دانستنی های عطر

عطر زنانه اسپوترنو ۱۹۲۱ از فرانکویس کوتی

عطر زنانه اسپوترنو ۱۹۲۱ از فرانکویس کوتی

Spoturno 1921 La Cité des Parfums for women

 توسط الموندو

 لا سایت دس پرفیومز، به سرپرستی ورونیک کوتی، نوه بزرگ فرانکویس کوتی، نسخه محدودی از اسپوترنو ۱۹۲۱ را اعلام کرده است. اسپوترنو نام اصلی فرانکویس کوتی است.  فرمول این عطر در سال ۱۹۲۱ ساخته شد و در آرشیو عطرساز یافت شد.  شرکت گرس پرفیوم کازمتیک وراد فرنس، به رهبری پاتریس بلیزوت، به تطبیق فرمول با مواد مدرن و انتشار عطر کمک کرد.

 در این بازسازی منحصر به فرد از مواد خام استثنایی استفاده شده است: یاسمین از مصر، یلانگ یلانگ از کومور، شکوفه پرتقال از تونس، چوب صندل سفید از استرالیا، وتیور از هائیتی، نعناع هندی از اندونزی و تونکا از ونزوئلا در میان مواد دیگر.

 به گفته سازنده، این عطر “یک دسته گل سخاوتمندانه، وانیلی، پودری است. رایحه ای زنانه، فراگیر، خوش بینانه و درخشان.”

Spoturno 1921 La Cite des Parfums - عطر زنانه اسپوترنو 1921 از فرانكويس کوتی از وب سایت رسمی Spoturno 1921:

 تردی ترنج و لیمو با لمس پودری معطر تازه اسطوخودوس تکمیل می شود.  زیره تند تمیز به قلب گلی عطر منتهی می شود.  در قلب، یک دسته گل غنی، حسی، زنانه و اعتیاد آور با عصاره های شکوفه های یاس، یلانگ یلانگ، رز، بنفشه و شکوفه های پرتقال وجود دارد.  آکورد گرمی از چوب نرم – چوب صندل، وتیور و نعناع هندی – بر بستر پودری از هلیوتروپ، دانه های تونکا، وانیل و مشک قرار دارد.

اسپوترنو ۱۹۲۱ به عنوان ادوپرفیوم در بطری های ۱۰۰ میلی لیتری موجود است.  باید به بطری ها اشاره ویژه ای کرد: این بار لا سایت دس پرفیومز چیز خاصی را آماده کرده است. این طرح از شبح یکی از بطری های عتیقه کپی می کند که زمانی توسط لالیک به طور خاص برای کوتی ساخته شده بود.  درپوش نه با الگوی برجسته مانند نمونه اولیه تاریخی، بلکه با یک گل سفید که در ضخامت شیشه صاف شفاف فرو رفته است تزئین شده است.  طراح این درپوش دیدنی، استاد معروف شیشه‌گر آدریان کالین است.  بطری ها توسط Waltersperger تولید می شوند.

الموندو
عطر ادکلن تام فورد سولیل برولنت 2021

 اسپوترنو ۱۹۲۱ در دو بسته بندی موجود است.  اولی یک جعبه مستطیلی ساده است که از مقوای سبز ساخته شده است.  دومی یک جعبه محراب دوتایی به رنگ طلای سفید است که با چاپ پتینه زمرد تزئین شده است.  این طرح مجلل توسط Tristan Auer، طراح دکوراسیون داخلی معروف که در سال ۲۰۱۷ به عنوان طراح سال برنده شد، ایجاد شده است.

 در مجموع ۲۲۰ بطری شماره گذاری شده اسپوترنو ۱۹۲۱ تولید شد: ۲۰ بطری در جعبه های محراب به قیمت ۵۰۰۰ یورو و ۲۰۰ بطری در جعبه های ساده با قیمت ۱۴۰۰ یورو. می توانید اسپوترنو ۱۹۲۱ را در سایت رسمی La Cité des Parfums خریداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *