دانستنی های عطر

معرفی عطرهای تابستانه

بوی شیرین چمن تابستانی

رایحه های محدودی وجود دارد که بیشتر الهام بخش عکس العمل های دوست داشتنی عطرهای عاشقانه است تا بوی علف تابستانه تازه بریده شده. ترکیبی منحصر به فرد از شیرینی یونجه و چای سبز لطیف و آب و هوای دلپذیر، که آن را یکی از خاص ترین عطرها با طیف بویایی کامل کرده است. اما آیا می دانید که دنباله رایحه متمایز برش چمن واقعاً سیگنال اضطراب گیاه است؟ روزنامه نگار مت سونیاک بیان می کندکه: “تروما ، این همان چیزی است که، بوی دفاع شیمیایی و کمک های اولیه نامیده می شود. رایحه تازه و “سبز” چمن فقط بوی است که چمن سعی دارد خود را از آسیب دیدگی که اخیراً به آن وارد کرده اید نجات دهد. از طریق فرارهای برگهای سبز (GLV) که پس از آسیب بافتی ساطع می شود.

پاندی برونینگ از Compound Interest به ویژگی های شیمیایی بویایی می پردازد و توضیح می دهد که وقتی چمن شما در اثر آسیب دیدگی مکانیکی تحت فشار قرار گرفته است “آنزیم هایی را در چمن ایجاد می کند تا چربی ها و فسفولیپیدهای موجود را از بین ببرد. این منجر به تشکیل اسیدهای لینولنیک و لینولئیک می شود که اکسید شده و متعاقبا توسط آنزیم دیگری تجزیه می شوند. تجزیه مولکول را به قطعاتی که تمایل دارند دارای ۱۲ یا ۶ اتم کربن باشند، تقسیم می کند. این قطعات است که منجر به بوی “چمن قطع شده” می شود. ترکیبات رایحه ای که به طور عمده مسئول حساسیت دلتنگی پیک احساس ضایعه شده و امید به صبحهای آفتابی هستند. با کمال تعجب، در واقع عطرهای زیادی وجود ندارد که از این توافق تقریباً جهانی جدید استفاده کامل را ببرد. در اینجا پیشنهادات من برای چگونگی اصلاح این احساسات ارائه شده است.

الموندو
معرفی عطر آوان سانتال ماسک و چری وتیور
عطر ادکلن کریید وتیور اورجینال
Creed Original Vetiver - معرفی عطرهای تابستانه

این عطر مورد علاقه من برای بیرون کشیدن طراوت دلپذیر رایحه ی شبنم است که با حس پیاده روی های اولیه صبحگاهی در چمنزارهای سبز تابستان همراه است. اگرچه اثر انگشت بویایی طبیعت را به طور دقیق ضبط نمی کند، اما کریید اوریجینال وتیور بوی شبیه آزمایش ژان باپتیست گرنویل رامی دهد و باعث ایجاد تصویری بزرگتر از زندگی مراتع سبز پودر شده ، تقطیر شده و غلیظ شده می شود. در عوض ، زنجبیل رقیق شده و پرتقال ، پس زمینه ای از صابون پنهان شده ای را برای ایده اصلی در جریان آب رودخانه و لکه های چمن سبز عمیق روی پیراهن خود فراهم می آورند، در حالی که در حال فرار ازیک تپه با حسی کودکانه هستید.

عطر ادکلن مارک جیکوبز اسپلش گراس

22Marc Jacobs Splash Grass - معرفی عطرهای تابستانهاین نسخه بسیار ساده تر و در عین حال واقع بینانه تر است، دارای هسته اصلی وتیور نیز می باشد. این گیاه ترش، گلدار و به طور سنتی سبز است و ظرافت هایی مانند کاه و زالزالک را از بلوند و پاستیل به وجود می آورد. رایحه ای است در غلظت کم با حسی صمیمی، که ازادی خود را در گرمترین روزهای آگوست زمانی که می خواهید چیزهای ساده زندگی را رها کنید، تجربه می کند.

عطر ادکلن کارولینا هررا ۲۱۲ مردانه

Carolina Herrera 212 Men - معرفی عطرهای تابستانهاحتمالاً از کلاسیک ترین نسخه در این لیست است، ۲۱۲ مردانه با استفاده از معماری فوره، به اصطلاح چمن تازه برش خورده را ترکیب می کندو آن را به نت های چوبی پوشاننده منتقل می کند، گویی که در زیر سایه یک درخت بلوط بزرگ نشسته و شروع به چیدن ساقه چمن در زیر زانوها میکند.

الموندو
عطر زنانه اس.اوليور فيلز لايك سامر ويمن
عطر ادکلن هرمس اون جاردین سور لو تویت

Hermès Un Jardin Sur Le Toit - معرفی عطرهای تابستانه

 

ما در منطقه ای انتزاعی تر با UN Jardin Sur Le Toit قرار داریم. برای تجدید نظر در استعاره قدیمی النا، این حس کلاسیک از هرمس حسی از نقاشی آبرنگ از یک میدان چمن را نشان می دهد. رنگ های سبز، آبی و سفید موجود در آن که پیشنهادات شگفت انگیزی از حرکت در آب را نشان می دهد و باعث می شود باد در هوا سوزانده شود، با این حال بسیاری از  رگه های نقره ای رزماری، گل رز و سیب قرمز آنقدر براق هستند که بوی واقعی ندارند. اگر می خواهید در خواب عمیق روی چمنزار سیاره دیگر گم شوید، این عطر برای شما ساخته شده است.

عطر ادکلن ایماجینری آتورز د سافت لون

Imaginary Authors The Soft Lawn - معرفی عطرهای تابستانه
در انتهای دیگر این طیف فوق العاده واقع گرایانه، The Soft Lawn قرار دارد که به دلیل توافق توپ تنیس غیرمجاز معروف است. که از طریق نت هایی با بوهای ترش، و بنزئوین حاصل می شود ، شکوفه لیندن به عنوان قفل صورت فلکی، The Soft Lawn در نظر گرفته شده که از پیچک های سبز و برگهای گرم برخوردار است. سایر نت ها شامل رایحه ای از خیار، شوید و آنجلیکا می باشند، که در قلب خود، رایحه ای ازچمن نرم را دارند و یک ضربه شگفت آور از راجر فدرر در نظر گرفته می شوند.

عطرهای “علف تازه بریده شده” مورد علاقه شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *