دانستنی های عطر

عطر آفتلیه جوی د ورت ۲۰۲۱

آفتلیه یک عطر جدید با محوریت سبز به نام آفتلیه جوی د ورت ارائه می دهد

Joie de Vert Aftelier for women and men

Aftelier عطر جدید خود Joie de Vert را در اواخر سال ۲۰۲۱ منتشر کرد. به قول مندی افتل، عطرساز، “رویایی سبز است… الهام گرفته از وابستگی عمیق من به سرسبزی خارق العاده طبیعت.” این “Green Joy” نشان دهنده یک شاهکار فنی برای پالت کاملاً طبیعی است که افتل در کار خود از آن استفاده می کند زیرا بسیاری از اجزایی که احساس “سبزی” را در عطرهای مدرن ایجاد می کنند با مواد مصنوعی ساخته شده اند. Joie de Vert از رویکرد بسیار شهودی‌تری استفاده می‌کند و گروه‌بندی غیرمعمولی از مواد را گرد هم می‌آورد تا منظره‌ای سبز با عمق و تنوع ایجاد کند، گویی برگ‌ها را در مقابل برگ‌ها در جنگلی انبوه می‌بینید. در پیچ و تاب های شگفت انگیز، عطر به مسیری تبدیل می شود که در بالای برگ های لایه ای روی زمین ظاهر می شود – پوسیدگی غنی که از آن می بینید نهال های جوان جوانه می زنند و خود را به سمت خورشید بالا می برند.

گل زوفا انیسون بنفش در مزرعه.

Joie de Vert حاوی یک ماده طبیعی غیرمعمول، استخراج زوفا انیسون یا Agastache foeniculum است که به نام زوفا غول پیکر آبی یا زوفای اسطوخودوس نیز شناخته می شود. این گیاه مربوط به خانواده نعناع است و بومی آمریکای شمالی به ویژه دشت های شمالی است. گوزن ها، پروانه ها و زنبورها آن را به ویژه دوست دارند. افتل از یک دسته کوچک در مقیاس کوچک از این روغن استفاده کرد که سال‌ها در اختیار داشت اما قبل از این در هیچ عطری جایی برای آن پیدا نکرده بود. همانطور که او می گوید، “بیست سال پیش، من این شانس را داشتم که یک دسته دستی از اسانس زوفا انیسون خریدم و عاشق آن شدم… هرگز نتوانستم آن را دوباره تهیه کنم. این روغن بهترین ازدواج است. شیرین بیان شیرین و گیاهی روشن و سبز آن را به نقطه کانونی عالی برای این عطر تبدیل کرده است.”

الموندو
عطر ادکلن زنانه جسیکا سیمپسون فیند 2020

توصیف او از زوفا انیسون به همان اندازه که من دیده ام به این گیاه به طور متناقض رایج اما کمیاب نزدیک است (این گیاه به طور وحشی در دشت ها رشد می کند، اما کمتر به عنوان ماده عطرساز یافت می شود.) بوی آن مخلوطی از شیرین بیان و معطر است. شما را در گیاهانی مانند ترخون یا ترخون، اما با شیرینی بیشتر پیدا خواهید کرد. در اطراف این بوی مرکزی گروهی از نت‌های دیگر وجود دارد که نقطه مقابل جالبی را ایجاد می‌کنند: خزه بلوط، روغن درخت آتش (Myrica faya)، استایراکس، گل پرتقال مطلق، گلابی، پرتقال تلخ تونس، و گشنیز. مجموعه مواد ممکن است یک قدم به عقب برگردند و فکر کنند، “آیا اینها “سبز” هستند؟ اما اینجا جایی است که هنر عطر وارد عمل می شود.

Joie de Vert Aftelier - عطر آفتلیه جوی د ورت 2021

Joie de Vert Aftelier for women and men

گیاه رازیانه زوفا در زمینه سفید.

Joie de Vert عطر فشرده سازی و رهاسازی است که در آن برخی از عطرها با هم ادغام می شوند تا کل جدیدی ایجاد کنند و برخی دیگر به عنوان شخصیت های مختلف از بین می روند و باز می گردند. به این ترتیب، شبیه حمام جنگل افتل است، زیرا هر دو جابجایی نور بین برگ‌ها را در منظره به تصویر می‌کشند. اما جایی که Forest Bathing در ترکیبی از سرو، رزین و ترنج، هوا و تا حدودی آلپی بود، Joie de Vert به طور قطع ضخیم‌تر، آبدارتر و شیرین‌تر است. با استفاده از لوله‌هایی از رنگ آبی و زرد به‌جای چنگ زدن برای اولین بار برای استفاده از لوله، به سبزی دست می‌یابد. شما همچنین احساس شیره سبز، مرطوب، شیری یا شیرین را تشخیص می دهید، مایعات مختلفی که در این برگ ها تعبیه شده است که به آنها زندگی و شکل می دهد.

الموندو
عطر جورجیو آرمانی امپریو آرمانی استرانگر ویت یو اونلی

برگ های سبز متراکم به عنوان پس زمینه.

Oakmoss بخش مهمی از عطر است و شما می توانید آن را در اینجا به عنوان همراهی با پرتقال و استایراکس تشخیص دهید. آنها نوعی اتحاد شیرینی کهربایی را تشکیل می دهند، اگرچه فقط کافی است پتویی را پهن کنیم که روی آن زیر درختان بنشینیم. همه نت‌های دیگر کم و بیش پشتیبان‌هایی برای زوفا (که باید اذعان داشت که شگفت‌انگیز) انیسون هستند، روغنی که کیفیت عجیبی دارد – گیاهان زیادی وجود ندارد که به آنها نگاه کنید و بگویید: “این دقیقاً همان‌طور که به نظر می‌رسد بو می‌دهد!” اما این مورد است. گل‌های بنفش کوچک، دریای برگ‌های سبز روی ساقه‌های چوبی، این تصویر دقیق رایحه را نشان می‌دهد – مبهم، کمی منتول‌دار، شیرین، شیرین، گیاهی، بسیار سبز، و با رازیانه لمس شده شکوفا می‌شود. تجربه چندین ساله افتل به عنوان یک عطرساز، بقیه ترکیب را هدایت کرد و از گشنیز، گلابی و گل پرتقال به عنوان نمونه استفاده کرد تا این نمایه را پر کند و تصویر معطر را تکمیل کند. یک ساعت پس از عطر روی پوست و نت‌های جداگانه تمایز خود را از دست می‌دهند و به کل جدیدی از برگ‌ها، شیرینی ملایم و زیرشکمی تپنده و خزه‌دار تبدیل می‌شوند.

برگ های زوفا.

Joie de Vert خلع سلاح است زیرا هم سبک و هم جدی است – من چندین بار از این عطر استفاده کرده ام و در هر مناسبت احساس می کنم که این عطر یک “حلقه خلق و خو” برای وضعیت ذهنی من است، یا شاید یک پادزهر برای آن. می تواند احساس پر از آفتاب صبحگاهی و مثبت بودن داشته باشد، و کاربرد دیگری در روزی دیگر می تواند احساس سنگینی و متراکم داشته باشد، هواپیماها روی هم جابجا شوند و تکه های کوچکی از عطر تنها زمانی که بخواهند شناسایی شوند آزاد می شوند. من معتقدم که این از سوی افتل عمدی است و اذعان می کند که “سبزی بودن” موضوع دشواری برای به تصویر کشیدن است. پر از حالات مختلط و احساسات بسیار خام است.
در دستان او، کار پایانی مطالعه ای جذاب است که چگونه پالت عطرساز محل دگرگونی است و گاهی اوقات شما با استفاده از رنگ های نارنجی، اسطوخودوس و کهربا به رنگ سبز می رسید.

الموندو
نحوه انتخاب عطر برای هر فصل

آفتلیه جوی د ورت

رایحه: زوفا انیسون، خزه بلوط، درخت آتش، گل پرتقال، گلابی، استراکس، پرتقال تلخ، گشنیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *