دانستنی های عطر

عطر های جدید برند نئاندرتال دم و آس

Us and Them: What’s The Difference?

ما و آنها: تفاوت چیست؟

توسط الموندو

یکی از برندهای خاص عطر که من سعی می کنم تا حد امکان از آن پیروی کنم، برند بریتانیایی نئاندرتال است.

نئاندرتال

ابتدا، عطرساز با استعداد اسکاتلندی، ایوان مک کال (Jorum Studio، Kingdom Scotland، Senyoko) عطرها را امضا می کند. دوم اینکه کنتارو یامادا مجسمه‌ساز که نئاندرتال را زنده کرد، عطرهای برند خود را آثار هنری مدرن می‌داند، به این معنی که عطرها همیشه سؤالاتی را برای افرادی که آنها را می‌بویند به همراه دارند. آنها نه تنها فضا را پر از بو و لذت می کنند، بلکه با مفاهیمی که گاه فراتر از رایحه های خوشایند می روند.

در نمایشگاه Pitti Fragranze 2021، من (با کمال میل!) چند عطر جدید Us and Them را امتحان کردم که قبلاً با نام آنها این سوال را مطرح می کنند: چرا همه اطرافیان خود را به دوستان و دشمنان تقسیم می کنیم؟ آیا یک فرد مدرن به این تقسیم بندی نیاز دارد؟ و تفاوت آنها با ما چیست؟ آیا آنها به اندازه کافی مهم هستند که دائماً ذکر شوند؟

نئاندرتال ما و آنها

“ما و آنها با هم نئاندرتال ها یک جفت بصری و مفهومی را تشکیل می دهند که تجربه ای قابل تامل و بویایی را برمی انگیزد که از احساس تعلق اجدادی ما صحبت می کند، اما همچنین به تنش ایجاد شده توسط یکی از قدیمی ترین و ساده ترین درک بشر از هویت می پردازد. این موضوعی است که امروزه به همان اندازه که در طول تاریخ بشریت داشته است، اهمیت دارد.”

الموندو
عطر کولونیا فوتورا از برند آکوا دی پارما 2020

– شرح مفهوم برند

Neandertal Us Neandertal for women and men

پس «ما» از دیدگاه بویایی چگونه هستیم؟ ما کاملاً سرحال و پرانرژی هستیم، ادویه ها و مرکبات به ما سر می زنند و نت های صمغی سبز روشن و گرم در ما می جوشند. اگر درست متوجه شده باشم، وضعیت فعلی ما در همان نت های اولیه احساس می شود. شروع بیشتر به فوجرهای مردانه سبز و تیره (که توسط موسیو روچاس در دهه ۸۰ شروع شد) نزدیکتر است تا شیپر چرمی، و هر چه عطر بیشتر توسعه می یافت، من را بیشتر در این عقیده ریشه می داد. آکورد سبز صمغی شمعدانی و بخور با رایحه دودی کاد (قطر تب زایی چوب ارس) می پیوندد که تا آخرین لحظه بر آن حاکم خواهد بود.

در قلب، Us بیشتر شبیه بوی تایرهای لاستیکی نو یا چکمه های لاستیکی در پس زمینه سبز مخروطی است تا یک چیپر چرمی گرم و آرام با گل رز شکوفه در وسط، مانند Antaeus. رایحه آشنا، پر جنب و جوش و قوی به نظر می رسد – و با این حال من آن را نسبتاً آزاردهنده و بی قرار می دانم، مانند بوی یک آتش سوزی جدید. آیا ترکیب سرد سبزی های تند و دود سیاه مقصر است؟ پایه Neandertal Us دارای پشتی قوی و چوبی-دودی از عود و خس خس و نت خاکی ناگارموتا است. در عین حال، عطر چوب و دود به استاندارد عود شرقی تبدیل نمی شود. آکورد آشنای نئاندرتال ما را به یاد بوی روغن ماشین و فلز می‌اندازد (هرکسی که دوچرخه‌ها، اسکوترها، اسکیت‌بردها و قرقره‌های ماهیگیری را تعمیر کرده باشد، این بو را تشخیص می‌دهد). این بوی تمدن فنی در زمینه سبز است.

الموندو
معرفی عطر زنانه جسیکا سیمسون فنسی فلاور 2020

“ما نئاندرتال تاریخ بشر را از طریق نمایه های بویایی جهانی که در بسیاری از فرهنگ ها وجود دارد کاوش می کند. ما نئاندرتال به بازتاب خود دعوت می کند: چه چیزی ما را تبدیل به ما می کند؟ چه الگوهای فرهنگی برای خودمان در طول تاریخ ایجاد کردیم؟ ما نئاندرتال یک جشن جهانی است. زندگی؛ تقطیری از سفر جمعی ما به چیزی که اکنون به عنوان انسان مدرن می شناسیم.”

Us and Them Whats The Difference 2 - عطر های جدید برند نئاندرتال دم و آس

نئاندرتال آس نئاندرتال

Neandertal Us Neandertal for women and men

رایحه اولیه: فلفل سیاه، المی، اکالیپتوس، پرتقال، ترنج و فلفل صورتی؛

نت میانی: کندر، هل، شمعدانی و رز؛

رایحه پایه: عود، خس خس، روغن عرعر، ناگارموتا، مر، خزه، لابدانیوم، چوب صندل، هیراکس و مشک.

Neandertal Them Neandertal for women and men

آنها نئاندرتال

اونا کی هستن”؟ میهمانانی از آینده، شاید. آنها افرادی هستند که خیلی شبیه ما نیستند، به نوعی حتی غریبه ها – محتاط، آرام، توجه و ساکت. مثل جن های جنگلی یا پری دریایی هایی که به ساحل رفته اند. این حس با رایحه پودری مایل به سبز خنک، با ته رنگ های نمکی و نانی مشخص ایجاد می شود. آنها بوی قرص نان می دهند – اگر روی درختان رشد کنند. آنها بوی مرواریدهای خوراکی غیر شیرین می دهند. برای ایجاد حس عجیب و غریب به بو، کافی است روغن ژاپنی هینوکی را اضافه کنید. قسم می خورم، بوی شور عجیب آن هر ترکیبی را به ترکیبی غیرعادی تبدیل می کند. اما این همان شروع توسعه عطر است. با گذشت زمان، در ابرهای پودری سرد، سایه های تیره تری مانند بوی بسیار ملایم دود ظاهر می شود.

الموندو
عطر مردانه پینو سیلوستره آکوا دی پینو فوژه

نئاندرتال ما و آنها

علاوه بر دود، که یادآور بوی موم شیری شمع خاموش شده است، پایه نئاندرتال Them شبیه بوی جیر سبک در سایه های گرم است که هنوز پوشیده نشده و بویی از انسان و یا بوی انسان به آن داده نشده است. عطر. سکوت نرم و متانت – اگر این آینده ماست، پس نسبتاً خنثی، تاریک و متفکر است. و حتی در حال حاضر برخی از آنها را می توان در زمان حال یافت. مثلاً در مجموعه آتلیه ماتری حضور دارند.

“آنها نئاندرتال پیامی از زمانی است که ما هنوز تجربه نکرده ایم. این تصویری از آینده خوش بینانه پر از پیشرفت های تکنولوژیکی است که به بهبود زندگی بشر و پیشرفت نسل های آینده اشاره می کند.”

Us and Them Whats The Difference 1 - عطر های جدید برند نئاندرتال دم و آسنئاندرتال آنها نئاندرتال

Neandertal Them Neandertal for women and men

رایحه اولیه: جلبک دریایی، ریشه زنبق، دانه هویج، اسطوخودوس و گریپ فروت.

رایحه میانی: مگنولیا، نرولی و هینوکی؛

رایحه پایه: عنبر، چوب صندل، استیراکس، آمبرت و مشک.

Neandertal Us and Them در وب سایت رسمی برند و برخی از شرکای این برند در غلظت Eau de Parfum در بطری های ۳۰ میلی لیتری با قیمت ۹۰ و ۹۵ پوند موجود است. بطری های شیشه ای جدید به اندازه مجسمه های اصلی به شکل ابزار سنگی نئاندرتال خشن و زیبا نیستند… یک ست نمونه ۴×۲ میلی لیتری ۲۴ پوند قیمت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *