دانستنی های عطر

تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آلمان

تدوین گران الموندو این تابستون چه عطری استفاده می کنند؟

برای بسیاری از ما، امسال انتظار برای رسیدن تابستان، تجربه متفاوتی بوده است زیرا، انتظار هوای آفتابی را دوشادوش محدودیت توانایی سفر، تنظیم کرده بودیم. این مسئله، بر عطری که می زنیم تاثیر دارد؟ این تاثیر احتمالا اجتناب ناپذیر است و می دانم که برای من وجود داشته است. همانطور که اخیرا به یکی از دوستانم می گفتم، از ماه مارس امسال، شامه ام بسیار حساس تر شده است. ما با بوهای محیطی ای که از همه جا می آیند تسخیر نمی شویم اما با اینحال، توجه به ظرافت های لطیف گل های اوایل تابستان و سبزتر شدن برگ ها با افزایش گرما، چقدر دلپذیر است.

اغلب عطرهایی که برای تابستان به دست می آوریم بازتاب دهنده جهان بیرونی یعنی آن چیزی که در این فصل در اطراف ما رشد می کند است که در فرایندی از فضای آزاد به درون آورده می شود. از آنجا که رایحه ها، در هوای گرم از روی پوست، سریع تر تبخیر می شوند بسیاری از ما به رایحه های سبک تری می رسیم زیرا عطرهای سنگین تر، ابر بسیار قوی ای از رایحه، اطراف سرمان ایجاد می کنند. برخی ترجیح میدهند، بدون در نظر گرفتن فصل، از عطرهای خود استفاده کنند اما زمان اسپری کردن آن ملایم تر عمل کنند. فارغ از ترجیحات فصلی مان، تابستان آرایش فریبنده ای از رایحه ها را آغاز می کند که گاهی اوقات در بیشتر سال در پشت قفسه ها باقی می ماند. این امر ممکن است خردمندانه باشد زیرا تصور می شود که مرکبات زمانی که در مکان های تاریک و خنک باشند، در شرایط بهتری نگهداری می شوند.

الموندو
عطرهای مارك جيكوبز ديزي اسكايز كالكشن

تابستان در آلمان

موضوع «تدوین گران الموندو این تابستون چه عطری استفاده می کنند؟» معمولا یک مبحث سرگرم کننده است اما از آنجا که سال ۲۰۲۰ میلادی تا این لحظه، به غیر عادی بودن خود ادامه داده است، برای من این سوال بیشتر مطرح می شود که «چه چیزی مرا از ویرانی عاطفی درگذشت پدرم بر اثر کوید-۱۹، عبور می دهد؟»

Oil Fiction Juliette Has A Gun for women and men - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آلمان

Oil Fiction Juliette Has A Gun for women and men

رویای آمریکایی کلبه ای است که در نسخه وود (عطرهایی که رایحه چوب دارند) ایده رایحه یک پیراهن سفید تازه شسته شده وجود دارد. در آن خزه ، مرکبات تمیز، و تکه ای از اسطوخدوس ریز و معطر و یک صابون وتیور که با وجود رطوبت پتی گرین بعد از آخرین استفاده، هنوز هم می درخشد وجود دارند. چیزی که رویای آمریکایی را از بسیاری از بوهای تمیز دیگر مجزا می کند، احساس طبیعی ای است که ارائه می کند که فقط شامل هوای تازه، سرخس های سبز شیرین و یک قطعه صابون ریز آسیاب شده است. رایحه ای بسیار آرام که برای تابستان بسیار مناسب است.

 

Jannat Memo Paris for women and men - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آلمانJannat Memo Paris for women and men

IMYAM علت اولین لبخند واقعی من پس از مرگ نابهنگام پدرم بود. این رایحه، مرا ساخت و پیوسته مرا می ساخت، در زمانی که هیچ چیز عادی نبود، دوباره اندکی خود عادی ام را احساس کردم. باز کردن آن با یک بوی سیب ترش و با طراوت همراه با تازگی گیاهی تلخ و شیرین و تند، سیلی دوستانه ای به صورت شماست، اساسا شادی بخش ترین و انرژی زا ترین چیز از بعد از اختراع قهوه است. خشک شدن در مجاورت چرم و هوای تازه، یک بوی پوست کهربایی مُشکی مطبوع و تاحدودی مضحک ایجاد می کند.

الموندو
معرفی عطر مردانه مورر اند ورتز تاباک من گراویتی

نت اولیه : لیمو ترش، ترنج، ماندارین ،

نت میانی : برگ پرتقال، بهار نارنج، گل آفتاب پرست، پلومریا،

نت پایه : مریم گلی، مشک ، لوبیا تونکا،

Dryad Papillon Artisan Perfumes for women and men - تدوین گران الموندو و معرفی عطرهای تابستانه ۲۰۲۰ در آلمان

Dryad Papillon Artisan Perfumes for women and men

درایاد رایحه ای بود که بیشتر از هرچیز دیگری در بهار از آن استفاده کردم که به دلایل مختلف، استفاده از آن در تابستان هم ادامه یافت. من در بهار بخاطر مخلوط یکپارچه آن با بوهای فصل و سبزه های جوانه زده، آن را هوس کرده بودم، در حال حاضر، من از این رایحه به دلیل خصوصیات پایدار و آرامش بخش آن، بیشترین استفاده را می کنم. در فیلم میانه تابستان صحنه ای وجود دارد که شخصیت اصلی به پاهای خود نگاه می کند و به گونه ای به نظر می رسد که چمن هایی که او روی آن ها ایستاده است به درون پوست او رسوخ می کند. این اتصال بصری ریشه وجود او برای زمین است و بسیار شبیه به هر موجود زنده دیگر است، این همان کاری است که درایاد در سطح حس بویایی انجام می دهد، درایاد حسی از اتصال و تعلق به طبیعت را در سایه باریجه، خزه (موس) نرم، گیاهان، چوب های نرم و پوست زردآلو به وجود می آورد. در فواصل فیزیکی، درایاد یک آغوش دلگرم کننده با طبیعت است.

 پاپیون آرتیزان پرفیومز دراید عطری مردانه و زنانه می باشد که در گروه بویایی چوبی چایپر قرار دارد و طبع آن خنک است. پاپیون آرتیزان پرفیومز دراید در سال ۲۰۱۷ وارد بازار عطر و ادکلن شده است و عطار آن لیز مور است. اسانس های بکار برده شده در این عطر نارنج، بالنگ ، ترنج ، سالویا اسکلاریا، آویشن ، صمغ گالبانیوم، ترخون ، زردآلو، اسطوخودوس ، ریشه زنبق، کاکتوس ، نرگس ، شکوفه پرتقال ، خزه درخت بلوط ، خس خس ، لوبان ، بلسان پرویی ، بوته وحشی جاوی می باشند.

الموندو
عطر ادکلن زنانه مورسک لیدی توبرز

نت اولیه : نارنج , بالنگ , ترنج , سالویا اسکلاریا , آویشن , صمغ گالبانیوم , ترخون
نت  میانی : زردآلو , اسطوخودوس , ریشه زنبق , کاکتوس , نرگس , شکوفه پرتقال
نت پایه : خزه درخت بلوط , خس خس , لوبان , بلسان پرویی , بوته وحشی جاوی

 

مترجم: زهرا حکیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *