دانستنی های عطر

تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

تابستان امسال، خودم را در حالی یافتم که افکارم به قدیم ها می رفت، و به نظر می رسید که مفهوم تازگی و طراوت در دهه های گذشته، نسبت به همیشه احساس آرامش بیشتری به من می بخشید. تابستان بهترین زمان برای زدن عطر نیست، زیرا من بوهای سنگین را تشخیص می دهم که در این هوا، گزینه های مناسبی نیستند، به  ویژه اینکه در کشور من پرتغال؛ در حال گذراندن داغ  ترین تابستان ممکن هستیم.

Diorella Christian Dior for women - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

Diorella Christian Dior for women

کریستین دیور دیورلا: چندی پیش، دوست خوبی از رومانی، یک شیشه عطر کریستین دیور دیورلا به من پیشنهاد داد. این جدیدترین فرمول نیست، اما اصل قدیمی هم نیست. برای من دیورلا همیشه یک معما بوده است زیرا شامه من آن را به  عنوان ترکیب اسطوخودوس میوه ای تعبیر می کند. اگرچه در لیست نت های آن اسطوخدوس نمی بینم و کس دیگری هم به آن اشاره نکرده است. با این وجود، طراوت خزه ای و سرشت لطیف آن برای من بسیار سودمند بوده است. سال وحشتناکی بوده است و به نظر می رسد که دیورلا این قدرت را داشته است که من را آرام کند. من عاشق آن هستم و احتمالا هرگز از داشتن یک بطری از آن در کلکسیونم دست نخواهم کشید.

Coriandre Jean Couturier for women - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

Coriandre Jean Couturier for women

Coriandre Jean Couturier سال ها است که برای من بوی آرامش بخشی است. این عطر تازگی و طراوتی طبیعی و گیاهی دارد که برای من بسیار آرامش  بخش است در حالیکه گاهی اوقات اندکی دلگرم کننده و موزون و شیک هم هست. شفافیت منحصر به فرد یاسمن و گل سرخ، کلاسیک و روح انگیز است در حالی که گشنیز آن را معطر می کند. در نت پایه ای آن، رقص خزه و زباد  در چنین احاطه اغوا کننده ای، گیرا و تاثیرگذار است. این نمونه نادری از رایحه ای است که من تاکنون سه بطری از آن استفاده کرده ام و حدود پنج بطری از آن با غلظت های مختلف، ذخیره دارم. من بیشتر از ادو تویلت استفاده می  کنم اما به ادو پرفیوم (تفاوت ادو پرفیوم و ادو تویلت در غلظت و ماندگاری آن  ها است.) با مقدار بیشتری گل رز هم علاقه دارم.

الموندو
معرفی عطر ادکلن دیور توباکلر

Choc de Cardin Eau Tonique Pierre Cardin for women - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

Choc de Cardin Eau Tonique Pierre Cardin for women

زمانی که احساس می  کنم به مقدار بیشتری انرژی نیاز دارم عطر قدیمی خود یعنی Choc de Cardin Eau Tonique Pierre Cardin را استفاده می کنم که نسبت نزدیکی با گشنیز فوق الذکر دارد اما در نت های حیوانی و خزه ای، بیشتر از این حرف ها پیش می رود همچنین نت گشنیز هم در آن تقویت شده است. کمی بلندتر است و اندکی بیشتر احساس پویایی دارد. این عطر یک رایحه سبز مدیترانه ای واقعی است و به حدی منحصر به فرد است که بعضی افراد را می ترساند. به نظر من بسیار دلفریب است. Eau Tonique یک استحکام جناحی است اما من اغلب (بیشتر مواقع) از Choc de Cardin Pierre Cardin اصلی استفاده می کنم.

 

Jicky Guerlain for women - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

Jicky Guerlain for women

جیکی گرلن  به حدی کلاسیک است که در دفاع از آن حرفی برای گفتن ندارم. چیزی که در مورد نسخه ادو تویلت آن دوست دارم این است که به من احساس ادکلن اما با پالایش و عمقی بیشتری منتقل می کند. روی پوست من عملکرد ضعیفی دارد اما کاملا بد نیست. طراوت آن را زمانی که ملایم است دوست دارم، برای شامه من مانند برخی از عطرهای مرکبات، زیادی فوق افراطی و تهاجمی نیست. این عطر یکی از بوهایی است که برای تمام طول سال خصوصا برای تابستان، هرگز نمی تواند انتخاب بدی باشد. مرکبات، اسطوخدوس، گرلیناد شگفت  انگیز و تاحدی بوی نای خوبی در ترکیب آن وجود دارد. برای زمستان، نسخه پرفیوم آن را می  خواهم.

 

الموندو
عطر هاوس آف سیلیج رابی ریژن

Summer in Portugal - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در پرتغال

 

مترجم: زهرا حکیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *