک Lucien Lelong هنوز هم وجود دارد – سایتی رسمی نسخه های جدیدی از رایحه های کلاسیک Lelong را ارائه می دهد (و ایندیسکرت نیز در بین آنهاست).

الموندو
عطر جوسی کوچر ویوا لا جویسی له بابلی

Indiscret by Lucien Lelong 6 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

ایندیسکرت ، مانند برخی دیگر از عطرهای Lucien Lelong ، توسط عطرساز معروف ژان کارلز ساخته شد. پایه عطر با یک شیرینی ملایم و رایحه ای ازهلو ، به همراه مرکبات ، آغاز می شود. ممکن است فکر کنید که ما به دنیای اسرارآمیزی دعوت شده ایم – اما خیر ، بعد از رایحه هلو ، عطر یک قلب گلی و شرقی را شامل می شود و به سمت یک رایحه ای تند از میخک و لادن ، اریس ، مقدار زیادی کومارین ، و سایر نتهای بالسمیک کشانده میشویم، پس از کهربا و کومارین ، گرد و غبار خشک سرو و چوب صندل و خزه بلوط را می یابیم. قدرت ماندگار ی عطر بالا است ، و در ۸-۱۲ ساعت به نت های پایه خود می رسد. این را هم باید ذکر کنم که این عطر لکه زرد رنگی روی پوست من گذاشت که ۳ روز در آنجا ماند.

Indiscret by Lucien Lelong 7 1024x699 - تاریخچه عطر Lucien Lelong

ایندیسکرت دنیای شرقی تند تابو دانا را به یاد می آورد ، که چند سال قبل توسط ژان کارلز طراحی شده است – اما نرمتر است ، بدون آنکه تأکید زیادی روی نت نعناع هندی داشته باشد و با گل های رز ، شکوفه های نارنجی و یاس تزئین شده باشد. بدون نعناع هندی ، این نسخه از عنوان “parfum de puta” (عطر فاحش ، که گفته می شود بود که کارلس برای تابو بدست آورده بود) دور می ماند . همچنین شبیه به رایحه شرقی Early American Old Spice با پایه ای تند ازکومارین تند است ، که تصمیم گرفتند آن را با کمی شیرینی هلوی شروع کنند – مانند بسیاری از عطرهای دیگر که برای استفاده روی خز ساخته شده بودند. اما بیشتر از همه ، شبیه به عطرهای صاف و شیرین و جلا بخشی است که توسط ژان پاتو طراحی شد.

الموندو
عطر مشترک یا عطر یونیسکس

Indiscret by Lucien Lelong 8 1024x699 - تاریخچه عطر Lucien Lelong“ایندسکریت ، عطری است با رایحه ادویه جات و ترشی جات .”

در مورد هرم عطر رسمی؛ بیشتر اوقات از ترکیب ایندسکریت از سال ۱۹۹۷ استفاده می شود ، با این حال ، مشخص است که فرمول عطر بیش از یک بار در طی ۸۴ سال گذشته تغییر یافته است.

نتهای برتر: نارنگی ، ترنج ، گالبانوم؛

نت های میانی: شکوفه نارنج ، ارکیده ، گلهای هلو سفید ، گل یاس ، گل سرخ ، گل رز ، میخک ، شمعدانی ، ریحان ، سرو ، یلانگ یانگ ، اریس ، برگ بنفشه؛
نتهای پایه: چوب صندل ، عنبر ، خزه بلوط ، وتیور ، نعناع هندی ، مشک سفید ، چوب گایاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *