دانستنی های عطر

عطر اولیوو – قصیده تابستانی برای زیتون از بوتگا ونتا

پارکو پالادیانو تن: اولیوو – قصیده تابستانی برای زیتون از بوتگا ونتا

Parco Palladiano X: Olivo – Summer’s Ode to Olives from Bottega Veneta

بوتگا ونتا ، سازنده محصولات چرمی ایتالیایی ، از اواسط دهه ۶۰ طراحی و تولید می کند ، بسیاری از آنها دارای ساختار چرمی intrecciato هستند. این ساختار نوعی بافت قطعات چرمی است که بر روی تعصب بریده شده اند و یک تکه چرم منحصر به فرد ایجاد می کند که قدرت و شکل خود را برای چندین دهه حفظ می کند.

برای دوستداران عطر ، این شرکت وارد عرصه عطرها شده است و برخی از رایحه های جامد و قابل توجه را تولید کرده است. اولین عطر ، بوتگا ونتا (ادوپرفیوم) در سال ۲۰۱۱ منتشر شد ، یک عطر یاسمن و فلفل صورتی بر پایه چرم، که تعادل کاملی از مینیمالیسم و تجمل لوکس را حفظ می کند. برخی دیگر از برجسته ترین آنها پور هوم اکستریم (عطری مردانه بر پایه کاج ،عمیقاً رزین دار) و نوت او ابسولو ( یک گل کهربایی خوشمزه )است که دارای گلهای نرولی مخلوط با اپوپوناکس و هلیوتروپ هستند. به عنوان مثال ، حتی عطرهای ملایم تری از عطرهای بوتگا ونتا ، مانند اسنس اروماتیک ، هنوز هم دارای مشخصات گیاهی سبز هستند – آنها نمی توانند به عنوان یک پروژه جانبی توسط یک فروشگاه کالاهای چرمی حذف شوند.

Parco Palladiano X Olivo Summers Ode to Olives from Bottega Veneta 2 - عطر اوليوو - قصیده تابستانی برای زیتون از بوتگا ونتا

من و همکارم آدام فروزیاتی ،چند ماه قبل در مورد عطرهای مورد علاقمون صحبت می کردیم و این او بود که به عطر اولیوو از مجموعه منحصر به فرد بوتگا ونتا ، لاین پارکو پالادیانو اشاره کرد. مانند بسیاری از لاین های منحصر به فرد خانه های طراح ، من برخی از این موارد را فقط در دست خود دارم. این امر ممکن است به این دلیل باشد که بسیاری می آیند و می روند و سخت است بدانید که آنها تا چه مدت قصد دارند در کنار هم بمانند. همچنین ، به نظر می رسد برخی از آنها ، شاید آماده رقابت با نسخه های فزاینده ای از خطوط منحصر به فرد مانند لویس وویتون یا کریستین دیور باشند. اما ما هر دو علاقه شدیدی به رایحه های سبز ، بوی “گیاه شناسی” و قطعاً شیفته مفهوم زیتون به عنوان یک نت در عطر داریم ، بنابراین من شروع به خواندن کردم و نمی توانم این ایده را کنار بگذارم. اما از این عطر برای به دست آوردن یک زمینه ، تصمیم گرفتم که بوی دیگری را نیز از این لاین بو کنم ، بنابراین ترتین: کوادریفولیو (شبدر چهار برگ) نیز خریداری شد.

الموندو
معرفی عطر زنانه کارولینا هررا وری گود گرل

Parco Palladiano X Olivo Summers Ode to Olives from Bottega Veneta 3 - عطر اوليوو - قصیده تابستانی برای زیتون از بوتگا ونتا

Parco Palladiano XIII: Quadrifoglio Bottega Veneta for women and men

عطر بوتگا ونتا: کوادریفولیو.

لاین پارکو پالادیانو گروهی از عطرهای تک نت است که روی هم رفته به نوعی وجود ، چوب و گلها مرا به یاد پارکی در اواخر بهار یا اوایل تابستان می اندازد ، پر از صداها و بوهای ملایم و تند. اینها بسیار جالب هستند زیرا امضای بوتگا ونتا روی آنها وجود دارد: به آرامی گیاهی ، پر از سبزی معطر ملایم و نت های چوبی.
ترکیبی از عطریات سنتی با پیشنهادات باطنی و متفاوت.
کوادریفولیو یک مثال عالی در این مورد است ، عطری که در کنار ایده ریحان ، شبدر ، یونجه (با استفاده از کومارین) و طنین بسیار نرم بخور ، کهربا و شمعدانی قرار می گیرد. که در نهایت برای پوست بسیار با طراوت و لذت بخش است. این اولین دوره عالی در یک شام بود که پذیرایی آن بسیار مهمتر بود.

پارکو پالادیانو تن: اولیوو دارای یک افتتاحیه فوق العاده است ، یکی از آن عطرهای ‘اسمایل واید اند دیپ برث’ است.از آنجا که دریای مدیترانه سرزمین من نیست ، نمی توانم بگویم که این یک نوستالژی بزرگ برای من دارد ، اما در عین حال ، بوهای این منطقه از جهان برای عطرسازی آنقدر حیاتی است که ما اغلب آنها را بدیهی می دانیم. . با این اوصاف ، زیتون به ندرت در عطر ظاهر می شود – با این حال ما در حال مشاهده این تغییر هستیم زیرا ارتباطات غذا و بو را بسیار بیشتر از گذشته در آغوش می گیریم. در اولین مجموعه ما در زمینه عطر و غذا ، همکار النا ووسناکی به طور خاص اهمیت زیتون را در غذا ، فرهنگ و چشم انداز یونان بومی خود ذکر می کند و همچنین از اولیوو بوتگا ونتا نیز یاد می کند.

Parco Palladiano X Olivo Summers Ode to Olives from Bottega Veneta 4 - عطر اوليوو - قصیده تابستانی برای زیتون از بوتگا ونتاالیوو با نت های بیولوژیکی سریعی در ابتدا همراه است که با زندگی ، لاین های آفتابی و کمی هوای نسیم همراه است. شروع آن با لمس گالبانوم ، مشت علف سبز و عدسی (همچنین به عنوان ماستیک نیز شناخته می شود.) نیز همراه است، که تا حدودی کمتر شناخته شده است ،که یک صمغ طبیعی درختی است که بوی ملایمی شبیه کاج دارد ، جایی بین صنوبر مومیایی ، سوزن های نخل شیرین و کاج.
اغلب از آن برای تهیه دسرهای خاص استفاده می شود که در آن یک نت سبز غیرمعمول ، متمایز و بسیار رضایت بخش (نه برخلاف نعناع یا سبز زمستانی) اما با مشخصات گرمتر استفاده می شود. این دود بسیار خفیف است و به خوبی به عطرها می آید. در آغاز قرن جدید شاهد ظهور ماستیک در عطرسازی بودیم و اگرچه در واقع یک عنصر “نیش” است ، اما برای ایجاد پروفایل های سبز گرم بسیار ارزشمند است.

الموندو
معرفی عطر ادکلن جدید تام فورد بیتر پیچ 2020

مدت کوتاهی بعد ، خود را در انتظار آن بازدهی خاص می بینید – آیا ما بوی زیتون را استشمام می کنیم؟ این بخش بسیار جالب بود زیرا بوی کلی زیتون در جهان واقعاً بسیار زیاد است و دسته های مختلف بوی را در بر می گیرد. به انواع آن فکر کنید: زیتون سبز ، شاخه های آن و برگ های باریک آن.
زیتون تازه با طعم شدید تلخ خود ؛
زیتون های کمی پردازش شده در آب نمک با گیاهان دارویی ؛
زیتون با روغن روغن شمال آفریقا ؛
روغن زیتون (از شیرین تا تند).

ما بسیاری از انجمن ها ، خاطرات ، ایده ها و ایده آل ها را به این بو می رسانیم ، شاید از طریق یادآوری شخصی خود از زیتون فیلتر شده باشیم. برای بسیاری از افراد، بوی زیتون از بوی غذای شور – پیتزا ، نان ، روغن و سالاد – جدا نیست..

اولیو زیتون را در بسیاری از چهره ها نشان می دهد اما موفق می شود یک زیتون خوش آب و هوا را که به آرامی روی شاخه ای تاب می خورد ، به تصویر بکشد. این بوی بسیار جذابی است زیرا به بوی روغن نزدیک نمی شود. در حال حاضر ، من آنقدر از زیتون خوشم می آید که احتمالاً از رایحه ای معطر با روغن زیتون استقبال می کنم ، بوی خوب زیتون از نت های مربوط به هگزانال (که شامل آلدهید C6 یا کاپروئیک آلدئید است) ناشی می شود که بوی شدید ، چرب ، نارس و “سبز” دارد. عطرساز Amandine Clerc-Marie به این زیتون میانی راهی وسیع می دهد که زمان خود را در آن بگذراند و ساعت ها پس از سمپاشی ، هنوز نت های زیتون رنگی را مشاهده می کنید که از ابتدای چمن به سایه های عمیق تر ریشه های کهربا و نوعی ملاس حرکت می کنند.

Parco Palladiano X Olivo Summers Ode to Olives from Bottega Veneta 1 - عطر اوليوو - قصیده تابستانی برای زیتون از بوتگا ونتا

Parco Palladiano X: Olivo – Summer’s Ode to Olives from Bottega Veneta

اولیو فراتر از استفاده از زیتون به عنوان یک نت عمل می کند. این واقعا مایه حیات عطر می باشد و شما تعجب می کنید که چرا از این نت بیشتر در عطرها استفاده نشده است. البته ، جادوی فوق العاده ای در نحوه ساخت آن وجود دارد ، زیرا غارت اولیو بدون هیچ حوصله ای کاملاً واضح و بسیار کامل است ، و بنابراین هرگز از خود سوال نمی کنید که “آن بوی جذاب زیتون چه شد؟ ” خود را در سرتاسر حامل می گذارد و روی بستری از نت های بسیار غنی قرار می گیرید ، از برگهای بنفشه به شدت گیاهی و کامل گرفته تا وتیور دودی .سپس چوب سدر گرم و شدید ، نعناع هندی شیرین و عمیق ، به آرامی نفوذ می کنند ، واقعاً برای اولیو بسیار مناسب است زیرا زبری چوبی را با کمی فضا و هوا اضافه می کند و از سنگین شدن زیتون غالب جلوگیری می کند.

الموندو
عطر ادکلن ال ارکسترا آمبر سلو


Parco Palladiano X: Olivo Bottega Veneta for women and men


عطر بوتگا ونتا پارکو پالادیانو (ایکس) ۱۰ الیوو

رایحه اولیه: نت سبز ، گالبانوم ، ماستیکا

نت میانی: زیتون

رایحه پایه: وتیور ، برگ بنفشه ، عنبر ، سدر ، ایسو ای سوپر ، نعناع هندی ، دانه تونکا

من نمی توانم انکار کنم اگر پارکو پالادیانو تن: اولیوو بوی خیلی زیادی مثل زیتون نداشت ، ناامید کننده بود یا نه!. نا تا آنجا که ممکن است در این عطر (شاید با این واقعیت که در یک خانواده نی قرار گرفته است که روی نت های تک متمرکز شده است) جسارت دارد ، بوی زیتون را از طراوت شاخه درخت تا تن های غنی تر آن را به عنوان یک نت تیره ، شیرین و خارق العاده تر می بیند. – چرخه ای که با تفاوت های غنی و کهربا به پایان می رسد – یک پالت کامل از مواد سبز و شربت دار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *