دانستنی های عطر

 شرکت عطر روک، مجموعه‌ی دارک را منتشر می‌کند

شرکت عطر روک مجموعه‌ی دارک را منتشر می‌کند: سه‌گانه‌ای از بوهای تیره و شرقی. ندیم کرو، عطرساز روک و یک دکتر اورژانس، می‌گوید: « سه عطر ابتدایی من بر جنبه‌های سبزتر طبیعت متمرکز بودند». «عطر معروف روک من ساخته‌شده توسط روک، به دنیا نمایی از آنچه خواهد آمد را نشان داد. اکنون زمان آن است که روی تیره‌ی خود را نشان بدهم».

Amber Rook Perfumes for women and men -  شرکت عطر روک، مجموعه‌ی دارک را منتشر می‌کند

Amber Rook Perfumes for women and men

عطر امبر، سوئد، و ثوریبل، عطرهای این مجموعه‌ی جدید هستند که به صورت عطر روزمره ۸۰ میلی لیتری در دسترس هستند. «هر گونه چیزی که در مورد عطرهای امبر سنتی می‌دانید، فراموش کنید. امبر، یک عطر غنی، چسبناک، و بالزامیک است که از قطره‌های صمغ عنبر در هنگام سقوط از تنه‌ی درخت الهام گرفته‌ است.» این عطر، دارای نت‌هایی از زعفران، لوبیای تانکا، چوب عنبر، دود و مُشک است.

Thurible Rook Perfumes for women and men -  شرکت عطر روک، مجموعه‌ی دارک را منتشر می‌کند

Thurible Rook Perfumes for women and men

عطر ثوریبل به صورت «جشنواره‌ای از بوها» شرح داده شده‌است. ندیم توضیح می‌دهد که «ثوریبل یا مجمر، یک بخورسوز فلزی است که برای سوزاندن خوش‌بوکننده‌ها در حین پرستش مورد استفاده قرار می‌گیرد.» «بویی که از مجمر منتشر می‌شود، بوی یک خوش‌بوکننده‌ی رام‌نشده است. هر عنصر، از میخک‌ها تا کندر، صحنه‌ی مرکزی را به دست خود می‌گیرد.بوی فلز داغ و دود غنی و معطر فضا را پر می‌کند.» ثوریبل دارای نت‌هایی از میخک، گل مریم، گل لادن، خاکستر، گل رز، چرم، بلوط، عنبر سائل، و نعناع هندی است.

Suede Rook Perfumes for women and men -  شرکت عطر روک، مجموعه‌ی دارک را منتشر می‌کند

Suede Rook Perfumes for women and men

عطر سوئد، سنت‌های عطرهای مبتنی بر چرم سنتی را دور می‌ریزد. ندیم در ادامه شرح می‌دهد که «بوی پوست گاو، هنگامی که در دباغ‌خانه آویزان است، غنیاً حیوانی است. سوئد یادآور این است که کالاهای چرمی سفرشان را در کارگاه چگونه آغاز می‌کنند. یک کارگر چرم‌کار را تصور کنید که در کارگاهش، احاطه‌شده توسط پوست‌های در انتظار فرآوری، نشسته است. او یک لیوان ویسکی را سر می‌کشد و سپس آن را روی یک نیمکت کار چوبی می‌گذارد.»  سوئد، دارای نت‌هایی از تنباکو، چرم جیر، و چرم است.

الموندو
عطر اتات لیبره د اورنج اگزیت د کینگ

مجموعه‌ی جدید، در اواخر همین تابستان در سایت rookperfumes.co.uk در دسترس خواهد بود. هر عطر روزمره‌ی ۵۰ میلی‌لیتری به صورت خرده‌فروشی با قیمت ۱۰۰ یورو به فروش می‌رسد. عطرهای روک، تک‌جنسیته، سازگار با گیاه‌خواران، و عاری از بی‌رحمی هستند.

 

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *