دانستنی های عطر

عطر ادکلن زنانه لیس نویر ایزابی

عطر ادکلن لیس نویر شایزابی: شیک و ابریشمی

خانه عطر ایزابی در آشوب دهه ۱۹۲۰ در پاریس تاسیس شد که عطرسازی فرانسه رونق دیگری را تجربه می کرد. بارون هنری جیمز دو روچیلد ، که سوسایت پاریزین د اسنس ریر اند د پرفیومز را در سال ۱۹۲۴ تأسیس کرد ، در تأسیس آن نیز سهیم بود.

نام تجاری ایزابی اشاره به ریشه فرانسه و دنیای هنری این برند می کند ، زیرا خانواده روچیلد صاحب چندین اثر از اوژن ایزابی ، آبرنگ شناس قرن نوزدهم بودند. پروژه عطر سازی ایزابی برای شرکت در نمایشگاه معروف هنرهای تزئینی پاریس (۱۹۲۵) ایجاد شد – عطرساز رابرت باینائیم بطور همزمان چندین عطر ایجاد کرد ، در حالی که طراحی بطری ها و بسته بندی ها به طراح معروف جولین ویارد و خانه سوریس سپرده شد.

Isabey Lys Noir Isabey for women 4 - عطر ادکلن زنانه لیس نوير ایزابی

در این نمایشگاه رایحه ها در دو مجموعه عجیب و غریب خلق شدند، که نشان طلای نمایشگاه Art-Deco را دریافت کردند.بلافاصله پس از نمایشگاه ، بوتیک های ایزابی در انگلستان و ایالات متحده آمریکا ظاهر شدند و این برند به افتخار بازیگران مشهور فرانسوی آن زمان ، ساشا گیتری و همسرش ، ایوان چاپیمپس ، عطرهای مشهور ایجاد کرد. پس از بسته شدن این خانه در طول جنگ جهانی دوم ، در سال ۱۹۹۹ توسط طرفداران به زندگی دوباره بازگشت . برای اولین بار گاردنیا ایزابی ، در یک بطری مروارید مانند با نسخه محدود وارد بازار شد. سپس شرکت Panouge تجارت را به دست گرفت و تولید عطرهای ایزابی را از سر گرفت. عطر مدرن لیس نویر اولین بار در سال ۲۰۱۴ دوباره عرضه و سپس در سال ۲۰۱۷ دوباره طراحی شد.

الموندو
باربور دو عطر با الهام از د اوتدورز منتشر می کند

در حال حاضر ، این عطر در دو نسخه وجود دارد: پرل د لیس نویر پرفیوم در یک بطری گرد که یادآور مرواریدهای سیاه است و لیس نویر ادوپرفیوم. که ترکیبات هردو نسخه عطر متفاوت است.

Isabey Lys Noir Isabey for women 2 - عطر ادکلن زنانه لیس نوير ایزابی

Isabey Lys Noir Isabey for women

لیس نویر که به گل سوسن اختصاص داده شده است ، با لطافت و رنگ های صاف گل ، یادآور ابریشم روان و خز خنک راسو است. یک دسته گل ساده سفید اغوا کننده می تواند مجموعه جاردین نویر تام فورد را تزیین کند – گلی سفید خامه ای ، شفاف و شیرین و بدون کارامل. ایا این همان سوسن است؟ به نظر من ، نه – بلکه یلانگ یلانگ و توبروز است ، بعلاوه مقداری تفاله نارگیل و کمی شیر بادام ، که به رایحه احساس گلبرگهای سفید زنبق متراکم ، گرمسیری را می دهد ، اما بدون اشاره مستقیم به گل آفتابگردان.

Isabey Lys Noir Isabey for women

چرا آنها تصمیم گرفتند نام این عطر را به نام لیلی سیاه بگذارند؟ باریکترین سایه فلفل سیاه که در آغاز کار در میان گلها به راحتی از بین می رود ، کافی نیست و این از نت اصلی بسیار دور است. تقریباً هیچ سایه ای چرمی وجود ندارد – اگرچه پچولی در پایه نارگیل صندل شیرین با رنگ آمیزی کهربا را می توان به عنوان ماده تیره طبقه بندی کرد. برای من ، لیس نویر ایزابی عطری است دو رنگ ؛ در ابتدا سفید سوسنی ، که در نزدیکی پایه بنفش می شود.

Isabey Lys Noir Isabey for women 3 - عطر ادکلن زنانه لیس نوير ایزابی

عطر ادکلن زنانه لیس نویر ایزابی

من فکر می کنم ، اول از همه ، وقتی آنها در مورد ترکیب عطر ایجاد شده توسط عطرساز ژان ژاک (عطرساز فعلی کارون) برای پروژه لیس نویر تصمیم گرفتند ، این نام تجاری به روح اغواگری اشاره داشت که در “دهه های خروشان و پرتحرک ۲۰″ نفوذ کرد ” یک سوسن وجود دارد ، با روحیه ای زیبا، بنابراین شاید به همین دلیل است که نیازی به رنگ سیاه در عطر نیست؟ برای توجیه نام عطر ، این برند فکر کرد که سیاه بودن بطری کافی است (که توجه را از تم نارگیل سفید منحرف کند ). نکته اصلی این است که این عطر خلق و خوی عصرگاهی را ایجاد می کند – برای درخشش ، عاشق شدن دیگران ، ستاره شب بودن – کاملاً با روح دهه ۱۹۲۰ در پاریس مطابقت دارد. هلیوتروپین به جای وانیل به پایه چوب صندل-عنبر خاصیت یکپارچگی می بخشد .

الموندو
نت سرخس در عطرسازی

عطر ادکلن زنانه لیس نویر ایزابی

نت بالا: فلفل سیاه؛
نت های میانی: توبروز ، لیلی ، هلیوتروپ و نرگس ؛
نت های پایه: چوب صندل ، آبنوس ، پاچولی و مشک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *