دانستنی های عطر

بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس ، محصولی جدید از جاش لاب و به طور غیر قابل پیش‌بینی قابل خوردن.

عطرهای اسلامبرهاوس به شدت اسرارآمیز بوده و خرید آن غالبا دشوار است. جاش لاب اهل ارگان و خالق این محصولات، تا به حال به ندرت با مردم در تعامل بوده  از این رو چگونگی ساخت این عطرها مورد توجه قرار گرفته است. اخیرا زمانی که لاب اولین رایحه جدید در دو سال گذشته، یعنی برند فیجر را روانه بازار کرد، طرفداران قبل از اینکه او مغازه را دوباره بعد از ۲۴ ساعت تعطیل کند، برای خرید این محصول هجوم آوردند، دلیل آن چه بود؟

بخشی از این مسئله باید به خاطر ویژگی‌های خاص حمل و نقل عطرهای اسلامبرهاوس باشد که مورد تشویق نیز قرار گرفته است. شاید عطرهای لاب، بیشتر از دیگر محصولات خاص‌پسند، تخیل مشتریان را از یک روز معمولی و کسل‌‌کننده دور کرده و آنان را به سمت جهان گوتیک، جایی که همه چیز کمی آرام‌تر است، هدایت می‌کند. لاب در صفحه اصلی سایت، رویکرد خود در طراحی عطرها را «بسیار هیجان‌انگیز» توصیف می‌نماید.

New Sibet Slumberhouse for women and men - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

Grev Slumberhouse for men - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

تقریبا می‌شود گفت که عطرهای او هیچگاه دو تصویر یکسان را در ذهن پدید نمی‌آورند. مقداری از این عطرها انسان را هیجان‌زده کرده، هوش و حواس را با خود برده و برای شخص تجربه کاملا خاصی را به ارمغان می‌آورد.

بعضی عطرها مثل نورن که من آن را با معادل بویایی داستان فیلم توئین پیکس مقایسه کردم، متمایز از دیگر محصولات است. با هر بار استفاده از سووا (به بررسی آن خواهیم پرداخت) بیشتر از بار قبل احساس متفاوتی خواهید داشت.

بعد از دو هفته تست کردن و استفاده از بیش از یک هشتم شیشه عطر، فیجر را در دسته‌بندی گذشته جای دادم. در ترکیب آن مقادیر ثابتی وجود دارد که محصولات پیشین خط تولید اسلامبرهاوس را به یاد می‌آورد، مواردی مثل:

مقداری جندبیدستر، لوبیای تونکا، یونجه خشک و شاید اسطوخودوس که شبیه به سووا ساده می‌باشد؛ مقداری کاکائو پودر شده که یادآور اوور است؛ و مقداری چوب بوش اسلامبرهاوس کلاسیک که به طور ناخوشایندی صداهایی تولید می‌کند و در بسیاری از محصولات لاب هم وجود دارد که گاهی اوقات چوب سندل جایگزین آن می‌شود. نشانه‌های مبهمی از میوه آرام‌پز شده، معرف عطر چای هلو کیست می‌باشد. اگرچه فیجر هم شبیه به تنها یک نسل پیشین اسلامبرسنت است که آن باید اوور باشد.

الموندو
عطر ادکلن زنانه فلور د سریزیر اینفوسیون فروت

Fjerne Slumberhouse for women and men - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

تا به امروز اسلامبرهاوس، صاحب بیشترین عطرهای ساخته شده از مواد غذایی است. نامیدن اسلامبرهاوس با صفت اشتهاآور تا حدودی گمراه‌کننده خواهد بود. جایی که لاب از صفت شیرینی استفاده می‌کند، به گونه‌ای عمل می‌کند که هنوز این عطر را تا حدودی غیرقابل خوردن و حتی کمی سمی نشان می‌دهد. با وجود همه این‌ها باز هم سیانور بسیار خوشبو است.

هنوز هم جدیدترین عطر تولید شده، بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است. عطری که یادآور خمیر شیرینی با لایه‌هایی از کره ذوب شده در میان آن است. بخش دوم غذا شامل آجیل‌های خیس‌خورده در لیکور است که در بشقاب‌های بزرگ سفالی سرو می‌شود.

Reviewing Slumberhouse Fjerne the Unexpectedly Edible New Creation from Josh Lobb - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

تونکایی که در ساخت عطر استفاده می‌شود، بوی انواع چای را تداعی می‌کند. این عطر برای من یادآور بوی چای رویبوس با رایحه خاک رس وانیلی و علف خیس‌خورده بود.

دقایق اول بوی سبک و شیرین جای خود را به چیزی واهی‌تر و انتزاعی‌تر می‌دهد؛ مثل عطر فوجر با اشاره به چیزی نارس‌تر. شاید به خاطر شباهت اسم‌هایشان هم باشد: فیجر و فوجر.

مقداری بوی نارگیل نارس به مشام می‌رسد، چیزی که من از لاب انتظار نداشتم اما تاثیرگذاری آن با بوی خمیر شیرینی بسیار گیرا بوده و مثل نان بادامی نارگیلی است. بویی که گویا از گاما اکتالاکتون ساخته شده و از طرفی تمایل لاب به استفاده از مواد طبیعی با کیفیت بر کسی پوشیده نیست، از این رو احتمالا او از کمی عصاره کربن دی اکسید نارگیل طبیعی استفاده کرده است.

دوستی موسیو بارک را به من پیشنهاد داد. شاید حق با او باشد؟ نمی‌توانیم مطمئن باشیم، از آنجایی که عطرهای تولید شده توسط لاب تاکنون دربرگیرنده «خداحافظ، خداحافظ، خداحافظ، خداحافظ» بوده است. در بهترین حالت عجیب غریب است و در بدترین حالت بی‌فایده.

مقادیر نارگیل نارس و شکلات جای خود را به پوست خشک دانه قهوه داده و بسیار شبیه به ناسوماتوس پاردن می‌شود. بین این دو، من فیجر را ترجیح می‌دهم زیرا پایه چوب سندل آن مثل پاردن سعی در شیرفهم کردن من ندارد.

اگرچه پیش‌تر گفتم که جاش لاب تاکنون هیچ چیزی را تولید نکرده است که کاملا قابل خوردن باشد، اما دفعاتی پیش آمده است که آرزو کرده‌ام کاش می‌توانستم آزادانه مقداری از جدیدترین عطرش را روی پنکیک‌های داغ موز و گندم اسپری کنم. این عطر هم حالت روشنی و سبکی خود را حفظ کرده و هم مقداری حالت شهدگونه دارد. در هنگام ساخت به طور قطعی از حالت چسبناک خود که در سووا و جکه وجود داشت خارج می‌شود.

الموندو
عطر مشترک پئوسیم لاست واندر

Kiste Slumberhouse for women and men - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

Sova Slumberhouse for women and men - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

به طور حتمی فیجر مقدمه‌ای بر استفاده از محصولات اسلامبرهاوس و تولیدات لاب برای کسانی خواهد بود که تا به حال از آن‌ها استفاده نکرده‌اند. این محصول به طور قابل ملاحظه‌ای قادر است تا طرفداران دیرینه لاب را که با زیبایی‌ شناسی‌های او در رابطه با حس بویایی آشنا هستند به وجد آورد.

حالا به بررسی بعضی دیگر از محصولات او که ممکن است (شاید هم ممکن نباشد) به زودی در دسترس قرار گیرد، بپردازیم.

رایحه‌های اسلامبرهاوس که به بررسی آن خواهیم پرداخت جدید نیستند، اما تمام آن‌ها در دو سال گذشته درخواست برای پخش مجدد در بازار داشته‌اند. تا اینجایی که ما می‌دانیم لاب قرار است تا این محصولات و دیگر محصولات از این قبیل را در شیشه‌های بیشتری و در آینده‌ای نه چندان دور روانه بازار کند.

New Sibet Slumberhouse for women and men 1 - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

 

نیو سیبت

New Sibet Slumberhouse for women and men

 

جاش به بوی معمولی زنبق با کمک رایحه نعنا و اسپریتز جان تازه‌ای بخشیده که تشخیص دقیق آن کار ساده‌ای نیست. میخک باعث ایجاد تفاوت‌های جزئی در بوی گل این عطرها شده و حتی آن‌ها را به سمت بوی عطرهای گرفته شده از حیوانات متمایل می‌کند. شاید فرانسوی‌ترین اسلامبرسنتی باشد که تا به حال بوی آن را حس کرده‌اید.

Grev Slumberhouse for men 1 - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

 

گرو

Grev Slumberhouse for men

 

در گرو از پوست‌های روشن سیب و مقادیر ماندگار میخک استفاده شده تا وسیله‌ای برای پرت کردن حواس باشد. این متعلق به فوجر دلپذیر و معمولی شما نبوده و همچنین به خاطر رایحه بسیار خوشبوی آن هم نیست. بویی خنک و تند است که شاید گویای داستان الوار جدا شده‌ای است که برای اولین بار به داخل جریان آب یخ زده‌ای افتاده است. بسیاری از رایحه‌های لاب دیگر با ظاهر تیره و گل‌آلود تولید نمی‌شوند اما این مایع آبی کریستالی کاملا تداعی‌گر همان بو است.

Kiste Slumberhouse for women and men 1 - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

 

کیست

Kiste Slumberhouse for women and men

 

این عطر رای من برای اعتیاد آورنده‌ترین عطر اسلامبرهاوس را از آن خود کرده است. هلوی خمیر شده با مقادیری از ساقه تنباکو، برگ‌های چای سیاه، تونکا و مقدار زیادی عسل که با هم آمیخته شده و رایحه‌ای شبیه به بوربون دارد که کاملا مناسب است (اگرچه بوی تنباکوی موجود، آن را از محدوده بوهای اشتهاآور دور می‌کند). در حقیقت هنوز متعجب هستم که یک عطر تا این میزان مواد مختلف را در خود جای داده باشد و بتواند در گرما بسیار شیرین نباشد. استفاده از این عطر در تابستان و در اواخر پاییز به یک اندازه عالی است.

الموندو
تسخیر قلب مردها با حس بویایی

Sova Slumberhouse for women and men 1 - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

 

سووا

Sova Slumberhouse for women and men

 

به احتمال زیاد سووا نامبرده شده‌ترین عطر اسلامبرهاوس است و مطمئنا مبنای بسیاری از تولیدات لاب بوده است. سووا آفتاب‌پرست پاییزی عطرها است، مواد تشکیل‌دهنده آن از علف‌های خشک و آبجو تا موم و جوانه سپیدار در تغییر است. دود تفنگ، چوب توس و یک چیز پلاستیکی در خشک شدن آن به طور قابل توجهی نفوذ دارد.

نکته‌ای در مورد ضمانت عطرهای اسلامبرهاوس

کاربر اینستاگرام می‌تواند ترفند زیر را دنبال کند که روایت‌گر روند خرید عطرهای اسلامبرهاوس به یک روش کمدی و زیبا است.

«… برای استفاده از آخرین قطره اسلامبرهاوس، شخص باید خود را برای لحظه‌ای با نابسامانی‌های اتر وفق دهد. آسمان تاریک است. هوا سرد است. جغدها آنچه که به نظر می‌آید نیستند. آن‌ها زوزه می‌کشند و طرفداران اسلامبرهاوس برای چک کردن اینستاگرام رقابت می‌کنند.»

اگرچه این مسئله به صورت طنز و اغراق‌آمیز در اینجا گفته شده اما طرفداران اغلب بعد از فروش سریع تمام کالاها یا تعطیلی فروشگاه اینترنتی، احساس راحتی می‌کنند. به نظر نمی‌رسد لاب فروشگاه خود را برای مدت طولانی باز کند. که او اصلا این کار را نکرد.

Reviewing Slumberhouse Fjerne the Unexpectedly Edible New Creation from Josh Lobb 1 - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

Reviewing Slumberhouse Fjerne the Unexpectedly Edible New Creation from Josh Lobb 2 - بررسی برند فیجر اسلامبرهاوس محصولی جدید از جاش لاب

او فروشندگانی دارد (لاکی‌سنت در لس‌آنجلس و نیویورک، فیومر در پورتلند، لولا در کراکو لهستان) اما بعضی از محصولات پخش شده مثل فیجر سریع به دست آن‌ها نرسیده و یا حتی هرگز هم نرسیده باشد.

بهترین کاری که افراد مشتاق می‌توانند برای گرفتن یک شیشه از عطرهای لاب انجام دهند این است که با اعلانات روشن عضو صفحه اینستاگرام او شوند. او به ندرت پست می‌گذارد، این به این معناست که اگر اعلانی دریافت کردید، شاید به سمت عطر جدید و یک فرصت جدید برای امتحان کردن محصول او حرکت کنید.

تا به حال هیچ محصولی از اسلامبرهاوس را امتحان کرده‌اید؟ کدام یک مورد علاقه شماست؟

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *