دانستنی های عطر

مروری بر عطر میموزا تانرون و لاواند رومین پریس مونته کارلو

در سال ۲۰۱۹، پریس مونت کارلو پروژه جدید کلکسیون پریس گرس را معرفی کرد. مجموعه‌ای از عطرهایی که به صورت انحصاری توسط عطرساز مشهور ژان کلود النا خلق شده بودند. دو عطر اول رز دمای و جاسمین دپیس بودند. رز و یاسمن معروف‌ترین مواد تشکیل‌دهنده عطر هستند که برند گرس را مشهور ساخته‌اند اگرچه گرس رایحه‌های بیشتری را نیز عرضه کرده است. امسال پریس مونته کارلو یک جفت عطر دیگر تحت نام‌های میموزا تانرون و لاواند رومی پریس مونته کارلو نیز به بازار عرضه کرده است.
هر دو دارای بوی خوش همانند دو عطر پیشین بوده و از رایحه‌های soliflore مشابه خود با هوشمندی و در برخی از موارد با جفت کردن غیرمنتظره اجزای تشکیل‌دهنده متمایز شده‌اند. در رز دمای با افزودن شگفت‌انگیز گل پایا به رز و برای لاواند رومین ژان کلود از انگور فرنگی آبی و تازه استفاده کرد.

Perris Monte Carlo perfumes and colognes - مروری بر عطر میموزا تانرون و لاواند رومین پریس مونته کارلو

بوی اسطوخودوس به اندازه میموزا فصلی نیست. این رایحه طیف گسترده‌تری از فرصت‌ها و ژانرها را فراهم می‌کند. می‌توان گفت که رایحه اسطوخودوس حتی در جریان اصلی صنعت تولید عطر به‌روزترین و جدیدترین مد حساب می‌شود. به صورت کلی هر فردی می‌داند از اسطوخودوس چه انتظاری دارد ولی عملاً روی عطر و رایحه «حقیقی» اسطوخودوس تمرکز بسیار زیادی نشده است و هنوز احتمالات و فرصت‌های پنهان و کشف نشده‌ای از آن وجود دارد. گونه‌های متفاوت اسطوخودوس باکیفیت‌های شگفت‌انگیز وجود داشته و همتایان کمتر شگفت‌آور این‌گونه در سراسر قلمرو اسطوخودوس پراکنده شده‌اند.
لاواند رومین مثال بزرگی است که تشریح می‌کند اسطوخودوس بزرگ‌تر از آن چیزی که ما می‌شناسیم.

لاواند رومین یک عطر تازه، غیر شیرین، سبز و آبی (به لحاظ رنگ و حالت) است. گل‌ها مات بوده و به صورت توده درحال‌رشد در زمان برداشت به نظر می‌رسند. پس از تشخیص سریع و اولیه عطر اسطوخودوس، رنگ آبی آن در گیاه جلب‌توجه کرده و همانند یک روح تبدیل به یک خصوصیت جدید، انتزاعی و روحانی می‌شود. این رایحه در بطن انگور فرنگی جای گرفته است در نتیجه صدای خود را ازدست‌داده و قابلیت شریک خود را گرفته است. انگور فرنگی سیاه داستان اسطوخودوس را به بهترین حالت بیان می‌کند. از جوانه‌های سبز نعناع آغاز کرده، رشد کرده و تبدیل به جوانه‌های سبز آبدار شده و سپس شکوفا می‌گردد. در این بخش، با نمایش رنگ آبی اسطوخودوس، انگور فرنگی سیاه پالت رنگ‌های آبی خود دور کرده، در نتیجه اسطوخودوس بیشتر و بیشتر به رنگ بنفش تمایل پیدا کرده و این رنگ طعم لذیذی به خود می‌گیرد.

الموندو
عطر ادکلن تام فورد کاستا آزارا پرفیوم

به منظور تولد مجدد در فصل بهار، خوشه‌های اسطوخودوس خشک و تقریباً بدمنظر از زمین برداشته می‌شوند. می‌توانم رایحه اسطوخودوس‌های خشک و چوبی را در نبرد نهایی در آخرین ساعت حس کنم.

Lavande Romaine Perris Monte Carlo for women and men - مروری بر عطر میموزا تانرون و لاواند رومین پریس مونته کارلو

 

نت ها: اسطوخودوس، سرو آبی، انگور فرنگی سیاه، مشک سفید

میموزا تانرون لحظه‌ای از زیبایی بهار را همانند یک‌چشم بر هم زدن تصویر می‌کند. رایحه این عطر بی‌اندازه سبک و لطیف است. تنها میموزا می‌تواند چنین رایحه‌ای داشته باشد. اولین‌بار که این رایحه اعلام شد، برخی از خوانندگان دررابطه‌با نت درخت خفچه اظهار تردید کردند. گل‌های این درخت بوی بی‌نهایت بد و حتی «شرم‌آوری» دارند اگر بخواهید آن را مقایسه کنید. بااین‌حال، خفچه در صنعت عطر ترکیب غریبی نیست. نترسید ـ در میموزا تانرون چیز کثیفی وجود ندارد.

میموزا تانرون بسیار واقع‌گرایانه است. قطعه دیگری از میموزا توسط آن فلیپو برای L’Artisan Parfumeur خلق شده که میموزا پور موا نام داشته و رایحه بسیار طبیعی داشت. اگر من آنها را امتحان و مقایسه کنم، بوی میموزا پرو موا همانند شاخه‌های شکننده اولین دسته میموزا است که برای فروش به یک شهر سرد آورده شده است. یا میموزای کالیفرنیا که بیشتر بوی برگ‌ها و شاخه‌ها را به جای گل‌ها احساس می‌کنم یا بهتر بگویم در میان‌برگ‌ها در جستجوی یافتن گل‌ها یک‌به‌یک بوده و هر بار مملو از شعف و شادی می‌شوم. گل‌های بسیار ریز بسیار بامزه هستند و به شما این احساس را می‌دهد که از آنها محافظت می‌کنید.

میموزا تانرون یک عطر لطیف و ملایم نیست بلکه همانند تپه‌های مملو از شکوفه برانگیزنده احساسات است. این شما هستید که احساس می‌کنید در مقابل یک زیبایی اغراق‌آمیز کوچک جلوه می‌کنید. من تعادل حقیقی سبز بودن، شیرینی، نرمی و لطافت و تازگی را در میموزا تانرون تقدیر می‌کنم. معمولاً یکی از این کیفیت‌ها غالب بوده و سایرین را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

الموندو
عطر جان وارواتوس ایکس ایکس ارتیسان تیل

Perris Monte Carlo perfumes - مروری بر عطر میموزا تانرون و لاواند رومین پریس مونته کارلو

 

نت ها: میموزا، خفچه، رز، مشک سفید

 

ما خوشحال هستیم که برند عطر پریس مونت کارلو را به عنوان مرجعی در اختیار داریم که همه صنعت عطرسازی براساس آن است.

 

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *