دانستنی های عطر

۱۵ ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

15 ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

۱۵ ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

ماندگاری عطر و ادکلن به میزان روغن موجود در فرمول آن بستگی دارد. پرفیوم ها بیشترین ماندگاری را دارند. سپس او دو پرفیوم و بعد از آن او دو تویلت به ترتیب دارای ماندگاری های کمتری هستند. هرچه غلظت عطر شما بیشتر باشد دوام آن نیز بیشتر خواهد بود. اما دوام بیشتر بوی یک عطر تنها به خود آن بستگی ندارد بلکه به شکل و شرایط مصرف آن نیز مربوط می شود.

چه کسی دوست ندارد تمام روز بوی خوبی داشته باشد؟ اما بیشتر عطرها خیلی دوام نمی آورند. علت این موضوع عدم استفاده صحیح از عطر و ادکلن است. اما کمتر کسی می داند که روش ها و ترفندهایی برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن وجود دارد. متاسفانه اگر شما ادکلن خود را در حمام یا روی قفسه ای قابل رویت نگهداری می کنید، شیوه نگهداری شما نیز مناسب نیست. در ادامه ترفندها و راهنمایی هایی در مورد نحوه استفاده و نگهداری از عطر و ادکلن را آورده ایم.

make your perfume last longer 1 - 15 ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلنچگونه ماندگاری عطر و ادکلن خود را افزایش دهید؟

برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن باید از تماس آن با پوست و باقی ماندن آن در تمام طول روز اطمینان پیدا کنید. برای انجام این کار باید قوانین زیر را رعایت نمائید. اینجا نحوه افزایش دوام عطر در داخل بطری را نیز آورده ایم.

 1. درست پس از دوش عطر بزنید

استفاده مناسب از عطر باعث می شود رایجه شما در تمام روز دوام داشته باشد. برای این که نتیجه بهتری بگیرید درست پس از دوش گرفتن عطر بزنید و بعد خودتان را خشک کنید.

 1. دقت کنید که پوستتان قبل از زدن عطر مرطوب باشد.
الموندو
عطر ادکلن مردانه هوگو بوس باتلد یونایتد 2021

زدن یک لوسیون بی بو قبل از زدن عطر یا ادکلن، پوست شما را مرطوب کرده و باعث افزایش ماندگاری عطر بر روی پوست شما می شود.

 1. عطر را روی پوست برهنه بمالید یا اسپری کنید.

از این که پارچه و لباس مانع تماس عطر شود جلوگیری کنید. عطرها زمانی که با روغن طبیعی پوست شما بیامیزند، ماندگاری بیشتری پیدا کرده و مدت طولانی تری بوی خود را حفظ می کنند.

 1. عطر را روی نقاط نبض خود بزنید.

عطرها به گرما واکنش نشان می دهند و زدن عطر روی نقاط نبض می تواند به انتشار رایحه آن ها در طول روز کمک کند. سعی کنید روی نبض گردن، روی قسمت داخلی آرنج ها، مچ دست، یا پشت ذانوها اسپری کنید.

make your perfume last longer 2 - 15 ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

 

 1. قبل از زدن عطر، نقاط نبض خود را به کمی وازلین آغشته کنید.

اگر می خواهید عطرتان عمر بیشتری داشته باشد، مقدار کمی وازلین روی نقاط نبض بمالید و سپس عطر را روی آن اسپری کنید. مالیدن روغن به عنوان رطوبت بیشتر عمل کرده و دوام رایحه را افزایش می دهد.

 1. قسمت هایی را که عطر زده اید نمالید.

مالیدن مچ ها به هم باعث شکستن مواد شیمیایی شده و موجب خرد شدن سریع تر رایحه و در نتیجه پریدن زودتر آن از روی بدن می شود. اگر نمی توانید عطر یا ادکلن خود را اسپری کنید، آن را به آرامی روی پوست بمالید و از مالش بیشتر قسمت هایی که عطر زده اید خودداری کنید.

 1. عطر را روی برس موی خود اسپری کرده و موهایتان را شانه کنید.
الموندو
واو فاکتور - معرفی عطر های هیجانی

اگر می خواهید موهایتان کمی بوی عطر بدهند، می توانید آن را روی برس اسپری کرده و روی موهای خشک خود بکشید. هرگز مستقیما روی موهایتان اسپری نکنید چرا که الکل موجود در بسیاری از عطرها می تواند به موهایتان آسیب برساند.

 1. از یک لوسیون هماهنگ برای افزایش ماندگاری عطر استفاده کنید.

راه دیگر برای حداکثر کردن ماندگاری عطر و ادکلن، خریدن لوسیون، شامپو بدن، و دیگر محصولات جانبی که همراه با آن به فروش می رسند و استفاده همزمان آن هاست. کلوین کلین، ورساچه و دبگر برندهای محبوب محصولات هماهنگ با عطرهای خود را عرضه می کنند.

Eclat dArpege Sheer Lanvin for women 3 1 - 15 ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

 

 1. عطر را روی توپ های کتانی اسپری کرده و داخل پلاستیک بگذارید و هر از گاهی آن را لمس کنید

برای همراه داشتن عطرتان آن را روی یک جفت توپ کتانی کوچک اسپری کنید و قبل از این که خشک شوند داخل کیسه پلاستیکی بگذارید و درش را بسته و هوای داخلش را خالی کنید. آن ها برای استفاده بعدی مرطوب می مانند و بعد تر در طول روز هر گاه احساس کردید رایحه شما ضعیف شده است می توانید آن ها را روی پوستتان بمالید و عطر خود را تجدید کنید.

 1. برای جلوگیری از هدر شدن عطر باقیمانده آن را داخل یک شیشه لوسیون بی بو بریزید.

از آخرین قطرات عطر خود نیز استفاده کنید. اگر شیشه عطر شما دیگر اسپری نم یکند، رایحه باقیمانده را به یک لوسیون بدون بو اضافه کنید و لوسیونی بسازید که بوی عطر محبوب شما را می دهد.

 1. کشوهای خود را به عطر آغشته کنید تا لباس هایتمان بوی آن را بگیرند.
الموندو
عطر ممو پاریس سیسیلی لدر

اگر یک عطر مشخص استفاده می کنید، می توانید کاری کنید که لباس هایتان بوی آن را بگیرند. دستمال کاغذی را به عطر آغشته کنید و داخل کشوی لباس هایتان قرار دهید و اجازه دهید عطر در پارچه ها نفوذ کند.

 1. عطر و ادکلن خود را در محلی خنک و تاریک نگهداری کنید.

عطرها در واکنش به دما یا رطوبت می توانند تجزیه شوند. برای حفظ ماندگاری عطر و ادکلن بهتر است آن ها را بجای نگهداری در حمام، داخل یک کشوی خنک و بدور از تابش نور خورشید حفظ کنید.

 1. عطر را داخل شیشه اصلی خودش نگه دارید.

اگرچه این کار دیگر قدیمی و از مد افتاده است اما برخی افراد هنوز هم دوست دارند عطرشان را در شیشه های مجزای فانتزی نگه دارند. اگرچه این کار به نظر ماهرانه می رسد اما باعث تماس هوا با عطر می شود که در نتیجه می تواند به تغییر ترکیبات شیمیایی آن منجر شود. به این ترتیب ماندگاری عطر نیز کاهش پیدا می کند.

 1. بطری عطر را تکان ندهید.

تکاندن بطری عطر نیز می تواند باعث نفوذ هوا داخل عطر شده و طول عمر آن را کاهش دهد.

 1. عطری با غلظت مناسب بخرید.

بعضی عطرها بطور طبیعی چه داخل بطری و جه روی پوست، عمر بیشتری دارند. عطر و ادکلن های گوناگون در غلظت های مختلفی فروخته می شوند که به معنی نسبت های متفاوت عصاره عطر به الکل در ترکیب آن ها می باشد. اگر ماندگاری عطر برای شما خیلی مهم است محصولاتی را بخرید که غلظت بیشتری دارند.

 

منرجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *