دانستنی های عطر

ملودیک موسیقی رایحه تقویت شده در مطالعه جدید

ملودیک: معنی موسیقی رایحه تقویت شده در مطالعه جدید

آیا کسی از اینجا احساس سردرگمی ناامید کننده می کند وقتی که بوی روغن، عطر یا گیاه زنده می دهید و مغز شما دقیقاً نمی تواند نقشه ای را تهیه کند که دقیقاً بوی چه ماده ای است، حتی اگر بتوانید حافظه خود را به سمت شناخت بیشتر رایحه بکشانید. ارتباطات در پشت ذهن شما وجود دارد؟ به عنوان کسی که از نظر بویایی تخصص دارد، اغلب از افرادی که برای اولین بار ملاقات می کنم خواسته می شود که از عطر و رایحه ای خاص استفاده کننده (مانند عطر و بوی که استفاده میکنند). گاهی اوقات بوی آن را تشخیص میدهم، گاهی اوقات قادر به تشخیص نیستم.
تحقیقات جدید که هفته گذشته در مجله Science منتشر شده است، به این بینش می پردازد که چرا حتی در سطح حرفه ای، علی رغم دانش هایی که باید بدانیدو تجربه و آموزشی که باید کسب کنید، تشخیص آنچه را که بو می کنید، دشوار است. بوی لیمو (لیمویAdobe ) بطور ویژه توسط شبکه ای از محققان علوم اعصاب از N.Y.U هدایت می شود. لنگون، اینسیتیوت ایتالیانو دی تکنولوجیکال و دانشگاه ترنتو، “الگوی فعال سازی مصنوعی یا بوی مصنوعی” را با نور (یک روش تحریک عصبی که از نور برای روشن کردن نورون های خاص استفاده می کند، و بنابراین حس بویایی را در مغز تقویت می کند) ” آموزش داده است. این طرح بر روی موش ازمایش شد، مسئله این است که ما هیچ تصوری از این که موش ها در واقع چه بو می کردند نداشتیم سیب یا پرتقال، کدام یک!؟
برای شروع آزمایش برای تقویت قابلیتهای تشخیص توسط موشها، به موشها آموختند که انتظار پاداش از بوی کنترل “مصنوعی” را داشته باشند که الگوی خاصی از اعصاب را در قسمت بویایی فعال می کند. وقتی الگوهای متفاوت فعال می شدند، هیچ پاداشی وجود نداشت. سپس محققان شروع به تفکیک گلومرول های خاص (خوشه های سلولهای عصبی گیرنده بویایی در قسمت بویایی) کردند، و هر دو ترکیب و زمان گلومرول های فعال شده را تغییر دادند تابتوانند تشخیص دهند که در چه مقطعی موش ها دیگر نمی توانند بوی کنترل را تشخیص دهند.

الموندو
عطر ادکلن با نت قهوه

The Musical Meaning of Smell Strengthened in New Study 2 - ملودیک موسیقی رایحه تقویت شده در مطالعه جدید

آزمایشگاه شیمیایی Adobe Stock

طبق گفته ی American، “دنباله فعال سازی گلومرولی برای درک بو بسیار مهم بود. در گلومرولی که ابتدا فعال شده بود، موشها ۳۰ درصد توانایی در حس بویایی صحیح را داشتند. و هنگامی که آخرین مورد فعال شده را تغییر دادند، فقط ۵ درصد در توانایی تشخیص کاهش یافت. » اما بدون زمان بندی مناسب، آهنگ یا تجربه ادراکی از هم جدا می شوند. ”
در حوزه تجربه بویایی انسان، این اطلاعات برای ارزیابی معنای بوها از طریق توانایی فرد در تشخیص و ایجاد بوی متناسب مفید است. وقتی درباره ی نت های طبیعت اموزش می گیرید، آنها را به صورت جداگانه تشخیص می دهید، به شکل غیر مسلح، می توانیم بگوییم که شما قادر به تشخیص مواد تشکیل دهنده شیمیایی، به ترتیب تعادل آن ها در بینی خود هنگام بو کردن آنها خواهید بود. همانطور که من بیشتر تجربه ی طراحی عطرهای خود را با استشمام رایحه انجام دادم، سعی خواهید کرد که شکل و بوی مواد مختلف را به ترتیب ظاهر ی که تشخیص می دهید انتخاب کنید و ترکیب را متعادل کنید (ترکیب نت ها تقریباً همیشه همراه با مرکبات، نعناع هندی و غیره است). در این مرحله ، در شناسایی مواد تشکیل دهنده شیمیایی موجود در آن دسته از روغنها که ترکیب راکامل می کنند این است که عطرها به یک تجربه هنری نزدیک می شوند.

The Musical Meaning of Smell Strengthened in New Study - ملودیک موسیقی رایحه تقویت شده در مطالعه جدید
عطر خوش بوی دخترانه Adobe stockYet

اگر یاد گرفتید که از طریق رایحه هایی که عمدتا توسط ترنج هدایت می شوند استفاده کنید، برای اولین بار بو کردن روغن گل سرخ خام (حتی با همان تنوع ، در همان غلظت) ممکن است مغز شما به نقطه ای دور هدایت شود تا به یک رایحه ایی قابل اعتماد. اگر فقط بدانید که رایحه از مزرعه گل سرخ به مشام می رسد، شاید بوی آن در رایحه ای که به ترنج منتهی می شود، برای مغز شما چالش برانگیز به نظر برسد. و این فقط یک نمونه واحد است – با تکرارهای بی پایان این اصل، که در هر رایحه ای که مثلاحاوی وانیل یا چوب صندل باشد، اعمال خواهد شد.

الموندو
عطر ادکلن زرجوف كو اكزيستنس

The Musical Meaning of Smell Strengthened in New Study 3 - ملودیک موسیقی رایحه تقویت شده در مطالعه جدید

141 1024x663 - ملودیک موسیقی رایحه تقویت شده در مطالعه جدید

کالکشن عطرهای زنانه الموندو

انتخاب بهترین عطر زنانه و رتبه‌بندی بهترین عطرهای زنانه پرطرفدار و ... خرید بهترین عطر و ادکلن های اورجینال و اصل زنانه ، با قیمت مناسب و معرفی پرفروش ترین عطر ها از برندهای معروف عطر، در فروشگاه عطر ادکلن الموندو

       
مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *