دانستنی های عطر

تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکا

تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکا

من خطر گفتن این را می پذیرم که «من عاشق هر فصل از عطرها هستم» اما شاید چیزی که دارم یاد می گیرم این است که من برای چیزی که هر فصل، از طیف رایحه هایی که در دنیای بیرون است به ما عرضه می دارد، عمیق تر سپاسگذار باشم. من در انتظار تابستان هستم زیرا تابستان برای من به معنی بیرون آوردن مرکباتی است که عاشق آن ها هستم که در پاییز احتمال به دست آوردن آن کمتر است.

عطر تابستانه - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکا

برخی از مردم به قدرت خنثی کنند ه دانه های قهوه برای «خالی کردن» شامه، اعتقاد دارند، اما برای من لیمو است که برای تعادل ذهن جسمم، به زیبایی شامه من را خالی می کند. من عاشق طراوت ذاتی مرکبات و ماهیت ناپایدار آن ها هستم که این حقیقت را تقویت می کند که خورشید در این روزها روی ما نقش بسزایی دارد، پوست ما را گرم و آماده می کند ما را با ویتامین ها تغذیه می کند و به روح آرامش می بخشد.

Vanille Frangipanier Laurence Dumont for women 1 - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکاVanille Frangipanier Laurence Dumont for women

دیور هوم کلون: گاهی اوقات سادگی و بی آلایشی را باید درست به انجام رساند و وقتی که درست انجام شود، به چشم می آید. دیور هوم کلون، چیزی شبیه به یک کلاس پیشرفته در این مورد است یک ادکلن سبک، پایدار و متعالی چگونه است؟ این ادکلن به یک جز اصلی برای تابستان تبدیل شده است و یک خالی کننده شامه حیاتی است، چیزی که یک فضای دلپذیر، آرام، امن و تسکین دهنده اما پر انرژی ایجاد می کند. این ویژگی ها با ساده ترین عناصر انجام شده است: ترنج، شکوفه گزیپ فروت و مُشک. نت (رایحه) شکوفه گریپ فروت (چیزی که به عنوان یک جز منفرد آن را بوییدم)، بوی فریبنده ای دارد، و در این عطر، مرکبات درخشان با کوچکترین نت های گلدار تیره هم وجود دارد. ترنج، یک چاشنی فوق العاده «خنثی» فراهم کرده است که بیشتر جنبه لیمویی دارد. اگرچه تنها نت اصلی ذکر شده، مُشک است اما نت های چوبی هم پیدا خواهید کرد. مقداری بوی چوب ماهون و در اعماق زمینه آن مقداری سدر و چیزهایی با پایه چوب مانند تیمبرسیلک . دیور هوم کلون، یکی از نوع عطرهایی است که طراوتی خرسند کننده و آسایشی ملایم فراهم می کند.

الموندو
عطر ادکلن زنانه لیس نوير ایزابی

Monoï Vague d’été Yves Rocher for women and men 1 - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکا

Monoï Vague d’été Yves Rocher for women and men

انیک گوتال ائو د هاردین : چندی پیش در اواخر بهار، من سومین بطری انیک گوتال ائو د هاردین را خریدم. عطرهای زیادی وجود ندارند که در زندگی ام به اندازه این عطر از آن ها استفاده کرده باشم. جاذبه این عطر چیست؟ ائو د هاردین از سال ۱۹۸۰ تولید می شود و همچنان برای شرکت به عنوان پرفروش ترین باقی مانده است. برخی آن را به عنوان یکی از اولین عطرهای تجاری با دوام  اغواگر (مناسب برای خانم ها و آقایان) در نظر می گیرند. این یک مطالعه در یک ساختار دوگانه: لیمو و سرو است. چیزی که در مورد این عطر بسیار دوست دارم این است که این عطر هنوز هم من را با سادگی فریبنده آن، طراوت شگفت انگیزش و مرکز لیمویی گستاخانه اش غافلگیر می کند. ضمنا نت سرو آن اینگونه معرفی شده است که اول ملایم است، سپس به طور فزاینده ای چوبی و سرشتی جسورانه می یابد که پیچ و تاب نسیم مانند، شوری و حالت درخت مینیاتوری آن و پیچیدن بوی چوب، شامه را در مورد این نت های کلاسیک در هم آمیخته، مسحور و کنجکاو می کند. همچنین تا پایان روز بیشترین اثر خاطره انگیز را روی پوست به جا می گذارد.

Bass Solo The Vagabond Prince for women and men - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکا

Bass Solo The Vagabond Prince for women and men

باس سولو واگابوند پرینس: باس سولو واگابوند پرینس، عطر جدیدی برای مجموعه بوهای من است و یک شادی واقعا غیرمنتظره است. یک مفهوم جالب پشت این عطر این است که ایده آن مبتنی بر تشدیدگر صدا است (الهام بخش آن چوب درخت ونگه است چوبی آفریقایی که به دلیل حالت ارتجاعی بسیار خوبش، در ساخت آلات موسیقی استفاده می شود)، عطار برتراند دوشافو عطر باس سولو را بر این اساس ساخت که «بوی این چوب چگونه است؟» عطر نهایی آن، زیبایی پیچیده اما ملایمی دارد. در هسته اش حالتی از چوب خامه ای با جلوه هایی از ادویه و عنبر که به آرامی در یک فنجان مانند یک نوشیدنی گرم و کف آلود با هم مخلوط می شوند. این یکی از آن بوهای چوبی است که چوب را مانند چیزی که می خواهید به شما نزدیک باشد، چیزی لذت بخش و پراحساس اما قوی، چیزی صمغی و تند و تیزی ای نرم و ملایم را برایتان تجسم می کند. نت های آن مانند اسطوخدوس، زنجبیل و زعفران کلیدی برای شکل گیری احساسی غیرعادی به دانه ها و بافت های چوب هستند. آن ها به دقت به این ترکیب اضافه شده اند، نه به این دلیل که بو را بسیار قوی می کنند بلکه به این منظور که  شخصیت زیادی به آن اضافه می کنند. باس سولو یک عطر نادر با پایه چوب است که برای استفاده در تابستان  بسیار عالی است، و موجب نوعی اصالت بویایی می شود.

الموندو
طراوت جدید جنبه بویایی لرزان

مترجم: زهرا حکیم

 

summer perfume - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آمریکا

عطر تابستانه

تابستان به روزهای داغ خود رسیده و شاید برای شما پیش آمده که یک روز سخت تابستانی را از پیش گذرانده‌اید و شب یک مهمانی خانوادگی هم دعوت هستید. در ایران شرایط یا یک دوش آب سرد و یا یک ادکلن جذاب و خوش‌بو شما را نجات می‌دهد.
  • ۱۰۰۰۴;
مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *