roberto - برند روبرتو کاوالی
نام برند : روبرتو کاوالی
کشور : ایتالیا
محور فعالیت : مد
شرکت مادر : کوتی

برند مطرح «روبرتو کاوالی» (Roberto Cavalli) در سال ۱۹۷۲ توسط طراح معروف روبرتو کاوالی با افتتاح نخستین بوتیک در Saint-Tropez تاسیس شد. در سال ۱۹۹۴ بوتیک کاوالی در میلان و سپس در سنت بارت فرانسه افتتاح و به دنبال آن شعبه‌های دیگری در ونیز و سنت تروپه راه اندازی شد. امروزه روبرتو کاوالی با داشتن بیش از شش خط تولید، مجموعه‌ای کامل از پوشاک زنان، مردان، کودکان و لوازم جانبی را به علاقه‌مندان خود در بیش از پنجاه کشور جهان عرضه می‌کند.

کاوالی تکنیک ویژه‌ای را برای چاپ روی چرم ایجاد کرد و طرح‌‌‌های منحصربه‌فردی متشکل از مواد مختلف را پدید آورد. نوآوری‌‌‌های وی در چاپ چرم توجه دنیای مد را به خود جلب کرد و در سال ۱۹۷۰، اولین مجموعۀ پوشاک آماده را در پاریس به نمایش گذاشت. تا سال ۱۹۷۲، اولین بوتیک خود را در سن-تروپه افتتاح کرد، که در آن بریژیت باردو به محبوبیت لباس او کمک کرد.

کاوالی در سال ۱۹۸۰ با موزه و همسر آینده‌اش، اوا دورینگر، ملاقات کرد. این مدل زیبا و نوظهور در رقابت دوشیزۀ جهان که در آن کاوالی قاضی بود نزدیک به ۲۰ سال دانشجویش بود، اما اما این زوج زن و شوهر شدند و از آن زمان شریک زندگی در عشق، فرزندپروری و تجارت شده‌اند.

نوآوری‌‌‌های نساجی کاوالی ادامه یافت. در سال ۱۹۹۴، یک تکنیک برای ساب‌پاشی جین ابداع کرد که مد او را مطرح کرد و بوتیک‌‌‌های بیشتری در سنت بارت و ونیز راه انداخت. امروزه، این برند در بیش از ۵۰ کشور جهان به فروش می‌‌‌رسد و نام کاوالی مترادف با سبک زندگی پر زرق و برق ایتالیایی است. برند کاوالی شامل پوشاک مردانه، لباس زیر، لوازم جانبی، ودکا و عطر است.

عطر‌‌های کاوالی با همکاری آی‌تی‌اف کازمتیکس ارائه می‌‌‌شوند. اولین عطر، روبرتو کاوالی فور وومن، در سال ۲۰۰۲ عرضه شد. چاپ حیوانی که به‌خاطرش شناخته شده بود بسیاری از بطری‌‌‌ها و جعبه‌‌‌ها را تزئین کرده بود. بسیاری از مد‌‌های کاوالی نقوش مار بر روی خود دارند، و مار بر روی عطر‌‌های سرپنتین، سرپنتین سیلور، اورو و انیورساری به نمایش درآمده است.

اولیویه پولژ , الیور کرسپ , دومیتیل برتیه , کلمنت گواری , لویس ترنر , فابریس پلگرین , آلبرتو موریلاس , کارین دوبری , ژان چارلز نیل , ژاک کاوالیه , موریس روسل , کریستوف رینود , ناتالی لارسن , متیلد بیجیوئی , اولیویه پسکاکس , ژاک هاکلیه , مری سالمگنه