دانستنی های عطر

معرفی و بررسی دو عطر وتیور لانوین

بگذارید یک موقعیت را تصور کنیم – یک برند عطری را منتشر می کنید ، آن را برای چند سال تبلیغ می کنید ، سپس آن را از تولید خارج می کنید – و ۴۰ سال پس از اولین عرضه، دوباره آن را با همین نام یا نام مشابه راه اندازی می کنید. این دو عطر چقدر شبیه به هم خواهند بود؟

پس امروز  با الموندو همراه باشد که در این مجله خواهیم فهمید که گرفتن دو عطر مردانه مشهور ، وتیور لانوین (۱۹۶۴) و وتیور لانوین (۲۰۰۳) نمونه ای از همین داستان است.

Two Vetyver Lanvin Fragrances - معرفی و بررسی دو عطر وتیور لانوینزنان بسیار توانمند هستند: با مانیور لانوین همراه باشید.
عزیزترین chaperones. متقاعد کننده و همیشه در بهترین شکل. از اوایل صبح تا طلوع آفتاب

من اولین بار زمانی با وتیور لانوین (۱۹۶۴) آشنا شدم که مقاله ای در مورد عطر وینتج مانیور لانوین نوشتم. نسخه های مختلفی از مانیور لانوین – وتیور (ادو وتیور)، فیگارو، لاوانده، خیلی زود پس از اولین عطر منتشر شد. با توجه به اسامی این نسخه ها، این ادکلن ها بر روی نت هایی از مانیور لانوین اصلی – اسطوخودوس، وتیور، مرکبات تأکید می کنند. بطری های هشت ضلعی همه نسخه ها یکسان هستند – فقط در رنگ درب ها و نام های چاپ شده در بطری ها متفاوت هستند.

Vetyver 1964 Lanvin for men - معرفی و بررسی دو عطر وتیور لانوینویتور لانوین

ا دو وتیور لانوین (۱۹۶۴) با رایحه یک توت فرنگی شیرین و ترش با یک لیمو غالب با لهجه آب نبات با طعم آبلیمو شروع می شود. خوب، بگذارید این یک ادکلن مرکبات کلاسیک باشد – اما پس از آن به طور ناگهانی عطر شخصیت خود را نشان داده و از رودخانه ادکلن به سمت نخل هایی تند پیروی می کند، به دنبال مانیور لانوین.
و سپس مسیر متفاوتی را به سمت کهربا و نعناع هندی طی می کند. ادویه های قدرتمند، نعناع هندی تیره و کهربا، در قلب نت ها وجود دارند. بله، از نظر شدت ضعیف تر میشود و چندان شیرین نیست – اما این روی ماندگاری عطر تأثیر نمی گذارد. تقریباً در یک نت پایه تیره چوب کهربا نامرئی دیده می شود. به هر حال، مجموعه هدایای آن ادکلن و صابون (به عکس بالا) برای آقایان و همچنین برای خانمها عرضه شده است – شاید ، ادکلن مرکبات عمداً با یک کمپانی زنانه معروف ساخته شده است؟

الموندو
عطر جدید از برند اسپانیایی توكاوس ويسيو
ا دو وتیور لانوین (۱۹۶۴)

نتهای برتر: آلدهیدس ، برگاموت ، پتریگرین ، پرتقال ، لیمو و رزماری.
نتهای میانی: میخک ، ایریس ، یاس ، لورل ، گل رز ، یلانگ یلانگ و دارچین.
نت های پایه: چرم ، نعناع هندی ، خزه ، لابدانوم ، سدر ، چوب صندل ، لوبیای تنکا ، وانیل و وتیور.

وتیور لانوین جدید در سال ۲۰۰۳ توسط عطرساز های برجسته فرانسوا روبرت و لنا پیروتی ساخته شد. اما به جای تناسخ دوباره عطر به همین نام در سال ۱۹۶۴، به نوعی تابستان گرم برای رایحه جدید پرچمدار مردان Lanvin L`Homme 1997 – شد، همانطور که از طراحی بسیار مشابه این بسته بندی و بطری های عطر مشهود است.

Eau de Vetyver Lanvin 1964 1 - معرفی و بررسی دو عطر وتیور لانوینمن بوی آنها را نیز کاملاً مشابه می دانم – یک دهانه آهک اسطوخدوس با طراوت ، با سیب سبز و گشنیز.
بدنه شفاف، از نیلوفر دره، که با رنگ تند هل و فلفل نقاشی شده است. که پایه چوبی گرم و خنثی ساخته شده از سرو، چوب صندل است.
در نسخه وتیور رایحه سیب کمتر ، و نعناع بیشتری وجود دارد، ادویه جات وترشی جات کمی نیز در طراحی عطر استفاده شده است، وکمی وتیور استات خاکستری سبز به پایه اضافه شده است. اما نه به اندازه ای که کسی بتواند بگوید – اوه ، بوی روغن ویتور می دهد! این نام مانند مسخره کردن عطرهای واقعی وتیویر مانند وتیور گورلین یا وتیور آنیک گوتال است. عطر ی مردانه و خاکستری ، شفاف ، ورزشی ، است که در ابرهای مرطوب و شناور – بدون تسلط بر مواد اولیه عطرساخته شده است . – وتیور بخش قابل توجه عطر نیست.

الموندو
عطر و نت های مشروبی با بوی شراب

Vetyver 2003 Lanvin for men - معرفی و بررسی دو عطر وتیور لانوینویتور لانوین

یک وتیرور سبک با لمسی از رایحه ی ادویه جات و گلهای شفاف حق وجود دارد – راه حل مشابهی که توسط دومینیک روپیون انجام شده است ، مشخص تر و موفق تر است ، زیرا فردریک مالل در تبدیل حداکثر وتای در Vetiver Extraordinaire دریغ نکرده است ( و ویتور بلافاصله در عطر احساس می شود ، از بالا به پایین.) در مورد ویتور لانوین (۲۰۰۳) ، شخصیت عطر ، برعکس ، به گونه ای است که انگار به طور عمد آنچنان محکم نیست .اگرچه من به هیچ وجه مطمئن نیستم که Vetiver Extraordinaire Edition de Parfums Frederic Malle از تعداد بطری های فروخته شده از ویتور لانوین (۲۰۰۳) برتر است ، اما من هنوز هم نمی دانم: آیا وتیور نیز برای مردم همانندniche است؟

ویتور لانوین (۲۰۰۳)

نت های برتر: آهک ، درخت عرعر ، ترنج و لیمو
نت های میانی: گل یاس ، جوز هندی ، نت خامه ای ، میخک و پرتقال تلخ
نت های پایه: چوب صندل ، کهربا ، مشک ، تیور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *