دانستنی های عطر

عطر زنانه پریمیتیف مکس فکتور عطر دهه ۱۹۵۰

تاریخچه توسعه مکس فکتور و ظهور آن به عنوان یکی از بزرگترین غول های لوازم آرایشی ارتباطی جدایی ناپذیر با هالیوود دارد. مکس فکتور (به نام واقعی ماکسیمیلیان فاکتوروویچ) با در دست داشتن ۴۰۰ دلار آمریکا از روسیه به ایالات متحده آمریکا ، فروشگاه ضد عفونی کننده مو را در سال ۱۹۰۹ در لس آنجلس تاسیس کرد. رشد سریع سینما در هالیوود وی را متقاعد کرد که کلاه گیس و مو بفروشد که همزمان محصولات مراقبتی ،پس از انواع لوازم آرایشی ، تقاضای زیادی در رشد سریع صنعت فیلم داشت .

Primitif Max Factor for women 5 - عطر زنانه پريميتيف مكس فكتور عطر دهه 1950

سینمای رنگی به این شرکت ،دلیلی برای تولید مجموعه آرایشی داد که همه استودیوهای فیلم سازی هالیوود شروع به استفاده از آن کردند ، که متعاقباً به زنان سراسر دنیا کمک کرد تا خودشان احساس کنند ستاره های صفحه هستند. از ابتدای رکود بزرگ تا سال ۱۹۵۵ ، بازیگران استودیوی هالیوود محصولات مکس فکتور را با عدد نمادین ۱ دلار آمریکا تبلیغ می کردند – به این ترتیب استودیوها فیلم ها و ستاره های سینمایی جدید خود را که توسط مکس فکتورپرداخت شده است ، تبلیغ کردند. تا سال ۱۹۳۳ ، ۹۶٪ از استودیوهای فیلم سازی جهان از محصولات آن استفاده می کردند.

Primitif Max Factor for women 1 - عطر زنانه پريميتيف مكس فكتور عطر دهه 1950

وقتی صحبت از عطرها می شود ، مکس فکتور در دهه ۱۹۲۰ با له پرفیوم مکس، تروکادرو و کوکونات گروو شروع به کار کرد – اما این ترکیبات فرانسوی بودند که فقط در ایالات متحده بسته بندی می شدند. پس از آن گریت دپرشن بخش عطرها را تا سال ۱۹۵۰ متوقف کرد ، زمانی که این شرکت تجارت خود را مورد بازرسی قرار داد و تصمیم گرفت که آنچه وجود دارد طیف وسیعی از رایحه ها باشد. پریمیتیف (١٩۵۶)و الکتریک(١٩۵۴) اولین عطرهای مکس فکتور بودند که در ایالات متحده آمریکا تولید شدند.

الموندو
زاگار عطري جديد از بلند عود

پس از آن ، مکس فکتور نیز با کوردای (در سال ۱۹۶۱ راه اندازی شد) و هالستون (در سال ۱۹۷۵) وارد بازار شد ، اما تجارت اصلی آن با محوریت مواد آرایشی باقی ماند. مشهورترین تبلیغات پریمیتیف مکس فکتور – با چهره ژان پچت در نوارهای سایه ای – با شعار “با پریمیتیف زنانه خود را از بند باز کن!” منتشر شد. و “پریمیتیف برای زنی که هر اینچ یک زن است.”

Primitif Max Factor for women 3 - عطر زنانه پريميتيف مكس فكتور عطر دهه 1950

به احتمال زیاد سوپرمدل ژان پچ پس از تبلیغات سوتین کول اف کالیفورنیا در سال ۱۹۵۴ برای مجموعه د فیمیل انیمال (مداد مونث) ، روی مداد مکس فکتور دعوت شد علاوه بر این ، او همچنین چهره بسیاری از عطرهای دانا ، چاربرت ،آوون،رولون و هلنا روبنشتاین در آن زمان بود. مکس فکتور در حال از دست دادن نفوذ خود در هالیوود بود و به دنبال موقعیت جدیدی در ریشه های کالیفرنیایی خود می گشت . نام فرانسوی به کیفیت خارجی رایحه اشاره داشت که در واقع ابتدایی است ، نه به معنای ساده بودن ، بلکه ، پایه و اساس بودن .روی پوستر ، فقط صورت نشان داده شده است ، اما به نظر می رسد که اگر عکس تنه را نیز نشان می دادند ، ما می دیدیم که او سوتین گلوله ای را پوشیده است ، که در دهه پنجاه بسیار محبوب بود.

البته ، عطر پریمیتیف مکس فکتور در اتحاد جماهیر شوروی سابق ظاهر نشد – من بطری کوچک عطر خود را از یک دوست آمریکایی از تگزاس گرفتم (با تشکر ، rasputin1963!).

از همان دقایق ابتدایی ، پریمیتیف به عنوان یک رایحه شیرین درک می شود. نت های شبیه میتسوکو در اینجا چنان قدرتمند هستند که علی رغم آلدئیدها با رایحه صابون ، عطر در ابتدا شربت به نظر می رسد و به دلیل وجود روغنی-لاکتونیکی ، عطر روغنی است. این شیرینی میوه ای زیبایی را خراب نمی کند ، اما یک زنانگی غیرعادی را به عطر می بخشد – وقتی میتسوکو قبلاً به شخصیت خرگوش چوبی و خزه ای خود تبدیل شده است ، پریمیتیف هنوز با لبخند گل-آلدئیک می درخشد و به سرگرمی و معاشقه ادامه می دهد.

الموندو
عطر مردانه پینو سیلوستره آکوا دی پینو کلن

Primitif Max Factor for women 4 - عطر زنانه پريميتيف مكس فكتور عطر دهه 1950
دسته گل پریمیتیف کاملا کرکی است و روی زمینه آلدهید قرار گرفته است. ابتدا یک نت میوه ای یلانگ-یلانگ در آن آشکار می شود و به هلو کمک می کند و سپس یک جفت گل رز و گل یاس در آن قرار می گیرد که عطرهای بسیار دیگری را به ذهن متبادر می کند – که می توان از آرپج لانوین ،امواج گولد،سورتیلج له گالیون و موارد دیگر از میتسوکو گرلین نام برد.

آلدئیدها ، اوریس و مشک های نرم مانند بوی سبک ترمه از شهرت دختران ژاکت ، که ایده اصلی رایحه است ، گرمی کرکی به رایحه می بخشد. عطر نرم و لمسی است. گویی با خود می گوید ، “نزدیک شوید ، من را لمس کنید ، من گاز نمی گیرم.” این جمله به ما نوید می دهد که هر سانتی متر از بدن شما به لمسی نرم ، گرم و دلپذیر خواهد رسید.

پایه چیپری پریمیتیف پر از مشک نیترو و خزه بلوط است و نت های چوبی مانند یک بوآ خز پشمالو با مشک پوشانده شده اند. یک عطر زمزمه ای تلقین کننده ، گرم و بسیار آشنا با رنگ و لعاب ظریف – تصور مرلین مونرو ، کیم نواک و جین منسفیلد در آن آسان است.

نت های برتر: آلدئیدس ، هلو و ترنج ؛ نت های میانی: زنبق ، گل بلغاری ، یاسمن ، یلانگ-یلانگ ، گل سوسن و گل شمعدانی ؛ نت های پایه: سیوت ، مشک ، اوکموس ، اوریس ، عنبر ، چوب صندل ، پاچولی و وتیور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *