دانستنی های عطر

مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

Mar Galliti یک روش مراقبت پوستی و مارکی گیاهی از کشور مجارستان است که ترکیبات آن کاملا طبیعی هستند. این مارک، به تازگی خط تولید محصولشان را توسعه داده ­اند به تولید پیشرفته عطر، که شامل زوج رایحه ‘طلوع’ و ‘غروب’ است.

Mar Galliti 1 - مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

منبع الهام این زوج رایحه، خاطرات بچگی پدید­آورنده ­ی آن، ZitaGyurokovics ، از چمن­زار و دریاچه­ ی نزدیک خانه­ ی اوست. در حالی که او بزرگ می­ شد، در گودال­ های گل­ آلود و اطراف دریاچه که علف های زیاد و بوته­ ها و دیگر گیاهان وجود داشت، بازی می­ کرد.

اولین چیزی که در مورد این دو عطر توجه را به خود جلب می­ کند، بسته بندی نفیس آن ­هاست. ‘طلوع’ و ‘غروب’ در بطری های سرامیکی سبز زیبا، که   به­ نظر می­ رسد خودشان از زمین روییده ­اند، قرار دارند. هر کدام کار دست و تک هستند، و لعاب درونی بطری همان لعاب مخصوص مواد غذایی است که اطمینان می­ دهد، عطر به درون درزهای متخلخل وارد نشده و تبخیر نمی­ شود. توسعه­ ی بطری عطر، که با همکاری متخصص سرامیک مجارستانی، Tunde Ruzicska، بیشتر از یک سال طول کشید، اما ارزش صبر کردن را داشت زیرا بسیار زیبا و برجسته در ویترین مغازه ها حکمرانی می کرد.

Mar Galliti Dawn and Dusk Review - مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

Mar Galliti Dawn and Dusk Review 1 - مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

هر دو عطر نکات مشترکی دارند، و در ابتدا از پایه­ ی یکسانی شروع می­ شوند. ‘طلوع’ در ابتدا رایحه ملایم شوید دارد و پس از آن به ­صورت جزیی رایحه ای از ترشی لیمو را یاد­آور می ­شود. بوی شوید بسیار غالب و گیرا است و در اولین لحظه باز شدن کل فضا را با رایحه­ ی تند شگفت­­ آورش پر­می ­کند. هر­چه بیشتر بماند، طلوع خشک تر می­ شود و رایحه­ ی شوید مطبوع­تر می­ شود، مانند رگه بویی از مریم گلی. در پس زمینه­ ی آن یک گیرایی خزه مانند دارد، اگرچه تاحدی رایحه­ ی شوید غالب می­ شود، که بسیار دوست داشتنی و جذاب است. در حالت کلی آغاز ‘طلوع’، یادآور گیاهان تازه خرد شده ­است، که برای لحظه ای ممکن است متحیر شوید که آیا باید بر روی آن پا بگذارید یا یک تکه ماهی قزل­ آلا را در آن مزه ­دار کرده و آماده پخت کنید.

الموندو
عطر مردانه تر دهرمس او جيور

رگه­ ی تیزی از مرکبات مانند لیموترش و آویشن به ‘طلوع’ درخشش خاصی می­ دهد، اما به­ صورت­ کلی این عطر بسیار دلپسند و مانند طراوت گیاهان سبز است. علاوه بر این، یک رگه بوی گل­ آلود حیوانی حس می­ شود و بعد رایحه، کمی بوی هوای غمگین می­ گیرد. حسی شبیه نقاشی تصویری از گیاهانی که در امتداد مرداب های دریاچه رشد می ­کنند، اما به­ صورت­ کلی تکیه بر این دارد که نسخه ای وفادارانه از کناره­ ی دریاچه است و جایی برای حس شاعری ندارد. این عطر برای کسانی جذاب است که لذت زیادی از گیاهان سبز می­ برند چون نشان دهنده ­ی وفور این رایحه است.

Mar Galliti Dawn and Dusk Review 3 - مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

در ابتدا ‘غروب’ بوی کاملی است. ولی هر­چه می­گذرد، گویی مکمل بوی شریکش ‘طلوع’ می­ شود. ‘غروب’ هم با رایحه ­ی لیمو و شوید آغاز می­ شود اما در اینجا از توانشان کاسته شده­ است. در اینجا شوید به­ وسیله­ ی گل­ه ایی که به­ سرعت وارد ترکیب می­ شوند ملایم­ تر و معتدل­ تر شده است.

 گل ابریشم، یاسمن و ایلنگ به همراه بابونه و مرهم لیمو در ‘غروب’ به هم می­ پیوندند و همچنان­ که ‘غروب’ آشکار می­ شود نسیم ملایمی ار خنکی نعنا در عطر به مشام می ­رسد. در لحظه، ‘غروب’ حسی مانند چای-یخ به همراه غنچه­ ی تازه­ ی نعنای درون آن را دارد. این گل­ها از این­که ‘غروب’ مانند ‘طلوع’ مطبوع و تیره شود جلوگیری می­ کنند و حسی مانند نقاط نورانی خوش­ آمدگویی را به ترکیب می ­آورند. بابونه قابل توجه­ ترین قسمت در مرکز و قلب عطر است، اما یاسمن موجب لمس کامل بودن می­ شود. هر چه عطر کم ­اثر می­ شود، بویی شیرین از گیاه خشک همراه با کمی رطوبت و شبنم و اندکی ترشی تخمیر می­ گیرد. جایی که ‘طلوع’ غم­ انگیز می­ شود، ‘غروب’ آرام و صلح ­آمیز باقی می ­ماند.

الموندو
عطرهای کلکسیونی كوكت اند Vaudou

‘طلوع’ و ‘غروب’ هر دو به­ صورت جنبشی و قوی در نیم ساعت اول استفاده، ساطع می ­شوند اما رایحه، پس از گذشت زمان به­ سرعت کم می­شود و برای حدود ۴ ساعت یا بیشتر دوام می­ آورد.

‘طلوع’ و ‘غروب’ زوج عطر هستند، و در بسیاری از عناصر مشترکند. با این­که تفاوت­ هایی با هم دارند، اما شباهتشان بسیار مورد توجه است: رطوبت دریاچه، خیسی، بوته ها و گیاهان کوچک و بزرگ اشباع شده، و علفزارهای گل­ آلود.

Mar Galliti Dawn and Dusk Review 2 - مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

مهم­تر از همه، Mar Galliti جایگاه خوبی در بازپدیدآوردن نسخه ای از گل­ها و حیوان­های اقلیمی کنار دریاچه دارد، که رایحه ­ی آن بدون شک، تحسین همگان را برمی­ انگیزد و  بسته­ بندی زیبا و غیرمعمولی خود را دارد. همیشه کارهای بسیاری می­توان انجام داد تا درجه ­ای بالاتر از توازن و زیبایی را به رایحه افزود، اگرچه کمی ساده ­لوحانه به­ نظر می­ رسد اما پر از حس خاطره­ ی قدیمی است.

مترجم: زهرا حکیم

 

Gucci Guilty Intense Eau De Toilette For Men - مطالعه ای بر طلوع و غروب Mar Galliti

کالکشن عطرهای مردانه الموندو

عطر سرد مردانه - مشاهده و خرید اینترنتی عطر و ادکلن خنک مردانه با بهترین قیمت و ارسال رایگان در فروشگاه الموندو کاملترین مرجع تخصصی عطر و ادکلن

مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *