دانستنی های عطر

تفاوت عطر و ادکلن گرم و سرد و نحوه تشخیص

تفاوت عطر و ادکلن گرم و سرد و نحوه تشخیص عطر و ادکلم سرد و گرم

ادکلن گرم و  ادکلن سرد ۲ نوع طبقه بندی اصلی در دسته بندی انواع عطرها می باشد. کمی به بوهایی مثل دارچین ، کدو تنبل و چوب صندل فکر کنید. وقتی شما این بوها را تجسم می کنید احتمالا در ذهنتان آن ها را با حس گرما پیوند می دهید. به همین دلیل است که این ها را به عنوان «عطرهای گرم» در نظر می گیرند. رایحه های دیگر مانند نعناع فلفلی ، خیار و بوهای آبکی حس خنکی را القا می کنند و به عنوان «عطرهای خنک» طبقه بندی می شوند.
حس گرمی و سردی برای انسان ها اهمیتی بنیادی دارد و با تفکر انتزاعی ما نیز پیوندی قوی برقرار می کند. برای مثال، ما گرم بودن را با صمیمیت و نزدیکی به یک انسان دیگر ارتباط می دهیم. وقتی افراد در محیطی با رایحه گرم قرار می گیرند احساس حضور افراد بیشتری را دارند و حس می کنند آن فضا کوچک تر است و زمانی که راحیه خنکی با آن جایگزین شود عکس این اتفاق می افتد. افراد فکر می کنند که فضای بیشتری دارند و حضور افراد کمتری را حس می کنند. پس بطور ذاتی انواع ادکلن گرم و سرد چنین سو گیری هایی را در درک ما ایجاد می کنند.

The difference between hot and cold perfumes and colognes 2 1 - تفاوت عطر و ادکلن گرم و سرد و نحوه تشخیصرایحه های گرم برای ماه های سرد سال

از میان انواع عطر گرم و عطر سرد برای پاییز و زمستان معمولا عطرهای گرم توصیه می شوند. ما به طور طبیعی در ماه های سرد زمستان به سمت رایحه های گرم جذب می شویم. بنابراین در اینجا به شما خواهیم گفت که برای پشت سر گذاشتن ماه های سرد پیش رو به دنبال چه نوع رایحه ای بروید؟
چه چیزی بیشتر از بوهای دودی و خاکی حس زمستان را تداعی می کند؟ بوی یک آتش گرم بعد از یک پیاده روی طولانی در میان جنگل. عصاره های وتیور و پاچولی رایحه های چوبی فوق العاده ای هستند و حس گرمی خوبی دارند. رایحه های چرمی نیز که بوی دود، پوست و چوب سوخته را می دهند و همچنین می توانند حس نرمی جیز مانندی را القا کنند انتخاب های دیگری هستند که برای فصل زمستان توصیه می شود. چوب های کهربایی از قبیل چوب صندل و جایگزین های مصنوعی آن رایحه چرمی نرمی را ایجاد می کنند. بوی وانیل و شکلات مستقیما شما را به سرزمین عجایب زمستانی می برد. رایحه های کاراملی، وانیل شیرین، شکلات، بادام یا شیر گزینه های خوبی هستند. حتی ترکیبات آن ها می توانند عطرهای فوق العاده ای را بوجود بیاورند. عطر نارنج هم می تواند بوی لیمویی مردانه ای را ایجاد کند که جزو عطرهای گرم و تند محسوب می شود.

الموندو
15 ترفند برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

The difference between hot and cold perfumes and colognes 3 - تفاوت عطر و ادکلن گرم و سرد و نحوه تشخیص
رایحه های سرد برای ماه های گرم سال

برای فصلی که کم کردن لباس ها و سبک تر شدن ویژگی اصلی آن است، باید آرام آرام از عطرهای مرکبات، گل و دیگر بوهای گرم فاصله گرفته و از میان انواع ادکلن گرم و سرد در این فصل ها به سراغ عطرهای خنک رفت تا حس تازگی و طراوت به شما بدهد.
روزها طولانی تر می شوند و دما در حال افزایش است ، بنابراین منطقی است که شما نمی خواهید از یک رایحه سنگین استفاده کنید. در تابستان ها، گرما باعث می شود رایحه به سرعت تبخیر شود و همچنین احساس گرما و گاهی اوقات حتی چسبندگی می کنیم، بنابراین بهترین انتخاب همیشه عطر و بوی تازه با ترکیباتی مانند لیمو ، توت فرنگی ، نارگیل ، یاسمن یا آناناس است.
با توجه به این که در روزهای گرم تابستان بیشتر عرق می کنیم و سرعت تبخیر عطر نیز بیشتر می شود، از اسپری کردن مقدار بیشتر عطر و ادکلن بر روی پوست خود نترسید. از آنجایی که عطرهای سرد معمولا غلظت ملایمی دارند زیاد زدن آن ها اشکالی ندارد. حتی برای مهمانی های تابستانی که مدتی طولانی باید عطر را روی پوست خود داشته باشید ضمن اسپری کردن آن بر روی قسمت های مختلف پوست می توانید ادکلن خود را همراه داشته و در میانه مهمانی آن را تجدید کنید.

The difference between hot and cold perfumes and colognes 2 - تفاوت عطر و ادکلن گرم و سرد و نحوه تشخیص

نحوه تشخیص انواع ادکلن گرم و سرد

انواع ادکلن گرم و سرد را می توان از رنگ شیشه و بسته بندی آن نیز تشخیص داد. اگرچه روی اغلب بسته بندی ها خانواده ای که عطر یا ادکلن به آن تعلق دارد قید می شود و از روی توضیحات آن می توانید طبع و طبقه بندی آن را تشخیص دهید اما یکی از ساده راه های تشخیص سرد یا گرم بودن یک ادکلن توجه به رنگ آن است. معمولا ادکلن های سرد و خنک در رنگ آبی و عطرهای گرم در بسته بندی های قرمز و مشکی رنگ عرضه می شوند.
البته همیشه می توانید با تست کردن عطر و ادکلن ها در فروشگاه از بوی آن ها نیز به راحتی سردی و گرمی آن ها را متوجه شوید. عطرها و ادکلن ها اگرجه خیلی متفاوت هستند اما همگی از رایحه های گیاهان یا گلها و میوه ها گرفته می شوند و طبع این رایحه ها سردی و گرمی طبع ادکلن ها را مشخص می کند. به عبارت دیگر با بو کردن به راحتی می توانید عطر و ادکلن گرم و سرد را از هم تمیز دهید.

الموندو
عطر مردانه كارولينا هررا بد بوي كوبالت پرفيوم الكتريك

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *