دانستنی های عطر

عطر ادکلن زنانه بولگاری امنیا گلدن سیترین ۲۰۲۱

بولگاری گلدن سیترین در سال ۲۰۲۰ به عنوان بخشی از خط امنیا عرضه شد. امنیا توسط مری کاترانتزو را معرفی کرده است که در یک بطری رنگارنگ و جذاب ارائه شده و هنوز در فروشگاه ها ظاهر نمی شود ، بنابراین در حال حاضر بولگاری امنیا گلدن سیترین آخرین رایحه در سایت بولگاری محسوب می شود. من انتظار داشتم که یک عطر آفتابی به همان اندازه روشن درون بطری زرد خیره کننده وجود داشته باشد – یک عطر درخشان و شاد که در این زمان از سال برای مقابله با افسردگی فصلی ، مانند مصرف ویتامین مرکبات ، به آن نیاز داریم. نه ، به خاطر اسم نیست سیترین طلایی در مورد سیترین است ، که یک کریستال شفاف با رنگ زرد غنی است ، نه یک میوه معطر زرد روشن ، مرکبات. هدف از این انتخاب به وضوح افزودن گوهر دیگری به مجموعه سنگهای قیمتی بود که بولگاری ، به عنوان یک جواهر فروش ، با آنها سر و کار دارد و ساخت عطر مطابق با آن. سیترین سنگ بسیار زیبایی است. و با این حال تصور می کردم این عطر مرکباتی باشد.

Omnia Golden Citrine Bvlgari for women 2 - عطر ادکلن زنانه بولگاری امنیا گلدن سیترین 2021

رنگ بطری نوید بوی آب پرتقال ، لذت زندگی و آفتاب درخشان بهاری را می داد ، که گویا گاهی اوقات نه تنها ما را گرم نمی کند بلکه روح را از خواب زمستانی گرم و بیدار می کند. به سیترین ، مانند هر سنگ گرانبها و نیمه قیمتی ، بسیاری از خواص مفید نسبت داده می شود. این سنگ از مهارت سخنوران ، اوهام ، کلاهبرداران و جادوگران پشتیبانی می کند. این سنگ برای فالگیرها و دزدان ، و همچنین برای کسانی که سفرهای پرماجرا را ارزیابی می کنند سنگ است. همچنین اعتقاد بر این است که سیترین نور خورشید را به خود جلب می کند و اگر غالباً به سیترین خیره شوید ، مالیخولیا هرگز در قلب شما جا نمی گیرد.

الموندو
عطر آرماني پرايو مگنتا تانزانيت و اينديگو تانزانيت

بطری سیترین رنگ در واقعیت حتی بیشتر از تصویر جذاب به نظر می رسد. شما به نور ، نور خورشید احتیاج دارید تا حتی بیشتر از آن قدردانی کنید. سپس بطری مانند یک آفتاب در کف دست شما قرار می گیرد. من دقیقاً مطمئن نیستم آنچه در ذهن آلبرتو موریلاس مشغول کار بر روی این عطر بود ، بود. احتمالاً ، او به فکر رنگ زرد بود. چگونه می توان زیباترین رایحه ها را در حوزه عطر جمع کرد که دارای رنگ زرد (کمی نارنجی) سیترین هستند. در واقع ، سیترین طلایی امنیا با مرکبات باز می شود. نارنگی شیرین ، و حتی آب پرتقال شیرین تر. اما حضور طراوت مرکبات به سرعت از بین می رود. شیرینی به مربا نارنگی متراکم می شود ، و سپس تجارت مرکبات خود را کاملا از دست می دهد.

Omnia Golden Citrine Bvlgari for women 3 - عطر ادکلن زنانه بولگاری امنیا گلدن سیترین 2021

یلانگ-یلانگ با زیبایی مجلل و کامل ، بالغ ، با نشانه هایی از موز و کارامل ، از مربا جوانه می زند و در شیرینی آن ثبت می شود. احساس می شود شهد گل فقط از گلبرگها پایین می رود ، شیرینی آن بسیار وسوسه انگیز است. یالانگ یالانگ به تدریج تنش خود را از رایحه ای گل به یک عطر پرنعمت پرنعمت تبدیل می کند. نت های گرمسیری ، تفاله هلو رسیده و بنزوئین با رنگ های مختلف بالزامیک ، وانیل و دارچین. بوی عطر از زمانی می رسد که عطرهای شیرین لوس نمی شدند.

و بعد یک انفجار رخ می دهد! انفجار گرده های تازه و پودری. رایحه سبز میموزا. شاخه ای از میموزا – ظریف ترین ، در عین حال غلبه بر هر چیز دیگری در رایحه: یلانگ-یلانگ ، بنزوئین و هلو. آنها اساساً در میموزا حل می شوند ، صفات فردی خود را از دست می دهند ، اما هنوز به شیرین سازی میموز کمک می کنند. میموزای موجود در بولگاری امنیا گلدن سیترین خنک ، سبز و برفی شیری است ، مانند میموز مجلل جنوب فرانسه نیست. بیشتر یادآور آنچه در اوایل بهار در شهر من فروخته شد. با این حال ، میموسای امنیا روشن تر است – مدت مدیدی است که من این میموزای روشن با پف های بزرگ زرد را ندیده ام ، اما در اینجا به ما نمی رسد.

الموندو
مکانیسم های حس بویایی در عطرسازی

Omnia Golden Citrine Bvlgari for women 4 - عطر ادکلن زنانه بولگاری امنیا گلدن سیترین 2021

Omnia Golden Citrine Bvlgari for women 65ml

عطر ادکلن زنانه بولگاری امنیا گلدن سیترین ۲۰۲۱

خط امنیا در ابتدا برای مخاطبان جوان ایجاد شد. من سعی کردم دختری را تصور کنم که می تواند مظهر بولگاری امنیا گلدن سیترین باشد. دختری که اسکیت های غلتکی خود را می پوشید و خیلی زود در فصل با توجه به آب و هوا کلاه گرم خود را برمی داشت. او در حال غلتیدن یا بهتر بگوییم پرواز از بالای پیاده رو است. موهایش به رنگ خلق و خوی لحظه ای او ، آب نبات هلو در گونه اش ، مادربزرگ عطر پرنعمت سنگین قرض گرفته بر روی مچ دستش و یک دسته گل عظیم از میموزا در دستانش ، گرده های بینی اش غبار زده شده است. و همچنین به نظر می رسد که وی بالهای سنجاقک نامرئی در پشت خود دارد که مانند سیترین طلایی می درخشد.

با این حال ، یک تصویر جذاب ، هیچ چیز خاصی در مورد جوانه سیترین امنیا وجود ندارد. یک زن بالغ که دسته گل زردی را در برابر کت سیاه و سفید کوتاه خود نگه داشته است ، می تواند چنین بویی داشته باشد – مانند فیلم “استاد و مارگاریتا” از بولگاکوف: “… گل های زرد مشمئز کننده و ناراحت کننده. شیطان فقط می داند نام آنها چیست ، اما به دلایلی ، آنها اولین کسانی هستند که در مسکو ظاهر می شوند. ” بوی میموزا در اوایل بهار در هوای سرد مسکو با این نقل قول از استاد و مارگاریتا جدایی ناپذیر شده است.

الموندو
اسطوخودوس عطری از پروونس با عشق

نه ، من البته پیشنهاد نمی کنم که بولگاری امنیا گلدن سیترین یک عطر مارگاریتا باشد. این عطر کاملاً یک عطر بزرگسال ، پرحجم و در عین حال جشن و شاد است. اگر میموسا را ​​دوست دارید ، امین گلدن سیترین را امتحان کنید. نه روی بلاتر ، زیرا رایحه مرکبات مدت زیادی روی آن می ماند اما روی پوست شما. شیرینی زیاد دوام نخواهد داشت ، اما میموسا ساعت ها با شما می ماند و طبیعت بیشتری می یابد.

بوی میموزا در هوای تازه اوایل بهار.

بوی شادی.

از میان همه نسخه های منتشر شده در امنیا ، این بولگاری امنیا گلدن سیترین زرد مورد علاقه من شده است. من تمام مراحل رشد آن را دوست دارم – مربای نارنگی و یلانگ-یلانگ با بنزوئین و هلو. اما بیشتر از همه من میموسای آن را دوست دارم.

امنیای جدید همیشه هیجان‌انگیز است! خصوصا از زمان شکل‌گیری نسخه دهم خط تولید معروف آن. رنگ زرد بطری آن روشن و شاد است و از گلدن سیترین الهام گرفته است که جواهر روشنی و خوش‌بینی است. این عطر گل و خورشید است و عنصر اصلی آن یلانگ-یلانگ است.
ترکیب امنیا گلدن سیترین، نارنگی سیسیلی آبدار و خوشبو و هلوی سفید را در شروع خود دارد و در اسانس های میانی به آکوردهای یلانگ-یلانگ و یاسمن منتهی می‌شود. صمغ لوبان و چوب سدر در نُت پایه، گرمای مطبوع و تاثیر آفتاب را تداعی می‌کند. این ترکیب امضای استاد عطرساز، آلبرتو موریلاس را داشت.

نت اولیه : نارنگی ماندارین هلو
نت میانی : یاس گل یلانگ
نت پایه : لوبان سدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *