دانستنی های عطر

عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن ۲۰۲۱

وای له پارفوم  ایو سن لورن ، عطری است مردانه. همیشه فکر می کردم تقسیم عطرها بر اساس جنسیت منطقی نیست ، زیرا استفاده از رایحه دود و چرم برای خانمها و عطر و بوی لطیف گل رز و شکلات برای آقایان کاملاً قابل قبول است. آنچه مهم است این است که فرد از چه چیزی لذت می برد. با این حال ، رایحه هایی وجود دارد که شما ناخواسته آنها را کاملاً مردانه یا کاملاً زنانه توصیف می کنید. عطر وای له پارفوم رایحه ای مردانه است. تک جنسیتی نیست واقعاً مردانه. با این وجود ، خانم ها قطعاً باید آن را بررسی کنند. عطر وای له پارفوم از تضادها ساخته شده است ، اما این تضادها منطقی و سازگار است. با رایحه ای تیز ، تازه و خسته کننده از ادکلن لیمو باز می شود ، اما فقط صبر کنید – بعداً بسیار جالب خواهد شد.

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men 7 - عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن 2021

آلدهیدز اولین چیزی بود که فوراً مرا درگیر عطر وای له پارفوم کرد. بوی آنها بسیار بهاری است. شیرینی خنک آنها هوای تازه مارس را به من یادآوری می کند ، هنوز هم سرد و خورشید در مقابل باد سرد فوریه که بوی ذوب شدن برف را دارد ، هنوز نرم شده است. اگر در عطرها به یک تشبیه نیاز دارید ، بسیار شبیه آلدهیدهای مات در عطر ادکلن کارون وتیور اینفینی هستند ، شاید کمی گرمتر باشند. اگر آلدئیدها را دوست ندارید ، احتمالاً عطر وای له پارفوم را دوست ندارید. نفس آلدئیدها رایحه سیب ، سبز و ترش ، ترد و آبدار ، نارس ، اما از قبل معطر ، با رایحه ای فلزی از تیغه ای که گوشت را می برد ، به خود می گیرد. ترش ، مریم گلی و اسطوخودوس از آب گس جوانه می زنند. آنها در عطر سازی کمی شیرین تر از حد معمول هستند و فاقد صابون هستند. مریم گلی ، که بسیار طبیعی به نظر می رسید ، در میان گیاهان غالب است.

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men 3 - عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن 2021

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men

ایوسن لورن وای وای د پارفوم

اگر تولید عطر در اینجا متوقف شود و به طور متداول به یک پایه پچولی چوبی و شیرین تبدیل شود ، کسل کننده خواهد بود و حتی آلدئیدهای زیبا باعث نجات عطر وای له پارفوم نمی شدند. با این حال ، تاریکی که در اطراف سیب و گیاهان ، اسطوخودوس و مریم گلی شروع به ضخیم شدن می کند ، بوی خوش طعم همان چیزی است که فقط دانه های تونکا خوب می توانند داشته باشند. عطر خوش عطر و مزه آنها به آرامی مخلوط می شود و در نهایت به شکلات داغ تبدیل می شود ، نه با شکر ، بلکه با وانیل. و سپس – به یک عطر کارامل تلخ از آبجو قهوه از رستوران “دام پیووارسکی در پراگ. راستش را بخواهید ، مدتها پیش بود که آخرین بار از آنجا بازدید کردم و نمی دانم که آیا آنها هنوز آبجو قهوه سرو می کنند یا کیفیت آنها با همان کیفیت گذشته است. به یاد می آورم که کاملاً لذت بخش است.

الموندو
چگونه برچسب عطر خود را رمزگشایی کنیم؟

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men 5 - عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن 2021

این مرحله از تکامل ، هنگامی که آلدئیدهای بهار مانند ابر خنک بالای پایه گرم گلدانی قرار می گیرند ، مورد علاقه من است. این مدت طولانی است و ارزش انتظار را دارد. در واقع ، من تمام مراحل عطر وای له پارفوم را دوست دارم ، به جز اولین انفجار ادکلن معمولی لیمو. به نظر من عطر وای له پارفوم از همه مدل های قبلی بهتر است ، اگرچه همه آنها خوش ساخت و زیبا هستند.

از اولین عطر در وای فور من (۲۰۱۷) ، من انتظار داشتم چیزی شبیه به وای دلپذیر برای زنان باشد ، که در سال ۱۹۶۲ خلق شده است: این رنگ سبز گالوانیوم تلخ بود ، با نت های نفوذی از سنبل ، عنبیه لطیف مرطوب ، زمزمه های خجالتی گل های رز جوان ، و یک نسیم گرم از جنوب. این عطر و بوی شیرین گلهایی را که قبلا شکوفا شده اند ، حمل می کند ، میوه هایی رسیده و آماده فریب اما بسیار دور هستند. آنها چای می خورند ، اما نمی توانند سرعت پیروزی آهسته بهار شمالی را تسریع کنند. من عاشق وای هستم.

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men 4 - عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن 2021

متأسفانه ، در عوض ، خط  وای فور من بسیار نزدیک به مجموعه عطر ادکلن دیور ساواج و خط بلو شنل است. عطر ایو سن لورن وای ، یک فوره خشک جدا شده ، با نت های میوه ای تأکید شده است: سیب ترش ، شیرین ، آناناس ترش ، لیمو و آهک که روی چمن های مچاله شده و شاخه های صنوبر معطر گذاشته شده ، یعنی روی یک پایه چوبی شیرین. وای پرفوم (۲۰۱۸) بویی مانند میوه های تازه ترش ، لیمو و سیب دارد که به تدریج به رایحه وتیور سبز همراه با مریم گلی تبدیل می شوند و به عطر تاریکی از جنگل وحشی تبدیل می شوند که گیاهان هرگز خورشید را ندیده اند و بنابراین بو نمی دهند. نمناک و تند کننده تصویر یک جنگل وحشی با بوی تازه ارس ، تلخی تند درخت توت ، رایحه ای سبز از سوزن های کاج و رزین کاج شدت می یابد. و سپس ، عطر به سمت شیرین تغییر مکان می دهد. دوباره ، بوی سیب می دهم ، اما این بار آنها کاراملی شده اند و حاوی زنجبیل شیرین است. بوی شمعدانی را که در وسط انتقال آن به گل سرخ منجمد شده است ، حس می کنم. این شیرینی می تواند برای برخی آزار دهنده باشد ، اما من کنتراست بوی تلخ و مرطوب جنگل و پایه میوه و میوه جات را دوست دارم.

الموندو
عطر الکساندر جی د مجستیک وانیلا

در میان نسخه های قبلی ، وای لایو (۲۰۱۹) را بیشتر دوست دارم. روی پوست من ، آن را با رایحه های طراوت و شیرین میوه ای باز می کند که در مقایسه با عطر ایو سن لورن وای ادو پرفیو کمتر تعریف شده است. ناامید کننده کمی من ، این نت ها با مواد شوینده لباس خشک شده اند. قبل از اینکه میوه ها را به درستی مشاهده کنید ، آنها به گل تبدیل می شوند ، یک نسخه نسبتاً شیرین از شکوفه پرتقال که در یک فنجان شکلات داغ شناور است و یک شاخه ارس برای طعم بیشتر در آن فرو رفته است ، یا شاید چند سوزن کاج.

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men 2 - عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن 2021

هنگامی که یک آب نارنگی شیرین ریخته می شود ، ترکیب  وای لایو به اوج پیروزی خود می رس تبدیل به آن نوشیدنی معطر شیرین میوه های موجود در بالاترین حد از نظر من نارنگی نبود ، اما وقتی سرانجام ماندارین به طور ناگهانی و بدون اعلامیه به کانون توجه رسید ، میوه دیگری به غیر از نارنگی در این عطر وجود ندارد. عطر و بوی آن بلافاصله بوی کریسمس می دهد.

من فکر می کنم  وای لایو اگر میوه های شیرین و تعریف نشده و مخصوصاً مواد شوینده را از محلول خود پاک کند ، بوی بسیار دنج ، شاد و ایده آل برای زمستان دارد. عطر ادکلن ایو سن لورن وای او فرش (۲۰۲۰) من را به یاد فاجرهای قدیمی کلاسیک می اندازد ، اگرچه تیزتر است ، اما دارای مقداری یخ است که عطاری ها قبلاً نمی دانستند چگونه درست کنند. یخ با فلفل پاشیده می شود. همچنین یک برش لیمو ، زنجبیل شیرین ، یک دسته گیاهان ادویه دار و مقدار زیادی اسطوخودوس در برابر زمینه سبز تیره وجود دارد.

الموندو
عطر مردانه كارون امی موی كوم جی سوی 2020

Y Le Parfum Yves Saint Laurent for men 1 - عطر مردانه وای له پارفوم  ایو سن لورن 2021

در وای له پارفوم جدید ، آنها دقیقاً کمبودهای نسخه های قبلی را در نظر نگرفتند بلکه آنرا کاملاً متفاوت کردند. آلدئیدهای بهاری ، شکلات داغ ، آبجو قهوه و وانیل شیرین نشده در ساعات آخر. وای له پارفوم بسیار ماندگار است و عذاب زیادی دارد ، بنابراین هنگام خرید آن بدانید که بطری شما مدت زیادی دوام خواهد آورد. مخصوصاً اگر آن را در دفتر بپوشید. وای له پارفوم از آن دسته عطرهایی نیست که بتواند همه اطراف را بپوشاند و آنها را آزار دهد ، اما در استفاده از آن مراقب باشید. مقدار می تواند لذت را خراب کند. من نمی خواهم با یک هشدار بررسی عطر مورد علاقه خود را به پایان برسانم ، بنابراین یکبار دیگر قلب و قهوه و شکلات و ابر آلدئیدهای زیبا و دلپذیر آن را به شما و خودم یادآوری می کنم. روزهایی وجود دارد که شما واقعاً به چنین رایحه ای نیاز دارید: بیرون سرد ، اما درون گرم.

ایوسن لورن وای ادو پرفیوم

بوهای پیچیده ای از ترنج، زنجبیل، و سالویا که با ترکیب سیب، تند و تیز تر می گردد. بواسطه ی محتوای اصلی آن ، برگرفته از سرزندگی گیاه بومی” وتیور “، حس قدرت منحصر بفرد مردانه ای را مجسم می نماید.
از آنجاییکه که نسخه ادو تویلت این محصول به یک چشم انداز نوآورانه تبدیل شده بود، اما “وای ادو پرفیوم” یک فصل جدید از این داستان است.
این عطر برای مردان و بجهت دستیابی به رویاهای آنها طراحی شده بود و رویاها را به نتیجه می رساند.
اسانس اولیه : ترنج , زنجبیل , سیب
اسانس میانی : شمعدانی , سالویا , دانه سرو کوهی
اسانس پایه : دانه تونکا , خس خس , صمغ کندر , سدر , چوب عنبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *